x-kom hosting

MSI Radeon HD 3870 OC 512MB DDR4 (256bit)

SoldierTomekpl
utworzono
utworzono (edytowane)

Czy karta MSI Radeon HD 3870 OC 512MB DDR4 (256bit) to dobry wybór? Dzisiaj znalazłem ją na allegro oraz w sklepie internetowym link za 354zł!! Jak widać w innych sklepach karta ta jest o wiele droższa link. Dlatego moje pytanie jest takie: czy opłaca się wziąć tą kartę? Jak popatrzyłem na testy to przegrywa ona z 9600GT z AA ale wydaje mi się że karta 3870 na testach jest na DDR 3. Ta jest na DDR4 więc chyba powinna być dużo szybsza.

Proszę o pomoc, jeśli znacie jakieś testy tej karty to prosze o linki i podpowiedzcie czy brać ją czy też sie nie opłaca i lepiej wziąć 9600GT.

Prosze pomóżcie bo karta jest mi bardzo potrzebna

drigiti
komentarz
komentarz (edytowane)

Karta dobra choć raczej DDR3 było by lepszym rozwiązaniem .

Ps. Powiedz do ilu zł chcesz karte .

dawid11113
komentarz
komentarz
Karta dobra choć raczej DDR3 było by lepszym rozwiązaniem .

czemu niby na DDR3 była by lepszym rozwiązaniem?

jarek1994-1994
komentarz
komentarz (edytowane)
Karta dobra choć raczej DDR3 było by lepszym rozwiązaniem .

Między DDR3 a DDR4 jest różnica. Ja jednak nie uważam że ddr4 jest lepszym rozwiązaniem bo jednak jakiś przyrost wydajności jest. Sprawdź sobie na benchmarku zestawienie tej karty na ddr3 i ddr4 ;)

dem
komentarz
komentarz

Podam wam coś takiego w ang ale chyba będzie jasne:

GDDR3 vs GDDR41) 7.2 vs 11.2 GBps per chip max data speed2) 1.8 vs 2.8 GBps per pin max data rate3) 1.8 vs 1.5 v minimum power consumption which results in a 20-25% energy savings4) 2.1 vs 1.9 v maximum power for overclocking5) 4 vs 8 bit burst length which allows more memory bandwidth and lower latency6) no DBI vs DBI: Data Bus Inversion - it takes more energy to transfer 0s than 1s. When there are a lot of 0s to move, it will send them as 1s instead and then use DBI to signal that all those 1s needed to be flipped back to 0s. This is a power saving feature.7) Three point voltage control via video card driver for fine tuning and overclocking

GDDR4 więc powinien się lepiej krecic :)

damib
komentarz
komentarz

Na pewno karta z DDR4 będzie szybsza jeśli masz okazje kupić taką to czemu nie :)

drigiti
komentarz
komentarz
Na pewno karta z DDR4 będzie szybsza jeśli masz okazje kupić taką to czemu nie :)

A skad niby to wiesz jak nie wiadomo do jakiego zestawu karta ? ;>

expower
komentarz
komentarz (edytowane)

No, ale zawsze DDR4 niby lepsze od DDR3 :).

EDIT// Już się pogubiłem w tym... Czemu DDR3 miała by być lepsza do innego zestawu niż DDR4?

jarek1994-1994
komentarz
komentarz

2146174 zaczynasz mnie wkurzać. Próbujesz wmówić że DDR4 jest gorsze od DDR3. Jeżeli zastanawia się czy radek czy 9600GT to słaby sprzęt nie może być.

expower
komentarz
komentarz (edytowane)
Ja tam uważam, że radeon 9600 PRO jest lepszy od GF 8800 GT, bo radeon ma wyższy numerek w nazwie...

:D tak to może sobie każdy powiedzieć, kto się nie zna na kompach...

DDR4 jest lepsze od DDR3, ale w tym samym modelu, np. Radeon 4850 DDR3 jest lepszy od 3870 DDR4.

drigiti
komentarz
komentarz (edytowane)
2146174 zaczynasz mnie wkurzać. Próbujesz wmówić że DDR4 jest gorsze od DDR3. Jeżeli zastanawia się czy radek czy 9600GT to słaby sprzęt nie może być.

Wiem że DDR 4 jest ogólem lepszy ale mi wlasnie chodzi o to że reszta podzespolów gra wazna role bo tak jakbym ja wsadzil teraz gtx 260 do della 800 mhz ;/

a po 2 ile osob juz bylo tu co chcialo wsadzic karte z Pci-e na slot agp ... wiec lepiej wiedziec na przyszlosc jaki sprzet i dopiero dobierac karte ;)

expower
komentarz
komentarz (edytowane)

Tylko, że lepiej włożyć do tego Della GTX'a 260 DDR4 niż GTX'a 260 DDR3 :D (oczywiście GTX'a 260 DDR4 nie widzialem).

dem
komentarz
komentarz

No już dajcie sobie buzi skończcie offtopować i dajcie się autorowi tematu wypowiedzieć.

expower
komentarz
komentarz
No już dajcie sobie buzi skończcie offtopować i dajcie się autorowi tematu wypowiedzieć.

Jak mamy mu dać się wypowiedzieć, jeśli autor offline?! Może po prostu przestaniemy pisać w tym temacie i poczekamy, aż autor coś napisze...

drigiti
komentarz
komentarz

Zgadzam sie ...

SoldierTomekpl
komentarz
komentarz (edytowane)

Moj config to:

płyta główna: MSI 915P Combo2

procesor Intel Core Duo E2200 2.20 GHz

pamięć 2*1Gb (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

zasilacz Feel III

Na kartę moge przeznaczyć max 350zł. Myślałem o HD4670 ale jak zobaczyłem tak niską cenę tej karty to chce sie spytać czy warto ją wziać. Myślałem też nad 9600GT ale raczej wszystkie są po wyżej 400zł

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.