x-kom hosting

[POMOCY] Problem z napedem DVD-ROM

flemo
utworzono
utworzono

model: LITE-ON DVDRW SHM-165P6S

Aktualizacja biosu - nic nie dalo

Przywrucenie systemu - nic nie dalo ( wogle nie moglem tego wykonac pisalo ze nie nie jest to mozliwe )

screen: screen.jpg

problem:

Witam mam problem z dvd-romem a dokladniej to zrobilem formata dysku c zaistalowalem org win xp kilka orginalnych sterownikow i zawiesila mi sie cd, zresetowalem pc i od tamtego czasu nie widzi zadnej cd, DVD-ROM dziala normalnie dzialaja opcje takie jak wysun wlasciwosci itp, w wlasciwosciach pisze ze jest sprawny, i jeszcze jedno z DVD-ROM na DVD-RAM mi zmienilo nazwe.

Na poczatku nie byl wpisany zaden region, udalo mi sie po kilku staraniach zmienic to bo byl jakis problem.

Moze ktos bedzie wiedzial i pomoze mi, bylbym bardzo wdzieczny

Pozdrawiam

Gość
komentarz
komentarz

To nowy czy stary napęd? Podaj jego wiek.

flemo
komentarz
komentarz

Nowy jak caly pc ma okolo 3 miesiecy :)

tazman
komentarz
komentarz

Po instalacji jednego z programów najczęściej firmy Ahead (Nero), ale również i innych służących do nagrywania z okna Mój komputer zniknęła ikona napędu.

Należy w edytorze rejestru (regedit) usunąć wartości "UPPERFILTERS" i "LOWERFILTERS" w następujących kluczach:

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMControlSet001ControlClass{4D36E965–E325–11CE–BBFC1–08002BE10318}

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMControlSet002ControlClass{4D36E965–E325–11CE–BBFC1–08002BE10318}

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlClass{4D36E965–E325–11CE–BFC1–08002BE10318}

Przedtem proszę wykonać kopie wskazanych kluczy.

Po edycji rejestru systemowego należy zrestartować system.

Inną możliwością jest obecność wartości "NoDrives" w kluczach:

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesExplorer

HKEY_LOCAL_MACHINESoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesExplorer

Proszę je usunąć.

Nadto zainstaluj sobie SP2

flemo
komentarz
komentarz

Wiec tak nic nie zniknelo tylko jest problem z tym ze jak wkladam CD to jej nie widac, jest dvd ram moge przeniesc sobie tam plik dziala to bardziej jak pamiec flash hehe, a co do nero itp zrobilo mi sie to przed instalacja zaistalowalem stery od karty graficznej sieciowej a od karty muzycznej juz nie zdazylem przy instalacji jej zwiesilo mi sie i zrobilo sie jak opisywalem wyzej.

ps. MAM SP2

tazman
komentarz
komentarz

Zainstaluj ponownie sterowniki od chipsetu płyty głównej

flemo
komentarz
komentarz

Mysle ze jednak to nie to (dla czego) bo jednak all dziala ale ten DVD-RAM nie wiem skad sie wzial wczesniej pisalo DVD-ROM :) wiec raczej to nie pomoze ale sprobowac mozna

hmm a gdzie to znalesc jakos nie moge do swego pc znalesc

Pentium 4

ASUS Other Devices

[ Dodano: 2007-05-21, 15:11 ]

Temat dalej aktualny, moze wie ktos o co chodzi

[ Dodano: 2007-05-21, 18:58 ]

Kurde nic sie nie dzieje :( nie moge se poradzic juz nerwy trace nie wiem co jest nie moge sformatowac pc, kurde moze jednak ma ktos jakis pomysl?

[ Dodano: 2007-05-22, 16:51 ]

Wiec nikt nie pomoze?

[ Dodano: 2007-05-22, 21:58 ]

temat dalej aktulany

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.