x-kom hosting

[ Inne] Napęd płyt

arturher
utworzono
utworzono

Witam. Mam duży problem. Od kilku dni po włożeniu jakielkolwiek płyty do nagrywaki CD wyłącza mi się komputer. Kupiłem nową nagrywarkę DVD i dzieje się to samo. Co jets tego przyczyną? Proszę o pomoc. Może błąd systemu i trzeba go przeinstalować?

bizon11
komentarz
komentarz

Pewnie masz za słaby zasilacz ;]

Najlepiej kup nowy który ma minimum 400 W

  • 1 miesiąc później...
Handbuch
komentarz
komentarz

witam, podepnę się do wątku, problem jest następujący:

komputer samoczynnie resetuje się (bądz w ogóle nie uruchamia) gdy są podpięte napędy optyczne (1 dvd i 1 cd), jeśli je odłącze to wtedy wszystko działa ok, przejrzałem wątek o samoczynnym restowaniu i w moim przypadku może chodzić o zasilacz lub zwarcie (co za niespodzianka ;) ), raczej to nie jest sprawa systemu czy awarii podzespołu (po podpięciu innego, całkowicie sprawnego napędu dzieje się to samo). Mój zestaw:

Intel Celeron 2,4 GHz

Płyta ASRock P4i45PE

Seagate 250 GB (8 MB) i 120 GB (2 MB)

ATI Radeon 9200 SE

DVD-RW LG i CD-ROM LG 52x ;)

Zasilacz 350 W (Logic - jest taka firma?)

System Win XP SP2 i Linux (okazjonalnie)

Taka konfiguracja działała od roku bez zarzutu. Jak sądzicie co może być przyczyną resetowania się? Od czego zacząc sprawdzanie?

fstab
komentarz
komentarz

To ewidentna wina zasilacza. Nie wytrzymuje obciążenia. Jest częsty przypadek w kompach ze słabymi i starymi zasilkami. Kup coś nowego, ale ze średniej (przynajmniej Modecoma) lub wyższej półki (Bequiet, Tagan). Nie pakuj się w wynalazki typu: Codegen, Tracer, Megabajt.

Handbuch
komentarz
komentarz
To ewidentna wina zasilacza. Nie wytrzymuje obciążenia. Jest częsty przypadek w kompach ze słabymi i starymi zasilkami.

Tak sądzisz? W sumie przez rok czasu (w maju '06 kupiłem nową obudowę z zasilaczem) ta konfiguracja działała bezproblemowo. Może to być wina jednak czegoś innego?

fstab
komentarz
komentarz

Najprawdopodobniej zasilacz. Przez ponad rok użytkowania mógł być spokój, jednak zasilki na tanich podzespołach (kondensatory :/ ) zaczynają się później sypać i właśnie nikt nie podejrzewa ich winy. Na 99% pomoże wymiana zasilacza.

Handbuch
komentarz
komentarz
Na 99% pomoże wymiana zasilacza.

Wygląda na to, że tak będę musiał zrobić. Dzięki za pomoc. Jeśli ktoś ma inne sugestie to chętnie poczytam. Pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.