x-kom hosting

Jak przywrócić BIOS do ustawien fabrycznych?

Odol
utworzono
utworzono

Witam.

Mam taki problem. Gdy wyłączam komputer to on mi się sam włącza. Wygląda to tak: wyłączam komputer, mijają tak z 2-4 sekundy i komputer uruchamia mi się sam. Tak samo mam z monitorem. Włączam komputer i nie dochodzi mi żaden sygnał do monitora i muszę odłączać wtyczkę z tyłu komputera, resetować komputer i dopiero potem włącza mi się monitor. Sprzedawca powiedział mi żebym zresetował ( przywrócił do fabrycznych ustawień BIOS ) BIOS. I tu nasuwa się moje pytanie bo nie wiem jak to zrobić. Płyta, którą posiadam to MSI P-45 NEO-F. Nie wiem nawet jaką mam nazwe BIOSU. Jeżeli wie ktoś jak się nazywa ta komenda to proszę o pomoc ;).

Za szybkie odpowiedzi polecą reputy ;).

Pozdrawiam!

snip91
komentarz
komentarz

Wyjmij baterię lub zresetuj zworką przy wyłączonym zasilaniu. Jak wyjąć tłumaczyłem w SB.

dar55
komentarz
komentarz

przy wyłączonym zasilaniu
odłącz kabel poprostu
Odol
komentarz
komentarz

Tylko, że nie bedę umiał poten wszystkiego ustawic. Znacie inny sposob?

Qniooo
komentarz
komentarz

Spróbuj wejść do BIOSu i ustawić go na "default". Może pomoże i obejdzie się bez hard reseta :).

Odol
komentarz
komentarz

A gdzie dokladniej znajde ta opcje defalut?

Ebola
komentarz
komentarz (edytowane)

Chcesz przywrocic ustawienia fabryczne tak, i nie chce pozniej ustawiec od poczatku....to jakie sens reseta ??

Jak wchodzisz w BIOS w MSI po prawej stronie jest zeby ustawic domyslne ustawienie dla BIOSu.

Qniooo
komentarz
komentarz

Przy opcjach od zapisywania ustawień. Najczęściej ostatnia zakładka. Powinno być coś jak "save BIOS default".

Przepraszam, "load BIOS default". Wkradł się chochliczek :D

Odol
komentarz
komentarz

Może napisze to troche w inny sposob. Nie dzieje sie to za kazdym wylaczaniem komputera. Czasem moze normlanie sie wylaczyc a czasem nawet za 3 razem. Monitor tez nie chce mi sie czasem za pierwszym razem wlaczyc i musze odlaczac go od komputera, resetowac komputer i na nowo podlaczyc monitor i dopiero wtedy mi zadziala. Dzis zauwazylem tez, ze i myszka nie dziala mi. Musze siedziec na myszce podlaczanej przez usb. Probowalem podlaczyc 2 inne myszki przez normalne wejscie z tylu komputera lecz nic. Czy to wszystko jest wina plyty czy tylko biosu? Dodam tez ze wczesniej myszka normalnie mi dzialala.

Qniooo
komentarz
komentarz

Wygląda bardziej na wine płyty głównej. Padło "myszkowe" PS/2 i problemy z zasilaniem raczej na to wskazują. Reset BIOSu chyba raczej nie pomoże.... ale zawsze warto spróbować :).

Odol
komentarz
komentarz

Dodam jeszcze to, że laser w myszce się świeci po podłączeniu. A przed chwila wyłączałem cały czas komputer i próbowałem trafić na ten momewnt gdy sam mi sie włączy lecz nie stało się tak. Problemu z monitorem też nie miałem lecz mysz dalej nie działa. Od kilku właściwie zaczęło to zanikać. Dziś tylko raz chyba miałem problem z tym monitorem i raz także chyba sam mi się włączył.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.