x-kom hosting

karta graficzna a zasilacz

grzesiekmlodzian
utworzono
utworzono

jak zasilacz ma np. dwie linie każda po 12V i 15 A to można połączyć te linie jeśli np. grafika bierze dużo prądu (20A), a cpu mało (5A)? i co to jest zasilanie wspomagające przy karcie ?

Mag Magik
komentarz
komentarz

Lini się nie łączy jako tako, ale na przykładzie wyżej nie będzie problemu z zasileniem karty. A zasilanie wspomagające to pewnie dodatkowe zasilanie np. 6 pinowe.

rafalluz
komentarz
komentarz

A jaki to konkretnie zasilacz? Niektóre tylko mają tak napisane, że mają dwie linie, a w rzeczywistości jest jedna.

i co to jest zasilanie wspomagające przy karcie ?

Pewnie chodzi Ci o dodatkowe gniazdo zasilania:

http://www.xsreviews.co.uk/images/Galaxy-8...axy-8600GTS.jpg

Z prawej strony masz takie gniazdo (to czarne z trzema widocznymi nóżkami). Wpinasz tam wtyczkę od zasilacza.

grzesiekmlodzian
komentarz
komentarz

no ale przy karcie pisze 240 W czyli 20 A (240W:12V=20A), a przy zasilaczu 2x15 A

nie mam takiego zasilacza ale chciałem się doedukować

ale są na pewno takie zasilacze (patrzyłem na tablice nich w necie)

i co wtedy ?

a główne zasilanie karty jest przez gniazdo PCI Express ?

grzesiekmlodzian
komentarz
komentarz

czyli można powiedzieć że grafika będzie korzystała z obu lini ?

a ta dotatkowa jest także używana przez cpu ?

a liczy się tylko sumeryczna moc tych lini (niezależnie czy procesor, czy grafika jest prądożerna) ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.