x-kom hosting

ModeCom MC 400W + nowy komputer

7447
utworzono
utworzono

Witam ponownie. Mam zamiar kupić taki zestaw:

Procesor: Intel Pentium Dual Core E5200 2.5 GHz

Płyta główna: MSI P35 Neo-F

Ram: Goodram 2x2GB 800MHz

Karta graficzna: Radeon HD4830 LUB: GeForce 9600GT 512MB DDR3 O/C

Posiadam jednak zasilacz ze starego komputera i nie wiem czy się nada do tego zestawu "ModeCom MC 400W". W innym temacie powiedziano mi, że tak. Nie jestem tego w 100% pewnien ponieważ na allegro przeczytałem, że karta graficzna Radeon'a wymaga minimum zasilacza 450W. Proszę o szybką i profesjonalną odpowiedź. Za pomoc będą pochwały.

DeNeB
komentarz
komentarz

Jezeli to Modecom MC to pociągnie bez najmniejszego problemu ten zestaw, MC 400w potrafi pociągnąc sporo mocniejszy zestaw ;)

SkaterEskimosKubajj
komentarz
komentarz
Witam ponownie. Mam zamiar kupić taki zestaw:

Procesor: Intel Pentium Dual Core E5200 2.5 GHz

Płyta główna: MSI P35 Neo-F

Ram: Goodram 2x2GB 800MHz

Karta graficzna: Radeon HD4830 LUB: GeForce 9600GT 512MB DDR3 O/C

Posiadam jednak zasilacz ze starego komputera i nie wiem czy się nada do tego zestawu "ModeCom MC 400W". W innym temacie powiedziano mi, że tak. Nie jestem tego w 100% pewnien ponieważ na allegro przeczytałem, że karta graficzna Radeon'a wymaga minimum zasilacza 450W. Proszę o szybką i profesjonalną odpowiedź. Za pomoc będą pochwały.

Po pierwsze sprawdź czy przypadkiem nie masz modecoma feel 400W a co do "wymaga minimum zasilacza 450W" to chodzi o nie firmowe zasilacze no-name.Jeżeli to na pewno MC to nie masz się czym martwić nawet po dużym OC ;)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak naprawdę do tego zestawu wystarczy ModeCom MC 350W. 400-setka ma więcej mocy na linii +12V więc da sobę radę bez problemu :P

7447
komentarz
komentarz (edytowane)

Dokładna nazwa zasilacza to: "ModeCom MC - 400ATX 2.0 PFC"

Gość
komentarz
komentarz
Dokładna nazwa zasilacza to: "Mode Com MC - 400ATX 2.0 PFC"

Czyli zasilacz jest dobry i na pewno wystarczy do tego zestawu ;)

Neldrin
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam, nie chciałem zakładać nowego tematu, gdyż mam.. Nieco podobny problem.

Chodzi oczywiście o to, czy zasilacz który posiadam udźwignie mocniejsze podzespoły.. Mam też Modecoma, ale Feel II 400W.. No i do tej pory ciągnął coś takiego bez najmniejszych problemów:

Core2Duo E6300@3,02GHz

3GB Geil 800MHz

2x 250GB Seagate Barracuda

GeForce 7900GS Galaxy Zalman @ 560/810MHz

Gigabyte DS3 + troche wiatraków..

No i teraz zastanawiam się nad kupnem monitora i nowej karty graficznej - GeForce GTX 260 od EVGA (chyba, że w cenie ~800zł mozecie polecic coś fajniejszego).. Podobno jest tani i wydajny, ale czy zasilacz pociągnie coś takiego? :/

Pozdrawiam.

casion
komentarz
komentarz (edytowane)

Zasilacz musisz zmienić ten feel którego masz to szit niestety . Do GTX'a 500 W OCZ'a lub Chieftec'a starczy z zapasem ;) Twój procek będzie spowalniał tą GTX 260 .

Neldrin
komentarz
komentarz
Twój procek będzie spowalniał tą GTX 260 .

A mocno ja spowolni?

casion
komentarz
komentarz

Nie aż tak ale spowolni, nie wykorzystasz jej pełnej mocy . Ta karta potrzebuje do optymalnego działania 3,6 GHZ .

Neldrin
komentarz
komentarz
Ta karta potrzebuje do optymalnego działania 3,6 GHZ

3,6GHz na dwurdzeniowym procu?! Czuje sie, jakby mnie zahibernowali na rok ;D Zbyt dawno się tym ostatnio zajmowałem :)

W takim razie może polećcie coś tańszego, przez co nie musiałbym wymieniać zasilacza i coś co nie będzie spowalniane przez mojego E6300..? :) Ale tak, zeby się dało grać w 1920x1200 :D

Gość
komentarz
komentarz
W takim razie może polećcie coś tańszego, przez co nie musiałbym wymieniać zasilacza i coś co nie będzie spowalniane przez mojego E6300..? :) Ale tak, zeby się dało grać w 1920x1200 :D

Twój zasilacz nie poradzi sobie z dobrą kartą graficzną ;)

Neldrin
komentarz
komentarz (edytowane)

Acha.. No i wszystko jasne ;)

W porządku, w takim razie co powiecie na taki zasilacz:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=4122

(Chieftec 500W [CFT-500A-12S] DualXeon)

i jakąś karte za.. ~600zł? Czy w ogóle w moim wypadku opłaca się wymienić 7900GS na coś innego za takie pieniądze..? :)

casion
komentarz
komentarz

Opłaca Się . Zasilacz podany przez Ciebie będzie ok . Do tego Radeon HD4850 i git ;)

Neldrin
komentarz
komentarz (edytowane)
Do tego Radeon HD4850

W porządku, skoro mówisz, że będzie ładnie działało, to wezmę tego 4850.. Ale którego z producentów polecacie? Inaczej, który z konkretnych modeli tej karty :) Tak, zeby za drogo i za ubogo nie wyszło.. Pytam, bo do tej pory zawsze brałem karty od Nvidii.. :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.