x-kom hosting

[Rozwiązany] 400 Wat i HD4870

Mattix95
utworzono
utworzono

Witam !

Przez ostatnie dni sporo czytałem na temat Radeona 4870 . Są osoby piszące że mój zasilacz wystarczy a inni żebym nawet o tym nie myślał :( . Przełom Lipca a Sierpnia mam zamiar kupić jakąś porządną grafikę ale nie wiem na co mogę sobie pozwolić ... Znania są tak podzielone że 50/50 twierdzi że mogę podłączyć i żebym nawet się nie ważył :D .

Proszę o dość wyczerpującą odpowiedź bo samo słowo : Wystarczy mi nie wystarczy . :)

A więc :

Na jaką kartę MAX mogę sobie pozwolić na tym zasilaczu ?

( zestaw w sygnie , i nie martwić się o procesor że jest za słaby czy cuś ... ) .

loar
komentarz
komentarz

Ja bym do tego nie wsadzał więcej niż 4850/GTX+ z OC

Mattix95
komentarz
komentarz

Procesor na pewno będzie trzeba kręcić żeby grafy nie spowalniał , ale karty graficznej na 101 % nie będę kręcił .

EDIT :

Nie wiem , mi pokazuje 298 Watów na tym sprzęcie ( już niby z 4870 ) . Nie mam podłączonego DVD ani innych pierdół :) . 298 Watów pokazuje przy założeniu że procesor dojdzie do 3300 Mhz na napięciu 1.4 :D ( wiem nie powinienem tak zakładać ale gdyby nawet .. ) . Może jedynie kartę dźwiękową dokupię lepszą niż integra .

badomen
komentarz
komentarz

Wchodzisz tutaj sprawdzasz ile będzie Ci ciągnął procesor w zależności od stopnia oc, spawdzasz ile żre karta na przykład na komputroniku, a potem jaką moc ma twój zasilacz na linii 12V (np tu). pamiętaj o dyskach i wentylatorach

proste?

Mattix95
komentarz
komentarz

Badomen już to zrobiłem :/ Mój zasilacz ma sprawność powyżej 80 % i jakby nie patrzał zostaje mu spory zapas mocy , ale dalej mnie to nie przekonuje .

Proszę o opinie

badomen
komentarz
komentarz

Nie jestem w stanie powiedzieć Ci nic bardziej konkretnego i nie sądzę żeby ktokolwiek był. Kup podłącz i sprawdź. Jeżeli jest zapas mocy to nic się nie powinno spalić. Jeżeli będzie chodzić niestabilnie to wymień zasilacz. Nic nie tracisz bo ten zasilacz i tak już masz ;]

mis456
komentarz
komentarz

Zobacz co purepc poleca. HD4870 + ANtec 380W. Twój BQ pociągnie go!

Mattix95
komentarz
komentarz

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4870 512MB - 899 zł

Zasilacz: Antec EarthWatts 380W - 169 zł

Ciekawie wygląda :) . Czyli mam zapas mocy około 80 Wat . :) Tylko dlaczego ( na ForumPC ) w polecanych zestawach jest taki sprzęt :

Procesor Intel Core 2 Duo E8400 3GHz BOX 634 zł

Płyta DFI LanParty DK P35-T2RS 388 zł

OCZ 2GB DDR2 800MHz Platinum rev. 2 CL4 114 zł

HIS Radeon HD4870 512MB DDR5 256bit 769 zł

Samsung 500GB 7200rpm SATA2 16MBB 214 zł

Nagrywarka DVDR LG GH-22NS30 SATA 79 zł

Zasilacz OCZ StealthXStream 500W SLI 211 zł

i DLACZEGO zasilacz aż 500 W ( rozumiem że na przyszłość ale ... ) skoro nawet procesor e8400 nie musi być podkręcony żeby jej nie spowalniał ( a przynajmniej nie zaznaczono tego ) ?

I czy mój Be Quiet jest dobrym zasilaczem ? :)

mis456
komentarz
komentarz
I czy mój Be Quiet jest dobrym zasilaczem ? smile.gif

Zaje*****m. O lepszego ciężko.

i DLACZEGO zasilacz aż 500 W ( rozumiem że na przyszłość ale ... ) skoro nawet procesor e8400 nie musi być podkręcony żeby jej nie spowalniał ( a przynajmniej nie zaznaczono tego ) ?

Aby mieć zapas w razie rozbudowy.

Mattix95
komentarz
komentarz
Zaje*****m. O lepszego ciężko.

Może nie aż do tego stopnia , bo wydaje mi się że Enermax jest o wiele lepszy :) ( a przynajmniej chyba Marecki kiedyś tak pisał ) .

Tak patrząc na zestawy z PurePC to wydaje mi się że oni nastawiają się na wydajność jak najniższym kosztem ale nie ważne .

No to chyba jak ceny tylko spadną ( nie wiem kiedy ale ponoć do wakacji mają być znośne ) to kupię tego Radeona :) .

mis456
komentarz
komentarz
Może nie aż do tego stopnia , bo wydaje mi się że Enermax jest o wiele lepszy smile.gif ( a przynajmniej chyba Marecki kiedyś tak pisał ) .

Emermaxy z serii pro82+ są troszkę lepsze, z serii modu82+ znacznie lepsze ;)

Mattix95
komentarz
komentarz

Dobra , dzięki :)

Czyli pójdzie mi Radeon 4870 ? :) ( tak dla 100 %-towej pewności )

mis456
komentarz
komentarz

ta, pójdzie

Mattix95
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobra !

Dzięki Wszystkim za pomoc !

A szczególnie Tobie misiu :D .

mario799
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam

Ta napewno pojdzie z tym zasilaczem ale nie bylbym pewny co do stabilnosci

Pozdr

//Temat został rozwiązany

//Jak zobaczę jeszcze 1 post w rozwiązanym temacie Twojego autorstwa, tak dostaniesz 10%

//Michał Paluch

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.