x-kom hosting

Pozioma obudowa - jak otworzyć?

Gość
utworzono
utworzono

Otóż mam problem z otworzeniem tej obudowy (zdjęcia poniżej). Nie widać na niej żadnych zaczepów, nie ma żadnych śrub ani mocowań. Kiedyś naszemu znajomemu udało się to otworzyć, ale nie podzielił się z nami wiedzą jak tego dokonać, tylko powiedział, że górną część się zsuwa. Był bym wdzięczny za pomoc, ponieważ męczę się z tym od dwóch dni. Jeśli potrzebne były by jakieś szczególowe zdjęcia którejś części obudowy, mogę je zrobić.

S1054414_648x486.JPG

S1054415_648x486.JPG

S1054419_648x486.JPG

S1054424_648x486.JPG

Vol
komentarz
komentarz

"bez młota to nie robota" :D

a tak na serio to chyba sie zsuwa górną część, coś podobnego miałem pare lat temu na struchu, ale wtedy rzuciłem pare razy i sie samo otworzyło xD

Gość
komentarz
komentarz

Odkręć śrubkę i zsuń górną część obudowy do tyłu ;)

Gość
komentarz
komentarz

Którą śrubkę? Te dwie na dole po lewej wnioskuję, że są od zasilacza, a te na górze, mniej więcej po środku nie mam pojęcia do czego służą, ale nic się nie zmienia po ich odkręceniu.

Gość
komentarz
komentarz

Moim zdaniem na 2 zdjęciu powinieneś górną pokrywę pociągnąć do siebie. Muszą być jakieś śrubki.

Gość
komentarz
komentarz

Właśnie w problem w tym, że chyba żadnych nie ma. Są jakieś o niezidentyfikowanym prze zemnie celu, ale nie mają one chyba żadnego znaczenia, bo po odkręceniu nic nie dają. Na tylnej części boków obudowy pod blachą są jakby zaczepy nie pozwalające wygiąć blachy na bok, by ją zdjąć górą, ale pociągnąć do tyłu tez jej nie mogę. Można ciągnąc z całych sił, ale ani drgnie.

6frans6
komentarz
komentarz

Na zdjęciu 1 i 4 masz na dole pod napędem taki szary pasek, spróbuj go zdjąć i pod nim powinny być śrubki, odkręć i spróbuj zdjąć górną część

Gość
komentarz
komentarz
Cytuj
Na zdjęciu 1 i 4 masz na dole pod napędem taki szary pasek, spróbuj go zdjąć i pod nim powinny być śrubki, odkręć i spróbuj zdjąć górną część

Na 99,9% to będzie to :)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Tego szarego paska z przodu praktycznie nie da się zdjąć (chyba tylko młotkiem :) ). Próbowałem podważać nożem i nawet trochę odeszło, ale nadal dobrze się trzyma. KrakoO, to co na zdjęciu zaznaczyłeś jako "to wygląda podejrzanie", jest chyba uchem, na które zakłada się kłódeczkę, albo plombę, by np. pracownicy w firmie nie mogli otworzyć komputera i ukraść jakiejś części. Identyczne mam w swojej normalnej obudowie komputera. To tylko nasuwa wniosek, że obudowę zsuwa się do tyłu, bo inaczej nie miało by to sensu.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Zsuń ją na siłę !!! Się będzie ku%$& stawiać xD :P ^^ Albo jak ktoś tu powiedział "Bez młota to ku%&$ nie robota" ;)

A i da jeszcze zdjęcie obudowy od góry i od dołu ;) Może śruby są zaklejone nalepkami etc. ;]

Gość
komentarz
komentarz

A ta obudowa ci jest potrzebna?

Bo dla mnie ta buda jest jakaś dziwna.

Jak podważyłeś nożem, to próbuj dalej,musi się udać

Inaczej:

Albo jak ktoś tu powiedział "Bez młota to ku%&$ nie robota"

Cytat z Sąsiedzi bez cenzury, z tego co pamiętam z tym sejfem :haha:

Gość
komentarz
komentarz
KrakoO napisał:
A i da jeszcze zdjęcie obudowy od góry i od dołu ;) Może śruby są zaklejone nalepkami etc. ;]

Na takich zdjęciach nic nie zobaczysz. Od góry i od dołu jest jednolita powierzchnia, żadnych śrub, naklejek, etc. To jest obudowa NoName, nie mieli by co na niej naklejać :)

kamil9445 napisał:
A ta obudowa ci jest potrzebna?

Bo dla mnie ta buda jest jakaś dziwna.

Jak podważyłeś nożem, to próbuj dalej,musi się udać

W zasadzie nie, ale chciałbym potem ten komputer sprzedać, a nie mam innych obudów...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.