x-kom hosting

macOS na PC?

los12
utworzono
utworzono

czesc

chcialbym sie dowiedziec czy kots z was kiedys mial doczynienia z macOS?? moze macie macintosha albo macie MacOS na swoim pc? (tym jestem najbardziej zaintersowany)

czy mozna zainstalowac macOS na pc? jesl to mozliwe?

P.S. czytalem troszeczke na google i wiki ale nei zabardzo za tego zrozumialem o co chodzi.

Moze ktos ma jakies dobry i prosty poradnik jak go zainatlowac

i jeszcze jedno - ten Mac to ma byc jako drugi system, pierwszy Xp

dzieki za wszelka pomoc i milego dyskutowania;p

pozdro.

qnick
komentarz
komentarz

Można, ale i tak nie znajdziesz sterowników do twojego sprzętu i funkcjonalność MacOS będzie mocno ograniczona. Sam często korzystam z lapka z Leopardem i muszę powiedzieć że system jest jak dla mnie idealny. Intuicyjny, przejrzysty i prosty w obsłudze, a jednocześnie można sobie poszaleć, jeżeli ktoś lubi zabawe z unixami. W dodatku nie ma problemów z wirusami, bo jak narazie takowe nie istnieją. Namówiłem już 2 kumpli na kupienie maca, i oboje powiedzieli - nigdy więcej windowsa :) Jak tylko wyjdzie nowy Leopard (około czerwca) to kupie mac booka na własność

los12
komentarz
komentarz

ale mi chodzi jako drugi system tylko do podlaczenia się z moim iphonem, bo jest łatwiej obsugiwac itunesvi lepiej wszystko chodzi od firmy apple.

qnick
komentarz
komentarz

Poczytaj sobie o Leo4All - jest to wersja leo przerobiona tak, aby działała na pc. Możesz też sprawdzić http://www.osx86project.org/ . Do obu wersji musisz mieć procka intela i to core 2 duo.

los12
komentarz
komentarz

niedlugo bede mial E8500

dzieki za stronke, bardzo sie przyda

P.S, masz jakis poradnik jak podkrecic porcka E8500, czy go sam podkrecales??

dzieki za pomoc mas zu mnie plus'a;p

qnick
komentarz
komentarz

Wystarczy poczytać kilka tematów w dziale chłodzenie, modding, oc o podkrecaniu tych procków i szybko załapiesz o co chodzi. Na początek w zupełności starczy

kozman
komentarz
komentarz

Działa również na procesorach AMD po patchu.

Ale myślę że taka zabawa jest niewarta świeczki.

Brak jako takich sterowników do sporej ilości sprzętu ze zwykłych PC.

Polecam kupno taniego iMaca G3 bądz Power Maca G4.

Na prawdę warto zapoznać się z systemem.

Pamiętam jak kiedyś zachwycano się moim nowiuteńkim iMaciem G3, a teraz leży w garażu...

ciaciama
komentarz
komentarz
W dodatku nie ma problemów z wirusami, bo jak narazie takowe nie istnieją.

Jednak to nie znaczy ze jest to system bezpieczny (a wirusy jakieś tam są) :P

Instalowanie MacOSa na PC jest niezgodne z licencją Apple, czyli jest to nielegalne.

  • 2 miesiące później...
Sonido
komentarz
komentarz

Powiem Ci tak, że sam mam Mac OS X 10.5.2 na PC i działa mi zarówno dźwięk, grafa (zmiana rozdziałki) jak i net i reszta. Instalowałem 10.5.6, ale wówczas nie mogę zrobić kopii za pomocą Time Machine, co się jednak przydaje, tym bardziej na PC, bo zawsze można powrócić szybko do w pełni działającego OSu, gdy coś się "zwali".

Do uruchomienia go wystarczy w BIOSie przestawić IDE na AHCI i run rom na AHCI, oczywiście nie zapominając o bootowaniu z CD i system startuje wczytując bazę plików z OS X, ale mimo wszystko startuje dużo szybciej niż Winda.

Sama instalacja również przebiega szybko i jest prosta w obsłudze.

Działa w pełni tak jak na Maku, ma tylko jedyną wadę: wgranej raz wersji nie można zaktualizować do wersji nowszej, programy dodatkowe jednak można. Myślałem nawet nad założeniem oddzielnego działu o Mac OS X i jeżeli reszta ekipy wyraziłaby zgodę to taki temat powstanie, bo poza systemem Maki posiadają przeważnie takie same bebechy jak PC. Oczywiście płyty główne są inne i nie posiadają one BIOSu, ale i tak są osoby, które nawet z czystej ciekawości chciałyby potestować ten system.

Gość
komentarz
komentarz

Sorry ale czy to jest legalne? Bo nie wydaje mi się <_<

moze macie macintosha albo macie MacOS na swoim pc?

Ja mam MacBook'a ale korzystam z niego sporadycznie. Słabe to, nie ma tyle zabawy co z PC-tem :) MacBook jako gadżet jest fajny, teraz myślę sobie czy go nie sprzedać i nie kupić ASUS'a Eee PC, a za resztę upgrade PC'ta.

sagemik
komentarz
komentarz

MacOS na PC jest NIELAGALNE.

Windows na Macu to co innego.;)

Sonido
komentarz
komentarz

Poczytaj tu: http://www.myapple.pl/think-different/3263...go-tepiony.html

Niby tak, ale nawet największy poral Apple w Polsce - MyApple.pl nie odrzuca takiej opcji, więc skoro Apple nie daje nam możliwości zainstalowania Mac OS X na platformie PC to musimy radzić sobie sami, obchodząc zabezpieczenia. Potestować chyba każdy może, a może poprzez to właśnie niektórzy zdecydują się na zakup produktu Apple, tak jak to miało miejsce np. w moim przypadku, więc mimo wszystko marketing działa na korzyść giganta z Cupertino.

Gość
komentarz
komentarz

Ja miałem MacOS'a na PC i fajna rzecz, ale wolę po legalu ;) I tak moim zdaniem "siódemka" lepsza ;)

Sonido
komentarz
komentarz

Poczekajmy na Snow Leoparda - premiera już we wrześniu, a wprowadzone zmiany zapowiadają się ciekawie. Poza tym update do Snow Leoparda dla posiadaczy obecnego Leoparda to jedyne 29$ i pod tym względem Apple miażdży Microsoft, który za siódemkę zaśpiewa sobie wielokrotnie więcej.

qnick
komentarz
komentarz
Myślałem nawet nad założeniem oddzielnego działu o Mac OS X i jeżeli reszta ekipy wyraziłaby zgodę to taki temat powstanie

Już kiedyś zgłaszałem taki pomysł no ale co ja tu mogę :) Ty jako "zielony" masz więcej do powiedzenia więc działaj ^_^

Gość
komentarz
komentarz

Hmmm pomysł fajny, bo jabłuszka uwielbiam, ale czy Mac to PC...? forumPC.pl, i myślę że na razie ok. Z drugiej jednak strony dzisiejsze mac'i mają to samo w brzuszku co normalne PC'ty ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.