x-kom hosting

Karta Graficzna w kwocie 500 max 700 zł

gaga5
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam serdecznie wszystkich tu obecnych. Otóż chciałem wymienić swoją kartę graficzną na jakiś lepszy model aktualnie posiadam GF 7600 GS i nowsze gry takie jak Gta VI , Turok , NFS undercover. Wogóle mi nie chcą odpalic. Chciałem przeznaczyć na ten cel 500 - 700 zł Co możecie mi polecić z czystym sumieniem ? Czy koniecznie musiałbym wymieniać zasilanie ? Aktualnie mam : http://www.allegro.pl/item579490039_zasila...er_psupply.html

Jeszcze dwa pytania do ekspertów w tej dziedzinie :

O co chodzi z tym że karta ma DDR3 lub DDR4 ?

Co oznacza że karta jest HDMI ?

Reszta mojego kompa :

Płyta główna: http://pclab.pl/art21863-9.html

Reszta mojego kompa to : Intel Pentium D CPU 2.80Ghz 2.81 915 Lga 775

HDD: 250 BG

RAm :3 GB

expower
komentarz
komentarz

Po pierwsze: podaj wszystkie parametry kompa (proc, ram). Po drugie: koniecznie musisz wymienić zasilanie ten zasilacz jest za przeproszeniem do d....

Karta z oznaczeniem DDR oznacza rodzaj pamięci jakie zostały użyte w karcie. Karta jest HD oznacza to, że może uzyskać rozdzielczość HD i nawet wyższą. Jeśli chodzi ci o HDMI to może oznaczać na przykład, że ma adapter HDMI w zestawie czy coś.

Machur
komentarz
komentarz
aktualnie posiadam GF 7600 GS i nowsze gry takie jak Gta VI , Turok , NFS undercover

to dziwne, bo ja na tej karcie przeszedłem te gry. Pewnie cos ze sterownikami masz albo dxem ze Ci nie odpala. HDMI oznacza ze albo karta ma w zestawie adapter albo sama w sobie posiada wejscie HDMI .

HQ19
komentarz
komentarz (edytowane)
to dziwne, bo ja na tej karcie przeszedłem te gry. Pewnie cos ze sterownikami masz albo dxem ze Ci nie odpala. HDMI oznacza ze albo karta ma w zestawie adapter albo sama w sobie posiada wejscie HDMI .

@Machur, a czy uwzględniłeś resztę podzespołów? Ten procesor i karta są za słabe na np. GTA IV. Kupno nowej grafiki za tą kasę nie rozwiąże do końca problemu. Będzie to nieopłacalne, bo karta będzie spowalniania przez procesor. Lepiej jest sprzedać to co teraz masz, do zbierać trochę kasy i kupić lepsze części.

punisher1
komentarz
komentarz

Nie oplaca sie pakowac lepszej karty do sprzetu, jaki teraz posiadasz. Karta bedzie spowalniana. Dla uzyskania widocznej wydajnosci, potrzeba ci remontu podstawowych podzespolow - zasilacz, procek, plyta, karta. Sproboj zainstalowac najnowsze sterowniki do twojej karty. Zrob gruntowny skan calego kompa (antyspyware, nod32). Jakies komunikaty wyskakuja przy odpalaniu tych gier?

gaga5
komentarz
komentarz

No dobrze w takim razie na ile złotych byście wycenili mojego kompa ? Gdybym miał go sprzedać chciałbym się zorientować ile mogę za niego wołać.

Machur
komentarz
komentarz

widze jego specyfikacje. I nie rozumiem dlaczego nie mialby kupic np. 8600gt?? A po 2 nie rozumiem czemu na takim sprzecie nie odpala mu gta 4. Jest to 1 proc 2 rdzeniowy ale zawsze 2 rdzeniowy, skoro na P4 HT da sie grac w gta 4, wiec dlaczego na tym Pentium D by sie mialo nie dac. Wiec kup 8600gt i proca za reszte kasy.

kozman
komentarz
komentarz

Tylko ze ten 2-rdzeniowy wyprzedzają Athlony jednordzeniowe.

Poza tym przy zmianie z 7600gs na 8600gt nie będzie wielkiej róznicy.

HQ19
komentarz
komentarz

Według cen Allegro. A więc:

Procesor - 150-160 zł,

Płyta główna - 80-100 zł,

Karta graficzna - z DDR2 - 50 zł, z DDR3 - 80 zł,

Zasilacz - no może te 20 zł udało by Ci się wziąć za niego. Zasilacz ten do wymiany jest.

RAM - napisz jakiej firmy i jaka częstotliwość.

HDD - napisz jakiej firmy i czy ATA/SATA.

Machur
komentarz
komentarz (edytowane)
Tylko ze ten 2-rdzeniowy wyprzedzają Athlony jednordzeniowe.

Poza tym przy zmianie z 7600gs na 8600gt nie będzie wielkiej róznicy.

Tak wyprzedzają. Choc te proce to nie wypaly. Ale co z tego? Skoro ja mam 2x wiecej pkt w 3dmarku na 9500gt niz mialem na 7600gs, w grach to samo, wiec dalej uwazasz ze nie bedzie roznicy? Nie pisz takich głupot. Różnica jest bardzo duza i u niego tez będzie nawet bez zmiany proca.

Na jakiej podstawie w ogole to stwierdzasz?? Miałes taki sprzęt na obu kartach? Nie, a ja mialem podobny i wiem jak jest. Tak samo ktos wyzej napisal ze na takim zestawie nie da sie odpalic gta 4. No to co, ja jestem wróżka i zaczarowalem kompa, przechodzac gta 4 na 7600gs na tym athlonie co mam w sygnaturce?? Jak nie macie o czyms pojęcia....to nie piszcie;]

gaga5
komentarz
komentarz (edytowane)

Hdd : wd2500js 250Gb Sata 8 Mb

ram : 6400 / 240 DDR2 2 Gb Kingstone | DDR2 1 GB Kingstone

Machur pisałes że przeszedł na tej karcie te gry! Zainstalowałem nowe sterowniki i może ćiutke się coś poprawiło w gta 4 . Bo wcześniej gra siś uruchamiała lecz nic nie było widać na monitorze a niby jechałem samochodem. Teraz widać samochód i ulice ale za to strasznie muli....

Czy mój obecny procek będzie spowalniał ta kartę ? http://www.allegro.pl/item583341741_gainwa...e_775_4000.html

Wiadomo zasilanie dokupię.

Hammer
komentarz
komentarz

Jeśli chodzi o Pentium D, to tak będzie o wiele za słaby do tej karty.

Machur
komentarz
komentarz

no do tej karty będzie za słaby. Także mówie, kup grafe pokroju 8600gt/9500gt(lepiej tą jeśli CI zalezy na gta 4 bo ma 512mb pamieci ale na ddr3) i za reszte wychacz jakiegos proca i powinno być ok:)

gaga5
komentarz
komentarz (edytowane)

A może kupie jakiś dobry procesor tylko jaki by pasował do mojej płyty głownej ? Taki żebym mi starczył na na 2-3 lata. Do tego tą kartę którą napisałem wcześniej i zasilacz i tyle :) A tamte części sprzedam na allegro. Po co sprzedawać całego kompa.

Jakiego procka polecacie ? Czy taki procek za 500 zł bedzie dobry ?

kozman
komentarz
komentarz (edytowane)
Tak wyprzedzają. Choc te proce to nie wypaly. Ale co z tego? Skoro ja mam 2x wiecej pkt w 3dmarku na 9500gt niz mialem na 7600gs, w grach to samo, wiec dalej uwazasz ze nie bedzie roznicy? Nie pisz takich głupot. Różnica jest bardzo duza i u niego tez będzie nawet bez zmiany proca.

Na jakiej podstawie w ogole to stwierdzasz?? Miałes taki sprzęt na obu kartach? Nie, a ja mialem podobny i wiem jak jest. Tak samo ktos wyzej napisal ze na takim zestawie nie da sie odpalic gta 4. No to co, ja jestem wróżka i zaczarowalem kompa, przechodzac gta 4 na 7600gs na tym athlonie co mam w sygnaturce?? Jak nie macie o czyms pojęcia....to nie piszcie;]

Ta.. gratuluje pomysłu.

Kto gada glupoty ten gada, ale przy tym procku wymiana nie da żadnego wzrostu wydajności. (7600 jest maximum dla tego procesora)

Więc nie obrażaj mnie takim głupim gadaniem, bo to naprawde irytuje, zwłaszcza, gdy sam nie wiesz co mówisz.

Poza tym twój 9500gt jest nieco szybszy od 8600gt, a punkty w 3dmarku to rób sobie dalej, i na tej podstawie

stwierdzaj szybkość sprzętu! Powodzenia!

Machur
komentarz
komentarz

^^ na jakiej podstawie stwierdzasz ze 7600 to max dla tego proca? Głupota...

I to nie jest wcale glupie. Dobra skoro nie 3dmark. To na starej grafie musialem grac na niskie-srednie w farcry 2 ,teraz odpalam na full(na teoretycznie słabszym procu niz ten Pentium D), wiec jak to nazwiesz? Cud ? Poprostu przez zmianie grafiki jest duzy przyrost wydajnosci. W moim przypadku bardzo duzy. ;]

Wiec panie specjalisto od 7 boleści, prosze nie wypowiadaj sie;)

kozman
komentarz
komentarz

To niech kolega kupi tego 8600 gt i później dziękuje tobie za takie rady kiedy nie uzyska znacznego przyrostu wydajności.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.