x-kom hosting

Piszczący zasilacz Fortron FSP400-60HLN czy to groźne?

Sebek89a
utworzono
utworzono

Oto mój zestaw:

Płyta główna: Gigabyte EP45-DS3L

procesor: Intel Dual Core E5200 2,5Ghz. (podkręcony do 3.2)

pamieć: A-Data 2x1GB ddr2 800Mhz

Karta graficzna ATI HD 4850

chłodzenie: Aerocool 2x120 i 1x80

Obudowa: Aerocool

Zasilacz Fortron FSP400-60HLN

kupilem ostatnio uzywany zasilacz taki jak w tytule czyli FSP400-60HLN do tego zestawu poniewaz powiedziano mi ze go pociagnie i p podlaczeniu go wydaje on dziwny pisk.. ktory po okolo 30 minutach jakby ustaje albo mi sie tylko wydaje bo uszy sie przyzwyczajaja.. i mam pytanie czy to jest grozne dla tego zasilacza i dla tego zestawu ?? proszeo pomoc osoby ktore albo mialy taki problem i sie z nim uporaly albo wiedza co zrobic w takiej sytuacji.

antos
komentarz
komentarz

Już to kiedyś pisałem.

Wysoki pisk w czasie pracy wydają z siebie cewki. Spowodowane jest to niedbalstwem producenta, oszczędnościami albo innymi pierdołami. A chodzi po prostu o to, że cewka jet za luźno nawinięta na rdzeń i przez to rdzeń się "telepie". Nie jest to zjawisko szkodliwe, a raczej uciążliwe. Poradzić sobie można z tym zalewając cewkę żywicą, silikonem specjalnym, albo lakierem izolacyjnym - ale robisz to na własne ryzyko i możesz uszkodzić sprzęt jak nie wiesz jak to zrobić.

BlackRaven
komentarz
komentarz

Jeśli zasilacz jest nowy, oddałbym go do sklepu, niech wymienią. Groźne to może i nie jest, ale szkoda słuchu ;)

Sebek89a
komentarz
komentarz (edytowane)

a generalnie lepszym wyborem jest CHIEFTEC GPS-400AA-101A ?? podobnie jak ten fortron uzywany??

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.