x-kom hosting

[Rozwiązany] Czy trzeba formatować baterię w Noki 5310 XpressMusic?

Odol
utworzono
utworzono

Witam.

Wczoraj zakupiłem ten otóż telefon. Właśnie przed chwilą rozładował mi się kompletnie i podłączyłem go do ładowania. I tu nasuwa się moje pytanie, czy trzeba formatować tam baterię? Czytałem instrukcje i nic takiego nie pisało. I czy jak ją sformatuje ( a nie będzie to konieczne ) to mogę w jakiś sposób uszkodzić telefon?

Potrzebuję bardzo szybkiej odpowiedzi ;).

Serdecznie Pozdrawiam!

Skrash
komentarz
komentarz (edytowane)

Foramtować trzeba każdą nową baterie. Gdy tego nie zrobisz, skracasz przez to jej żywotność.

kokos123
komentarz
komentarz

Napewno nie uszkodzisz mam ten sam telefon, ładuję go czasem przez całą noc (z soboty na niedziele około 12 godzin :D) i nic się nie dzieje :)

PS. zaraz sprawdzę czy trzeba.

Skrash, w każdym?

Pokazać ci może zdjęcia instrukcji KU990?

Pajdek
komentarz
komentarz (edytowane)

A ja słyszałem że baterię się formuje a nie formatuje ;)

Opis formowania baterii:

1. Korzystamy z telefonu do momentu całkowitego rozładowania akumulatora, do chwili samoczynnego wyłączenia się telefonu.

2. Podłączamy wyłączony telefon do ładowarki na czas 12-15 godzin.

3. Odłączamy telefon od zasilania, uruchamiamy i użytkujemy do ponownego całkowitego rozładowania baterii.

4. Ponownie ładujemy wyłączony telefon przez 12-15 godzin.

5. Po dwukrotnym cyklu rozładowań i ładowań, czas funkcjonowania baterii (a przez to oczywiście telefonu) powinien się wydłużyć. Cykl można powtarzać dla lepszego rezultatu.

Skrash
komentarz
komentarz
Skrash, w każdym?

Pokazać ci może zdjęcia instrukcji KU990?

Dobra, podeślij mi tą instukcje najlepiej na chate, bo nie mam co robic tylko ją czytać.

Jak juz powiedziałem nowe barterie trzeba formatowac. W przeciwnym razie skracasz jej żywotność.

//Formatować, nie foramtowac

//Poprawiam literówkę

//Michał Paluch

kajzer
komentarz
komentarz
Jak juz powiedziałem nowe barterie trzeba foramtowac.

no na bank.

polecam -> >>link<<

Odol
komentarz
komentarz

No dobra a jak ja mam tą baterię litowo-jonową i powiedzmy zostawię ją na ładowaniu przez 15h to czy nie uszkodzę jej. Problem polega na tym, że telefon podłączyłem do ładowania o 15 i z tego co wyczytałem to musiał bym go odłączyć po 12 godzinach czyli około 3 w nocy. Nic nie stało by się gdybym odłączył ją powiedzmy o 6 rano ( minęło by wtedy 15 godzin ). Nic się nie stanie baterii po tak długim ładowaniu?

Skrash
komentarz
komentarz
Nic nie stało by się gdybym odłączył ją powiedzmy o 6 rano ( minęło by wtedy 15 godzin ). Nic się nie stanie baterii po tak długim ładowaniu?

Mozesz spac spokojnie i wyl. ja o 6 rano ;)

kajzer
komentarz
komentarz
Należy podłączyć do ładowania na okres minimum 12 godzin (Np. cała noc). Nawet, jeśli instrukcja telefonu zaleca krótszy czas ładowania baterii nie uszkodzimy

kokos123
komentarz
komentarz (edytowane)

Z linku kajzera.

Litowo-jonowe (li-ion) - baterie te nie wymagają formatowania, ale jeśli już to robimy: Należy podłączyć do ładowania na okres minimum 12 godzin (Np. cała noc). Nawet, jeśli instrukcja telefonu zaleca krótszy czas ładowania baterii nie uszkodzimy, ponieważ zwykle po jej naładowaniu napięcie jest zoptymalizowane i minimalne, lub wyłączone. W ten sposób upewnimy się, że podczas pierwszego cyklu działania bateria będzie w pełni naładowana. Teraz powinniśmy przeprowadzić 2 do 3 cykli.

Wystarczy uważnie przeczytać :)

@UP uprzedzony :)

Odol
komentarz
komentarz

Dziękuje Wam wszystkim za pomoc ;). Reputy rozdane ^^.

A tak już odbiegając od tematu.

Dostałem także z telefonem głośniczki. Podłączyłem je w miejsce słuchawek, włączyłem muzykę lecz one nie działają. Zdziwiło mnie to, ze po otwarciu pudełeczka z głośnikami wypadły na mnie baterie ( takie małe jak do MP3 AAA chyba? ). Czy je trzeba gdzieś włożyć do tych głośników? Bo oględzinach za bardzo nie widziałem miejsca gdzie można było by te baterię wsadzić. Wie ktoś jak je uruchomić?

kajzer
komentarz
komentarz

jeżeli wypadły baterie, to znaczy że gdzieś trzeba je włożyć :) poczytaj instrukcję.

Odol
komentarz
komentarz

W instrukcji telefonu nic nie pisze. A instrukcje do tych głośników to już czytałem kilka razy i też nic tam nie pisze. Tzn. pisze co to jest itp, ze nie można dla dzieci dawać.

Może wie ktoś?

kokos123
komentarz
komentarz (edytowane)

Z fusów nikt ci nie wywróży podaj model głośników (md-8 czy md-6?)

Jeśli MD-8 to tak powinny wyglądać otwarte pokombinuj.

1832_3.jpg

Odol
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak jest to model MD-8. Tylko jak to otworzyć? Siedzę właśnie główkuje, lecz nie chce robić nic na siłę.

Edit:

Dobra udało mi się otworzyć i odpalić je ;). Jakoś dzwięku powalająca ;).

Niestety ale znów mam problem. Właśnie wyskoczyło mi na telefonie, że bateria naładowana i żebym odłączył ją od prądu bo zmniejszy to zużycie energi. Co robić? Zostawić ją do rana?

kajzer
komentarz
komentarz

zostaw do rana, jeżeli chcesz formować. zawsze takie powiadomienie wyskakuje, ale w trakcie formowania baterii trzeba to olać.

jasiek23
komentarz
komentarz

Co do formatowania to ja w sumie tez słyszalem termin "formować baterię" a nie formatować. Słyszalem ze baterii litowo-jonowych się nie formatuje ale jesli juz chcemy formatować to można ją zostawić nawet na dwa dni pod ładowarką i nic się nie stanie(poprostu - pełna bateria = zatrzymanie ładowania i tyle)

Kamix
komentarz
komentarz
pełna bateria = zatrzymanie ładowania i tyle

Dokładnie.

Bateria naładowana i ładowarka robi się zimna, koniec ładowania :)

Podobno tym bateriom całkowite rozładowywanie wcale nie robi dobrze.

I doładowywanie im nie szkodzi, a wręcz może być przeciwnie.

Ja w swojej Nokii mam BP-6MT 1050mAh i co prawda naładowałem ją 3 razy do pełna, sądzę, że jej to nie zaszkodziło.

Ale jak ktoś by miał jakąś wynalazkową ładowarkę, która nie przerwie ładowania to niech nie zostawia na 12h bo uwali baterię, tzn. znacznie skróci jej żywotność.

PS. formowanie, nie formatowanie.

EDIT:

beznazwy1el6.png

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.