x-kom hosting

Obudowa odgłos

MUntownik
utworzono
utworzono

Witam wczoraj wyłączając już komputer, to znaczy jeszcze przed, w sensie że miałem zamiar wyłączyć, usłyszałem dziwne dźwięki dochodzące z obudowy. Sprawdzałem i nie były to dźwięki wiatraku z karty graficznej, procesora czy zasilacza, tym bardziej że ostatnio były czyszczone. Co ciekawe odgłos dobiega ze strony prawej, i jeszcze lepsze jest to że jak dotykam obudowy to dźwięk ustaje(jakby było ok), puszczę znów trututu, dotknę cisza i tak w kółko. Kolega w szkole powiedział mi że tak pracuje dvd-rom i nie ma co się przejmować, że to normalne, ja mówię ok ale jak płyta jest w środku chyba, a on że niekoniecznie, że może płyty nie być a tak dvd-rom robi, prawda to?

Pozdrawiam :)

webber
komentarz
komentarz

Zamiast kombinować czy to napęd, czy nie - podokręcaj wszystkie śrubki w budzie, także te trzymające boczne ścianki.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

A może podokręcasz bude? :P

@

webber szybszy.

Gość
komentarz
komentarz

Nie sadzę by to był DVD-ROM. Nie ma czym hałasować jak nie ma płyty w środku. Wykręć napęd i zobacz czy będzie ciszej. I pamiętaj, by nigdy nie dokręcać śrub (nie myślę o tych od obudowy) zbyt mocno, bo dyski i napędy lubią wtedy hałasować. Powinny być lekko wkręcone, tak, by tylko trzymały. Mogło Ci się coś stać z dyskiem. Pracowałem kiedyś na starych i potrafią strasznie rzęzić, a ostatnio kupiłem już zepsuty i tez był głośny. Może na przykład wibracje dysku przenoszą się na blachę, co mocno dudni? Spróbuj go wtedy poluzować. Możesz jeszcze w ogóle go wyjąć z obudowy. Nic mu się nie stanie, jak powisi na kablu, sam tak wiele razy robiłem. One potrafią pracować w każdej pozycji. To by nawet tłumaczyło, dlaczego hałasuje tylko z prawej strony i wycisza się po przyciśnięciu obudowy. Miejsce gdzie się mocuje dyski jest do obudowy przytwierdzone zwykle z prawej strony, czasami tylko po środku, a po lewej się nigdy nie spotkałem. Dyski najbardziej hałasują, jak się je mocno obciąża, np. przesyłając dużo danych na raz, w związku z czym hałasują tylko czasami, a kiedy indziej się ich nawet nie zauważa.

MUntownik
komentarz
komentarz

Jak na razie jest ok , a nic nie ruszałem. Jeśli problem pojawi się ponownie skorzystam z rad

tak to bedzie wina dysku, czasami cos tam porzezi cicho, ale to nawet nie slychac, czytalem o sposbach przemieszczenia dysku na stacje 5,25 itakie tam jakies gumki, czy cos, nie ma prostszych sposobow, albo co lepsza programow do wyciszania, tłumienia pracy dysku?

BlackRaven
komentarz
komentarz

czytalem o sposbach przemieszczenia dysku na stacje 5,25 itakie tam jakies gumki, czy cos, nie ma prostszych sposobow, albo co lepsza programow do wyciszania, tłumienia pracy dysku?
Nie ma. Najskuteczniejszym sposobem na wyciszenie dysku będzie SQD/BitumenBox.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.