x-kom hosting

Jaka karta graficzna na AGP, do P4 2,6GHz

Ania27
utworzono
utworzono

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum.

Czy moglibyście, dobrzy ludzie pomóc mi wybrać kartę graficzną do komputera syna? Chodzi o jakąś w miarę dobrą AGP (bez szaleństw, ale lepszą od posiadanej wcześniej Nvidii Geforce FX 5200). Przeznaczenie- gierki. Stara niestety padła a komputera jeszcze zmieniać nie chcemy.

Podam może to, co jest w komputerze:

System operacyjny Microsoft Windows XP Home Edition

Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack 3

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Typ procesora Intel Pentium 4, 2600 MHz (18 x 144)

Nazwa płyty głównej MSI 865G Neo2-PS (MS-6728G v2.0) (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio, Video)

Mikroukład płyty głównej Intel Springdale-G i865G

Pamięć fizyczna 2048 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Typ BIOS'u AMI (02/05/04)

Kompletnie się na tym nie znam (wszystkie te napięcia itd), dlatego proszę Was o jakieś rzeczowe rady. Z góry bardzo za nie dziękuję.

//tytuły tematów staramy się formułować konkretnie

//BlackRaven

pozdrawiam

Ania

punisher1
komentarz
komentarz

7300gt ddr3 powinna najlepiej pasowac do tego procesora.

piku
komentarz
komentarz

J/w albo możesz sie pokusić nawet o trchę droższą ale i wydajniejszą 7600GT, też da radę na tym procesorze i płycie. Praktycznie nie opłaca się 7600GS - wydajnościowo zbliżona do 7300GT, z kolei 79xx są zbyt drogie i zasilacz może nie wyrobic przy nich ;P

Ania27
komentarz
komentarz
J/w albo możesz sie pokusić nawet o trchę droższą ale i wydajniejszą 7600GT, też da radę na tym procesorze i płycie. Praktycznie nie opłaca się 7600GS - wydajnościowo zbliżona do 7300GT, z kolei 79xx są zbyt drogie i zasilacz może nie wyrobic przy nich ;P

Dziękuję za rady.

Zasilacz był niedawno zmieniony. W tym momencie jest to Qoltec Chili Power 525. Za słaby? :(

piku
komentarz
komentarz

Taka moc w zupełności wystarczy i dla nowszych platform komputerowych. Zaraz się oezwą fani 'rasowych' zasiłek... ;)

Ania27
komentarz
komentarz
Taka moc w zupełności wystarczy i dla nowszych platform komputerowych. Zaraz się oezwą fani 'rasowych' zasiłek... ;)

Co to są "rasowe" zasilacze?

Czyli przy takim zasilaczu, w jakie karty mogłabym mierzyć? Radeon, Geforce? Nie ma tego dużo a na kompletną przebudowę brak gotówki. Chciałam coś sprawdzonego, z chłodzeniem aktywnym, 512MB. Nie jestem pewna tego AGP (jest jakieś 4x, 8x, podobno chodzi o zasilanie?). Tutaj wszelka moja wiedza się niestety kończy :(

piku
komentarz
komentarz
Czyli przy takim zasilaczu, w jakie karty mogłabym mierzyć?

Generalnie każde, oprócz najnowszych i najdroższych konstrukcji. Przy takim zasilaczu możesz złożyć komputer zaopatrzony w dwurdzeniowy procesor, dobrą kartę graficzną a mocy jeszcze mu wystarczy. Co do zasilaczy 'rasowych' - nazywam tak konstrukcje lepsze o większej wydajności prądowej (to że na zasilaczu widnieje 525W, znaczy że moze on szczytowo pobrać tyle z gniazdka a nie dać taką moc na wyjściu). Droższe zasilacze dysponują lepszym stosunkiem mocy pobieranej z sieci do dawanej komputerowi, posiadają lepsze układy przeciprzepięciwe etc. Z reguły rzadziej się palą i żyją dłużej.

Radeon, Geforce?

Marka karty już nie zależy od zasilacza. Raczej ich seria (generacja) - im nowsze konstrukcje, tym bardziej prądożerne. Twoje 525W wystarczy do większości konstrukcji.

Co do AGP, te 4x, 8x oznaczają tryby pracy tej magistrali, 8x (zwane AGP 3.0) jest ostatnim standardem AGP, starsze są rzadko spotykane. Jego następcą jest obecny PCI-Express. AGP 3.0 dysponuje większą przepustowością danych, przez co obsługuje nowsze karty tego standardu. Jednak nie przejmuj się - zarówno Twoja płyta główna jak i proponowane powyżej karty w pełni obsługują AGP 8x :)

Ania27
komentarz
komentarz
Generalnie każde, oprócz najnowszych i najdroższych konstrukcji. Przy takim zasilaczu możesz złożyć komputer zaopatrzony w dwurdzeniowy procesor, dobrą kartę graficzną a mocy jeszcze mu wystarczy. Co do zasilaczy 'rasowych' - nazywam tak konstrukcje lepsze o większej wydajności prądowej (to że na zasilaczu widnieje 525W, znaczy że moze on szczytowo pobrać tyle z gniazdka a nie dać taką moc na wyjściu). Droższe zasilacze dysponują lepszym stosunkiem mocy pobieranej z sieci do dawanej komputerowi, posiadają lepsze układy przeciprzepięciwe etc. Z reguły rzadziej się palą i żyją dłużej.

Marka karty już nie zależy od zasilacza. Raczej ich seria (generacja) - im nowsze konstrukcje, tym bardziej prądożerne. Twoje 525W wystarczy do większości konstrukcji.

Co do AGP, te 4x, 8x oznaczają tryby pracy tej magistrali, 8x (zwane AGP 3.0) jest ostatnim standardem AGP, starsze są rzadko spotykane. Jego następcą jest obecny PCI-Express. AGP 3.0 dysponuje większą przepustowością danych, przez co obsługuje nowsze karty tego standardu. Jednak nie przejmuj się - zarówno Twoja płyta główna jak i proponowane powyżej karty w pełni obsługują AGP 8x :)

Dziękuję bardzo, fachowo wyjaśnione.

Jeśli więc założę, że mam do wydania ok 350 zł to czego mogę się w tej cenie spodziewać? Lepiej brać 256MB DDR3 czy 512MB DDR2? Kurcze, przepraszam za upierdliwość, ale jestem lamerem totalnym :)

piku
komentarz
komentarz

Odwieczny dylemat - brać pamięć szybszą czy pojemniejszą. Osobiście wybrałbym mniejszą ilość pamięci na karcie kosztem jej pojemności. Do nieco starszych gier jakie udźwignie Twój komputer w zupełności wystarczy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.