x-kom hosting

Jaki procek Intela najlepszy do grania?

Gość
komentarz
komentarz

punisher1 jak ty jestes za tym Intelem...

Komputer nie kupuje sie na pol roku, rok...

PII X4 720 BE ok. 650zl 3 rdzenie po 2,8ghz i spokojnie poleci na 3,8ghz vs. E8400 2 rdzenie 3ghz ok 750zl, jeszcze rok i wszystkie gry beda wykorzystywac chociaz 3ci rdzen i C2D wtedy bedzie wypadal duzo slabiej.

Dracoo
komentarz
komentarz

Ale za rok już będą lepsze procesory 3 i 4 rdzeniowe...

Albo E7400 albo PII X4 920

punisher1
komentarz
komentarz (edytowane)
punisher1 jak ty jestes za tym Intelem...

Komputer nie kupuje sie na pol roku, rok...

PII X4 720 BE ok. 650zl 3 rdzenie po 2,8ghz i spokojnie poleci na 3,8ghz vs. E8400 2 rdzenie 3ghz ok 750zl, jeszcze rok i wszystkie gry beda wykorzystywac chociaz 3ci rdzen i C2D wtedy bedzie wypadal duzo slabiej.

Spokojnie leci? Wez nie pitol bzdur, bo musi trafic dobra sztuke zeby mu poszlo...

Wiesz co 4 rdzenie owszem, bardzo przyszlosciowo, tylko te 4 rdzenie mialy byc standardem jak juz wchodzily i aplikacje tez mialy byc robione pod 4 rdzenie i co? Jaka masz pewnosc, ze 2 rdzenie nie beda rownie dobrze radzily sobie w grach jak quady? Nie podawaj mi tu przykladu z GTA4. Nawet jak kupi tego 720 amd to i tak za rok bedzie to padaka... Widzisz takie jest gdybanie. NIe jestem za intelem, ale na chwile obecna te procki najlepiej radza sobie w gierkach.

Edytowane przez punisher1
Gość
komentarz
komentarz

Przeciez wszystkie gry ktore sa naprawde wymagajace wykorzystuja juz 3ci rdzen, narazie nie ma zbyt duzo premier hitow, ale wyszedl m.in FEAR 2 ktory nie pogardzi 3cim rdzenie, a bedzie jeszcze m.in Godfather 2 czy Mafia 2, na te 2 gry czeka co najmniej polowa graczy w Europie i Stanach.

Wystarczy zeby procesor nie spowalnial grafiki - fakt, myslenie 3ech rdzeniach jest przyszlosciowe - fakt, ale jesli chce brac karte ktora potrzebuje 3,6ghz, to 3 rdzenie po 3,2ghz wystarcza w grze ktora wykorzystuje 3 rdzenie...

C2D E7400 vs PII 720 BE...Ja jestem za Phenom'em,

P.S. Jesli cie stac doloz do PII 920 albo do PII 810 (ma mniej cachu o 2mb w L3 i 200mhz mniej).

adasko887
komentarz
komentarz

Już teraz np. GTA IV lub Unreal Tournament lepiej radzi sobie na 4 rdzeniach niż na 2.

rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)

W UT3 procki są ułożone w zasadzie cenowo - podawałem ten zbiór rankingów z THG już nieraz, odsyłam ponownie. GTA4 tak samo.

Pamiętajcie też, że ceny procków są solidnie podbite przez kryzys i wyższy kurs $ (ech ten brak Euro) - we wrześniu kupiłem E8400 za 470zł. Dziś w tym samym sklepie kosztuje 750zł!! Co rzeczywiście imo zmienia trochę rekomendacje, zwłaszcza, że X3 720 jest niezły, a do tego tańszy.

Edytowane przez rafalluz
Gość
komentarz
komentarz

UT3 wykorzystuje tylko max 3 rdzenie :P, wszystkie gry ktore wyjda na Unreal Engine beda wykorzystywac 3ci rdzen napewno, wszystkie nowe gry po prostu beda wykorzystywac 3 rdzenie.

Telefkon
komentarz
komentarz (edytowane)

to od początku bo już się pogubiłem. Do tej grafy co ja wybrałem lepszy będzie ten phenom 3 rdzeniowy czy C2D 8400? i te nowe gry co wyjdą za np. pół roku będą chodzić lepiej na 3 rdzenaich niż na 2?

Edytowane przez Telefkon
punisher1
komentarz
komentarz (edytowane)
C2D E7400 vs PII 720 BE...Ja jestem za Phenom'em,

Ja mowie o E8400.

@ Autor

Ja bym wzial E8400, z tego wzgledu, ze radzi sobie bdb w grach i jeszcze napewno dlugo bedzie dawac rade, a jak wyjda quady to z pewnoscia beda lepsze od tych co teraz sa, ewentualnie terazniejsze beda tansze. Do tego oczywiscie dobre chlodzenie, bo OC musi byc. Ktos tam napisal, ze e7300+4870 -> tez bdb polaczenie. Poza tym natknalem sie na: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4797

Edytowane przez punisher1
Gość
komentarz
komentarz
Ktos tam napisal, ze e7300+4870

E7400+HD4870 :P

E8400 juz dawno odpadl z gry,

jednak na ta chwile najlepszy by byl Phenom II 720 BE + HD4870, albo E7400 + HD4870 (ale to tylko w wypadku braku pieniedzy inaczej [RIP] dla tego proca).

corporaptor
komentarz
komentarz

a propos e7400 - to normalne, ze ten proc ma w idle 42 stopnie bez oc?!

punisher1
komentarz
komentarz
a propos e7400 - to normalne, ze ten proc ma w idle 42 stopnie bez oc?!

Tak. Kolega ma E7300 i w idlu ma ok 38*, jednakze ma dobra wentylacje powietrza w obudowie.

corporaptor
komentarz
komentarz
Tak. Kolega ma E7300 i w idlu ma ok 38*, jednakze ma dobra wentylacje powietrza w obudowie.

Aha, a 'dobra wentylacja' to jaka?

punisher1
komentarz
komentarz

Dobra obudowa + wydajne wiatraki :)

Naxi
komentarz
komentarz
Aha, a 'dobra wentylacja' to jaka?

Dobra wentylacja to porządna obudowa, dobrze rozmieszczone wentylatorki i dobra cyrkulacja powietrza w środku obudowy.

corporaptor
komentarz
komentarz

Hmm, mam wiatrak tłoczący z przodu i 2 wytłaczające z tyłu, to wciąż za słaba wentylacja?

punisher1
komentarz
komentarz
Hmm, mam wiatrak tłoczący z przodu i 2 wytłaczające z tyłu, to wciąż za słaba wentylacja?

Dobra wentylacja. 42*w idlu to jak najbardziej normalny stan rzeczy. Napisalem o wiatrakach, bo myslalem, ze poprostu ich nie masz, a jest to pewien sposob na zbicie temp w budzie.

corporaptor
komentarz
komentarz

Myślałem, że dla tej klasy C2D normalna temp. to ok. 35*. a może to od grafy, która w idle ma ok. 57*(i to jest normalne dla niej)? Z drugiej strony od tego środowisko w budzie nie powinno by się do tego stopnia nagrzać, żeby proc miał gorączkę 7*.

A i inna sprawa - to normalne, ze CPU-Z podaje złe parametry proca? W biosie mam ustawionego proca na 2794MHz(10.5x266) a pokazuje 1596MHz(6x266). AIDA i CPU RightMark pokazują już słuszne wartości(2794MHz).

damib
komentarz
komentarz
Myślałem, że dla tej klasy C2D normalna temp. to ok. 35*. a może to od grafy, która w idle ma ok. 57*(i to jest normalne dla niej)? Z drugiej strony od tego środowisko w budzie nie powinno by się do tego stopnia nagrzać, żeby proc miał gorączkę 7*.

A i inna sprawa - to normalne, ze CPU-Z podaje złe parametry proca? W biosie mam ustawionego proca na 2794MHz(10.5x266) a pokazuje 1596MHz(6x266). AIDA i CPU RightMark pokazują już słuszne wartości(2794MHz).

Normalne normalne, włącz orthosa to wartość od razu podskoczy do 2.8GHz jest to funkcja oszczędzania energii EIST którą można wyłączyć w biosie.

corporaptor
komentarz
komentarz
Normalne normalne, włącz orthosa to wartość od razu podskoczy do 2.8GHz jest to funkcja oszczędzania energii EIST którą można wyłączyć w biosie.

Rzeczywiscie CPU-Z podaje wtedy włąsciwe takty, jak w biosie, ale czy polecasz wyłączyć to EIST?

damib
komentarz
komentarz

Jeśli będziesz podkręcał procka to wtedy możesz wyłączyć tą funkcje a teraz jak masz standardowe taktowanie to nie ma sensu tego wyłączać.

punisher1
komentarz
komentarz
Jeśli będziesz podkręcał procka to wtedy możesz wyłączyć tą funkcje a teraz jak masz standardowe taktowanie to nie ma sensu tego wyłączać.

W ogole nie ma sensu tego wylaczac.

damib
komentarz
komentarz
W ogole nie ma sensu tego wylaczac.

Dlatego napisałem że może a nie musi <_< ... ja nie wyłączyłem...

punisher1
komentarz
komentarz

No jasne, ze moze. Ale lepiej mu powiedziec, zeby nie wylaczal tego, bo i mniej pradu zuzyje i procek dluzej potrzyma (teoretycznie).

corporaptor
komentarz
komentarz

Właśnie podkręcałem i zauważyłem że jek nie wyłączę tego EIST i C1E to OC nie wychodzi, ale bardzo mozliwe, że nie za bardzo to umiem te ustawienia jeszcze.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.