x-kom hosting

Problem 9800 GTX+

maraszkiewicz
utworzono
utworzono

Witam

Potrzebuje pomocy

Kupiłem sobie jakiś czas temu GF 9800 GTX+ działała on bez zarzutu do dzisiaj w zasadzie wczoraj.

Po włączeniu komputera (może inaczej po naciśnięciu POWER) Karta zaczeła wariować.

Wyjaśnię dokładniej, Zaczeła ona strasznie głośno chodzić bez przerwy porostu jak odkurzacz na ekranie nic się nie pokazało.

Po ty odłączyłem komputer od razu z zasilania dla bezpieczeństwa. Próbowałem włączyć go jakieś 3 razy ciągle to samo, lecz za 5 razem cisza po prostu nic

nawet nie drgneła.

Czego to może być przyczyna ??

Po wyjęciu jej ze slotu pci i odłączeniu od zasilacza i po ponownym podłączeniu wszystko zadziałało ...

jarek1994-1994
komentarz
komentarz

Jaki zasilacz?

maraszkiewicz
komentarz
komentarz (edytowane)

Areo Cool 550 W

Gość
komentarz
komentarz

chyba będziesz musiał oddać tego gtx' a na gwarancje

jednak dla pewności spróbuj sprawdzić kompa na innej grafie

maraszkiewicz
komentarz
komentarz

Właśnie moim problemem jest to ze kupiłem karte na allegro i gwarancji nie dostałem ... :(:beksa:

tomekk600
komentarz
komentarz
Właśnie moim problemem jest to ze kupiłem karte na allegro i gwarancji nie dostałem ... :(:beksa:

czyli 1 słowem mówiąc wyciupkali cię w....

sprawdź grafe na innym kompie bo moze to wina zasilacza

maraszkiewicz
komentarz
komentarz (edytowane)

Zaobserwowałem dzisiaj również olbrzymie spadki FPSów.

Przycinki w Grach i tym podobne temperatura karty nie jest wysoka (ok 47-50*C)

Już nie wiem co się dzieje ...

jarek1994-1994
komentarz
komentarz

A artefakty występują (kropki, kreski itp.)

maraszkiewicz
komentarz
komentarz

Nie nic z tych rzeczy

Plague
komentarz
komentarz

Albo zasilacz albo karta moim zdaniem. Jak można kupować osprzet do kompa bez gwarancji? Ja bym nigdy tak nie zrobił.

maraszkiewicz
komentarz
komentarz

Wymieniłem parę dni temu Zasilacz na "Niby" lepszy. Mode com 500W na Areo Cool 550W

EDIT:

Dzisiaj założyłem z powrotem stary zasilacz i zaobserwowałem ze tak jak by był problem ze slotem PCI, ponieważ po włożeniu jej do PCI i włączeniu komputera znowu Wentylator zaczął wariować, wyjąłem kartę włożyłem ponownie znowu to samo. Za którymś razem zadziałało.

Ale te spadki fps to nie wiem jaka o może być przyczyna.

Jak włączę komputer to wszystko jest ok, pogram jakieś 30 min i zaczynają się przycinki

Machur
komentarz
komentarz

a jak z temperaturami karty graficznej?

jarek1994-1994
komentarz
komentarz

Może chłodzenie jest spierniczone.

maraszkiewicz
komentarz
komentarz

temp to ok 40-50*C max jaka była to 56

jarek1994-1994
komentarz
komentarz

Czyli nie grzeje się.

corporaptor
komentarz
komentarz

Mam tę grafę jak probowalem ją odpalić na zepsutej płycie to wentyl kręcił się 100% i to normalne, nawet jak nie podłączysz kabli zasilających więc to nie wina zasilacza, więc sprawdź może czy to nie płyta jest rąbnięta.

maraszkiewicz
komentarz
komentarz (edytowane)

Wentyl kręcił mi się na 100% ale po kilkukrotnym wyjmowaniu i wkładaniu karty zadziałało i teraz jest ok poza tymi zacinkami.

Opisze wam dokładniej jak to sie objawia:

Mam ustawione w NFS Undercover Wszystko na High na początku gra chodzi płynnie a po jakimś czasie gry zaczyna sie ciąć głos słychać normalnie a gra leci jak w spowolnieniu. Przy włączonym Frapsie widać od razu jak fpsy spadają. W Counter Strike 1.6 (Bardzo mało wymagająca gra) Jest podobnie

przy dłuższej grze fpsy ze 100 spadają do 8-15.

Wgrywałem Starsze i nowsze sterowniki zadanej różnicy.

Dziwi mnie tez mały wynik w Teście Visty dla grafiki to tylko 5.4

jarek1994-1994
komentarz
komentarz

Spróbuj przeczyścić port PCI-e. Może jedź do jakiegoś serwisu żeby sprawdzili ci MOBO.

maraszkiewicz
komentarz
komentarz

PCI czyściłem A może być to skutek tego ze mam na mobo PCI x8 ??

jarek1994-1994
komentarz
komentarz

PCI x8? Nigdy o czymś takim nie słyszałem. A ta karta to ci weszła?

maraszkiewicz
komentarz
komentarz

PCI-e x8 To jest prędkość złącza. Wiec niema możliwości żeby nie weszła ...

jarek1994-1994
komentarz
komentarz

A nie czasem x16?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
PCI x8? Nigdy o czymś takim nie słyszałem. A ta karta to ci weszła?

pci-e x8 w tym przypadku nie oznacza wielkości złącza tylko jego szybkość. Samo złącze jest wielkości x16 ale działa w trybie x8. jest to dość często spotykane w np. płytach na nforce 4.

mimo iż wydawać by się mogło że przez to karta działa 2 x wolniej w rzeczywistości tak nie jest gdyż traci ona tylko kilka pr0cent wydajności.

kiedyś wsadziłem hd4850 w pci-e x8 w 3dm06 straciłem tylko ok. 300pkt.

szybkość pci-e nie ma nic wspólnego z problemem poruszonym w temacie

podaj wszystkie temperatury (nie tylko karty) zarówno w spoczynku jak i w stresie.

oraz cały konfig

jarek1994-1994
komentarz
komentarz

A to nie wiedziałem.

maraszkiewicz
komentarz
komentarz (edytowane)

Mobo : Asus M2N8-vmx

Procek : AMD Athlon X2 4600+ Temp ok 28, Stress max jakie osiągnąłem to 41 ale zazwyczaj ok 36-38

Grafika : GF 9800 GTX+ (Directx 10)

Zasilacze : Modecom Fell 500 & AreoCool Turbine 550W

Ram : 4GB Kingston 800Mhz

System : Vista 32 BIT

P.S

Zauważyłem również ze w czasie przycinki Strasznie mieli dysk

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.