x-kom hosting

Jaka listwa przeciwprzepięciowa?

Carrie
utworzono
utworzono

Jako że po ~pięciu latach oszczędzania kupuję nowy komputer z GF260 i Phenomem II na pokładzie, chcę zabezpieczyć go jakoś przed nagłym zejściem od przepięć, skoków napięcia etc. Problem jest taki że w moim domu sieć elektryczna jest ogólnie troszkę gówniana(żarówki padają po miesiącu, na ekranie telewizora przelatują białe stróżki gdy np. włączy się światło etc.), dlatego proszę o jakieś rady, jaka listwa mogłaby zaradzić w mojej sytuacji? UPSy są drogie a ja już się wyprztykałem z kasy <_< Poza tym nie wiem ile orientacyjnie ten sprzęt będzie w ogóle ciągnął...

//zmiana tytułu tematu na bardziej konkretny

//BlackRaven

Gość
komentarz
komentarz

To tego wystarczy zwykła listwa :)

Tu masz z 2 bezpiecznikami :)

KLIK

Carrie
komentarz
komentarz

Właśnie listwę Evera mam(z tym że model "standard"), ale u mnie nie zdaje ona egzaminu - tv jest podłaczony przez listwę i dzieje się własnie to co pisałem :(

BlackRaven
komentarz
komentarz

Bo listwa nie zabezpieczy przed spadkami napięcia, do tego trzeba by kupić UPS...

Michał Paluch
komentarz
komentarz

żarówki padają po miesiącu, na ekranie telewizora przelatują białe stróżki gdy np. włączy się światło etc.
Co Ty masz za żarówki? Pewnie całą sieć energetyczną w domu masz na jednym bezpieczniku 10-16A. Najlepiej podzielić i super będzie jak na kompa dasz osobną linię z bezpiecznikiem 10A - tak przy okazji remontu ;)
Carrie
komentarz
komentarz
Bo listwa nie zabezpieczy przed spadkami napięcia, do tego trzeba by kupić UPS...

Proszę więc o jakieś wskazówki, jaki UPS wybrać i ile to mniej więcej wyniesie, bo ja jestem kompletnie ciemny w tej materii. Kompletnie się gubię przy rozciągnięciu cen od ok 200 zł do niemal 7000... Mam nadzieję że mnie wystarczyłby taki tańszy :) Remont odpada bo wynoszę się stąd w wakacje :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.