x-kom hosting

[Rozwiązany] Jaki zasilacz "udźwignie" mój sprzęt?

asgnn~
utworzono
utworzono

Przede wszystkim chciałbym wszystkich powitać jako nowy user tego forum. Niestety złożyło się tak, że od początku przychodzę do was z problemem...

Przechodząc do sedna sprawy. Niedawno ( w październiku) wymieniłem części. Problem polega na tym, że podczas gry (najczęściej) komputer się wyłącza. Aby nie wyjść na lenia :) poszukałem w googlach. Parę osób miało ten problem posiadając mój zasilacz. Podjąłem następujące kroki:

- rozkręciłem obudowę dla lepszej cyrkulacji powietrza zrzucając winę na chłodzenie.

- przeczyściłem widoczne części.

Na pewno przeczytaliście w oczekiwaniu na opis mojego kompa ;)

Proszę bardzo:

- Typ procesora DualCore AMD Athlon 64 X2, 3000 MHz (15 x 200) 6000+

- Nazwa płyty głównej Asus M2N (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

- Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce 6100-430, AMD Hammer

- Grafika NVIDIA GeForce 9600 GT (512 MB)

- ram Kingston 2 GB DDR2

i uwaga zasilacz - Tracer 4Life/ 400 :(

O co chciałbym was poprosić? Pomóżcie mi wybrać odpowiedni dla tego sprzętu zasilacz, który powodowałby złośliwego wyłączania.

Weźcie pod uwagę, że gram sporo (nawet bardzo) i komputer troszkę chodzi przez dzień :).

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc. asgnn

falcon1984
komentarz
komentarz

Wybór w miarę prosty jest - Chieftec GPS 450W będzie idealny pod ten sprzęt

A jak masz więcej kasy to Corsair VX 450W - jest praktycznie niesłyszalny i ma niesamowicie mocną linię 12V (aż 396w)

kozman
komentarz
komentarz

Amacrox Warrior 400W (450) jako alternatywa dla Chiefa.

Ewentualnie jakiś Pentagram

falcon1984
komentarz
komentarz

Warto dopłacić, bo masz po pierwsze sporo watów więcej na linii 12V (służącej do zasilania głownie grafiki i procesora), więc jakbyś kiedyś wymienił grafikę na coś mocniejszego albo procka to zasilacz się dalej przyda i nei trzeba będzie wymieniać

Co do głośności to różnica jest spora, wentyl Chiefa dość szybko się obraca a po kilku miesiącach staje się głośniejszy. A Corsair ma wentyl wolnoobrotowy, działa równie cicho po dłuższym czasie co na początku. Sam miałem oba te zasilacze i różnica jest jednak spora. Corsaira mam od ponad półtorej roku i jest niesłyszalny :)

asgnn~
komentarz
komentarz

Dzięki wielkie - raczej zdecyduje się na Corsaira.

Mam tylko nadzieję, że to rozwiąże mój problem z komputerem.

Temat może zostać zamknięty lub zostać dla potomnych :).

maxsp2
komentarz
komentarz (edytowane)

Temu kompowi dal by rade modecom mc 350 spokojnie ...

cro sair bdb wybor ...

Mozesz tez zobaczyć cos takiego PENTAGRAM 500W.

Tez da rade :) ale powysze tez sa ok :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.