x-kom hosting

[Excel] najczęsciej wystepujace liczby

Kapiszon
utworzono
utworzono

No więc tak. mam zbiór liczb (baaaardzo dużo) i chce sprawdzić np 10 najczęściej występujących w całym zakresie komórek. Jak to sprawdzić?

kombinowałem z funkcją "wyst.najczesciej" ale ona pokazuje tylko jedną liczbę...

myślę, że to najlepiej byłoby widoczne na wykresie ale nie wiem za bardzo jak zaznaczyć do niego dane (w jakiej kolejności)

Ma ktoś jakiś pomysł?

Sonido
komentarz
komentarz

Wybrac wybiorczo najwyzsze wartosci i wykonac do nich odpowiedni wykres, ktory zaobrazuje te wystepujace najczesciej (byla chyba taka opcja, ktora wybiera sie podczas tworzenia wykresu). Nie daje to 100% rezultatu, ale jak dobrze wybierzesz to przynajmnej zobrazuje Ci to co chcesz uzyskac.

dar55
komentarz
komentarz

potrzebujesz 10 wyników z forumułą =MAX.K(A2:B32;5) bold od 1 do 10

Kapiszon
komentarz
komentarz

Nie zrozumieliście mnie do końca... nie chce najwyższych tylko te które powtarzają się najczęściej...

Dar próbowałem tego co napisałeś ale obojętnie czy w bold dam 1,5 czy 10 to zawsze wychodzi ta sama liczba :(

0kzxomxxewjulhha1pde_thumb.jpg

  • 3 tygodnie później...
crosis
komentarz
komentarz

Sprawa jest prosta. Użyj pivoita (albo tabeli przestawnej - polski excel to dla mnie czarna magia).

Jak to zrobić? Potrzebujesz tylko ustawienia tego w jednej kolumnie. Powiedzmy, że będzie to kolumna [liczba]

Zaznaczasz ją, z menu narzędziowego wybierasz "pivoit table..." - po kliknięciu wszystkich "next" i "finish" otrzymasz pustego na razie pivoita.

Teraz tak - do pola dla rzędów (max po prawej przeciągnij z małego okienka kolumnę [liczba]. Pojawi Ci się pełna lista wszystkich liczb jakie masz

Teraz do "data field" czyli tego pola po prawej stronie (ale nie na górze) przeciągnij tą samą kolumnę [liczba].

Potem zmień tylko podświetlone na szaro pole na [Count of Liczba] - piwvoit podliczy Ci ile razy dana liczba występowała.

Zaznacz kolumny pivoita, kopiuj, wklej, z dialog boxa wybierz "values only" - potem autofiltr i sort po 10-ciu najwyższych.

Pivoit generalnie daje wielkie możliwości i jest chyba najlepszym narzędziem excela do zestawiania i modyfikowania danych, tym bardziej, że zrobiony raz sam się updateuje oraz może zostać modyfikowany wg potrzeb.

Jeśli potrzebny Ci "obrazkowy tutorial" to niestety dopiero jutro, jak będę w pracy.

Pozdrawiam,

Crosis

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.