x-kom hosting

Jaki procek Intela najlepszy do grania?

Telefkon
utworzono
utworzono

Na proca mogę wydac ok 800 zł i nie wiem na jaki sie zdecydować bo ceną są do siebie podobne ale nie wiem jak z efektywnością :| Zastanawiałem się nad Intel`ami

C2D E8400, C2D E8500, C2Q Q8200. Komp będzie służył tylo do grania :P który z nich jest najszybszy i czy do grania lepszy bedzie dual czy quad? pomóżcie

Reszta zesawienia:

4GB DDR2 FSB 800 [dual c.],

radeon HD4850 DDR3 512 mb 256 bit lub GF 9800GTX+

dysk S-ATA II 500 GB 32 mb CACHE

zasilacz corsair 460W

snip91
komentarz
komentarz

E8400 lub E8500. Do gier lepiej brać szybsze 2 rdzenie.

damib
komentarz
komentarz

Tak jak Sniper napisał na dzień dzisiejszy do grania najlepszy będzie E8400 lub E8500.

Cold
komentarz
komentarz

Bierz C2D,chociaż nie wykluczone, że za kilka lat C2Q będą dominowały w grach ;)

Dracoo
komentarz
komentarz

No właśnie za kilka lat...

Jeśli E8500 jest max 50zł droższy od E8400 to można go wziąć, jeśli więcej to nie warto dokładać do E8500

koszary
komentarz
komentarz

Nie podałeś najważniejszego,mobo!weż sobie za 330 zł.dual core E 5200 i robisz 3.5ghz i wyżej ;)

punisher1
komentarz
komentarz (edytowane)

W tej chwili najwydajniesze do grania sa procki z serii E8xxx. Kolegi wyzej nie sluchaj, bo glupoty gada. Ale jeszcze wazne jest mobo.

Edytowane przez punisher1
Telefkon
komentarz
komentarz

Ale ze mnie gapa :P sory. Płytka głowna to MSI P45 neo2-f [najprawdopodobniej] :)

Dracoo
komentarz
komentarz

Mówie Ci, zobacz ile jest różnicy między E8400 a E8500 jeśli więcej niż 50zł to nie warto dokładać

Polecam tą płytke MSI :)

kurczakos1
komentarz
komentarz (edytowane)
W tej chwili najwydajniesze do grania sa procki z serii E8xxx. Kolegi wyzej nie sluchaj, bo glupoty gada. Ale jeszcze wazne jest mobo.

Głupoty głupotami, lecz który zestaw będzie wydajniejszy (do grania of koz):

e5200 dokręcony na jakieś 3,6GHz + 4870 (golden sample bądź jakiś sonic) czy

e8400 + referent 4850?

Zakładam, że oszczędzając na procku można dołożyc do lepszej karty.

Edytowane przez kurczakos
Gość
komentarz
komentarz

Ja bym brał e5200 e4870(sapphire), a chłodzenie do procka: Pentagram Karaokum no i kręcę wysoko procka do ilu się da i już :)

punisher1
komentarz
komentarz
Głupoty głupotami, lecz który zestaw będzie wydajniejszy (do grania of koz):

e5200 dokręcony na jakieś 3,6GHz + 4870 (golden sample bądź jakiś sonic) czy

e8400 + referent 4850?

Zakładam, że oszczędzając na procku można dołożyc do lepszej karty.

A za pol roku ten E5200 bedzie sie dlawil na nowszych grach. Taktowanie to nie wszystko. A pamietaj, ze jak karta nie wyrobi to mozna detale zmniejszyc. Z prockiem nic nie zrobisz.

Telefkon
komentarz
komentarz

Dokładnie...

kurczakos1
komentarz
komentarz (edytowane)
A za pol roku ten E5200 bedzie sie dlawil na nowszych grach. Taktowanie to nie wszystko. A pamietaj, ze jak karta nie wyrobi to mozna detale zmniejszyc. Z prockiem nic nie zrobisz.

Twoje zdanie jest takie, moje zgoła inne. Ten procesor (podkręcony) bardzo dobrze sobie radzi (z grami również) i z pewnością nie będzie się dławił. Np dla mnie liczy się "tu i teraz" a w przypadku tego procesora b.dobra cena/jakość. Jest 2,5x tańszy od e8400 którego cena z racji popularności nie jest adekwatna. (popyt rośnie, cena rośnie) To co będzie za 1,5roku bądź za dwa lata nie powinno być przedmiotem dyskusji ;)

Odnośnie detali to masz racje, zawsze jest jeszcze rozdziałka 800x600 bez aa i af :)

Edytowane przez kurczakos
kryniu501
komentarz
komentarz

Bierz 8400 i będzie git nie licz na podkręcanie tego 5200 bo niby wszystko fajnie a skąd masz pewność że trafisz na dobry egzemplarz, i dupa zostaniesz z beznadziejnym Prockiem gdzie ten 8400 wciągnie go na śniadanie jak już liczysz na to oc to zawsze możesz podkręcić 8400 i będziesz miał torpedę

kurczakos1
komentarz
komentarz

Idąc tokiem przedmówców, najlepiej jakbyś wziął sobie I7 Core 965 XE i do tego Rivę TNT 32MB ;) Co mu po tym 8400 jak 4850 będzie go sporo ograniczał i nikt mi nie wmówi że nie. Zresztą po prostu mamy inne zdania, użytkownik zrobi jak uważa.

Cold
komentarz
komentarz

Bierz e8500 i kręć do oporu. Wtedy nie będziesz miał problemu z żadną grą na high detalach ;)

Piotr1312
komentarz
komentarz

Nie opłaca się brać E8500. Najlepszy, najbardziej opłacalny procesor do gier to E8400, ale według mnie lepiej by było wziąć E5200 i lepszą grafikę.

Gość
komentarz
komentarz

wypowiedz Piotr1312 jest jak najbardziej trafna,

nie oplaca sie kupowac procesorow X2 tak drogich, za ta cene mozesz miec Phenom'a II X3, albo wziac tanszego E5200/E5300 i kupic lepsza grafike.

800zl za procesor X2 3ghz jak Phenom II X4 920 2,8ghz kosztuje ok 900zl :lol:.

kryniu501
komentarz
komentarz

zaraz zaraz jak grafika mu spowolni 8400 piszecie bzdurki to co tu dopiero o jakimś 5200 dajcie spokój co wy piszecie ile procek spowolni grafę 4850 no ten 5200 na pewno z 25% ale nie 8400 nie więcej jak 5% podkreci bez bulu do 3.3 i juz nic mu nie spowalnia sami sobie wymyslacie spowalnainie grafik przez procesor bazę przyjmiecie standardowy zegar 3.0 i grafa 4850 i koniec ile wyciągnie to jest gites a nie podkręcacie do 3.8 i macie 8 klatek więcej mija sie to z celem baza jest 3.0 a nie jakie 5GHz

kurczakos1
komentarz
komentarz
zaraz zaraz jak grafika mu spowolni 8400 piszecie bzdurki to co tu dopiero o jakimś 5200 dajcie spokój co wy piszecie ile procek spowolni grafę 4850 no ten 5200 na pewno z 25% ale nie 8400 nie więcej jak 5% podkreci bez bulu do 3.3 i juz nic mu nie spowalnia sami sobie wymyslacie spowalnainie grafik przez procesor bazę przyjmiecie standardowy zegar 3.0 i grafa 4850 i koniec ile wyciągnie to jest gites a nie podkręcacie do 3.8 i macie 8 klatek więcej mija sie to z celem baza jest 3.0 a nie jakie 5GHz

Interpunkcja nie boli.... ;/ Po za tym zapuść sobie aquamarka i wklej mi wyniki ok?

Telefkon
komentarz
komentarz (edytowane)

a na takim zestawieniu jak u mnie z zasilaczem chieftec GPS 450W do ilu można podkręcić E8400?

to do gier lepszy będzie phenom II 2,8 ghz niz 8400?

Edytowane przez Telefkon
Gość
komentarz
komentarz

ile na to pozwala plyta glowna :D, wazne jest zeby zasilacz trzymal napiecie, a ten zasilacz trzyma.

W ogole glupota jest zakup E8400

kurczakos1
komentarz
komentarz
ile na to pozwala plyta glowna :D, wazne jest zeby zasilacz trzymal napiecie, a ten zasilacz trzyma.

W ogole glupota jest zakup E8400

W rzeczy samej, będzie miał bardzo wydajny procesor, ze średniej jakości grafiką - a fuj ;)

E8400 owszem, ale do GF 280, 295.

punisher1
komentarz
komentarz (edytowane)
ile na to pozwala plyta glowna :D, wazne jest zeby zasilacz trzymal napiecie, a ten zasilacz trzyma.

W ogole glupota jest zakup E8400

Nie jest glupota, bo w tej chwili to najwydajnieszy procek do gier i sporo czasu minie, az nie bedzie dawal rady nowszym gra. Jezeli ktos ma tyle kasy to jest to bdb wybor. Sporo czasu jeszcze minie az 4-rdzenie beda standardem, a gdy juz beda to owczesne quady nie beda im dorownywaly. A E5200 juz teraz ciezko dyszy w niektorych gierkach (bodajze "dolina krzemowa" w wiedzminie). E5200 Potrzebuje takt zblizonych do 3,5ghz zeby konkurowac z fabrycznym E8400. Po dobrym OC E8xxx lyka tego E5200 bez problemu. A nowsze gry, beda potrzebowaly wiekszej mocy obliczeniowej (np. dla fizyki gry) i beda problemem dla E5200. I tez nalezy pamietac, ze w testach czesto gesto podaja sredni fps (w ktorym to E5200 nie odstaje sporo od E8400), a w grach liczy sie minimalny fps. Wieksza zadyma bedzie i bedziesz mial scinki (crysis for example). Testowalem oba procki wiec co nie co wiem.

EDIT:

to do gier lepszy będzie phenom II 2,8 ghz niz 8400?

NIe ma takiej opcji. Oczywiscie OC obowiazkowe.

W rzeczy samej, będzie miał bardzo wydajny procesor, ze średniej jakości grafiką - a fuj wink.gif

Co ty pitolisz!? HD4850 radzi sobie z prawie kazdym tytulem na maxa (gta4 nie, chociaz jest to zle zrobiona gra) wiec po cholere bzdury wypisujesz?

Edytowane przez punisher1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.