x-kom hosting

9800gtx - na co zmienic?

Prymuz
utworzono
utworzono

Witam

Moj zestaw to:

EVGA nForce 780i SLI, nForce-780i SLI, Socket-775,DDR2,2xGbLAN, 3xPCI-Ex(2.0)16

E8400 podkrecony na 3,6 z coolerem Noctua

Corsair 750W ,140mm Fan, 8xSATA, SLI

Kingston DDR2 HyperX PC8500 4096MB CL5,Kit 4x matched HyperX 1GB DDR2

Gainward GeForce 9800GTX 512MB GDDR3, PCI-Express 2.0, 2xDVI/HDCP

zestaw zrobiony przy wielkiej pomocy tego forum, za co bardzo dziekuje

wiele osob odradzalo mi 9800GTX mowiac ze nie oplaca sie w stosunku do ceny - ja glupi, mialem kase, nie posluchalem, zaluje!

karta jest OK, ale na pewno 512 MB to za malo, powinienem byl kupic 8800GTX w dobrej wersji

teraz spokornialem :) wiec z checia poslucham rad:)

zestaw byl kupowany z zamiarem dokupienia drugiej 9800GTX pod SLI, opcja ciagle jak najbardziej mozliwa zwlaszcza ze karta jest okolo 45% tansza niz jak ja ja kupowalem

jednak czy to dobre wyjscie ? moze sprzedac 9800GTX, a kupic cos lepszego ?

fundusze sa, ale wolalbym nie szalec tym razem :)

co radzicie?

pozdrawiam

Lipton
komentarz
komentarz

Nie wystarcza Ci ten 9800GTX ?

Nie wiem w ogóle czy jest sens wymiany tej karty.

Prymuz
komentarz
komentarz

nie no, jest ok,

ale jako ze plan byl ze doloze druga wiec teraz sie chce doradzic czy to dobry pomysl

teraz 9800gtx jest w ok cenie, pozatym ..rok minal - zwrot podatku znowu sie pojawi :)

piter00711
komentarz
komentarz

Nie dokładaj drugiej moim zdaniem nie ma sensu. Jeśli wydajnością nie odpowiada to za pare mies. sprzedaj i kup coś nowego od Nvidii w 40nm (chyba) lub poczekaj jeszcze dłużej. Nie doceniasz swojego sprzętu :P

Prymuz
komentarz
komentarz
Nie dokładaj drugiej moim zdaniem nie ma sensu. Jeśli wydajnością nie odpowiada to za pare mies. sprzedaj i kup coś nowego od Nvidii w 40nm (chyba) lub poczekaj jeszcze dłużej. Nie doceniasz swojego sprzętu :P

wlasnie nie jestem na czasie, wiec jezeli cos wychodzi mniej wiecej niedlugo, z checia poczekam :) jednak juz za nowosci nie bede placil, nauczylem sie ze to nie ma sensu

piter00711
komentarz
komentarz

Więc najlepiej z rok jeszcze na niej jedź.

fball
komentarz
komentarz (edytowane)

Ta karta którą masz jest przecież bardzo dobra i jeżeli chodzi o gry to przecież pograsz se na niej we wszystkie możliwe na bd wysokich ustawieniach.I ja na twoim miejscu cieszył bym sie z tej grafiki co jest.Ew. sprzedaj tą grafike za 620zł , dozbieraj i kup cos nowszego jak tak bardzo chcesz....

lifanek
komentarz
komentarz

Chyba ze masz np. znajomemu do sprzedania po korzystnej cenie dla obu stron. Faktem jest, że 512mb to dość mało, szczególnie dla gier z wielkim światem jak GTA. W sumie wyszła już nowa seria grafik NVidii.

Całkiem fajnie przedstawia się GALAXY-Geforce-Gtx-285-1024mb . Choć marka mniej popularna mają z 400zł tańsze grafiki od konkurencji. Jeśli chodzi o SLi to pytanie czy opłaca Ci się inwestować w starszej generacji grafikę. Musiałbyś policzyć koszt nowej i odjąć kwote którą dostaniesz za tą co teraz masz i jak to sie ma do dokupienia tej samej.

loar
komentarz
komentarz

fball, kto by chciał uzywanego 98GTX kupić za 620zł? Przeciez w tej cenie jest wydajniejszy 4850 nowy w sklepie.

Prymuz
komentarz
komentarz
Ta karta którą masz jest przecież bardzo dobra i jeżeli chodzi o gry to przecież pograsz se na niej we wszystkie możliwe na bd wysokich ustawieniach.I ja na twoim miejscu cieszył bym sie z tej grafiki co jest.Ew. sprzedaj tą grafike za 620zł , dozbieraj i kup cos nowszego jak tak bardzo chcesz....

z checia bym ta sprzedal, jezeli ktos by mi dal 550 zl to bym bral i jeszcze podziekowal

wiem ze mam bdb zestaw, niektorzy wydaja na samochod, komurki, ja wydaje na kompa :)

loar
komentarz
komentarz (edytowane)

Opyl tą swoją kartę mysle ze wiecej niz 520zł za nią nie weźmiesz... Tak w ogóle to w jakich rodziałkach grasz?;>

PS to "opyl" to miało być "jesli chcesz to mozesz sprzedać " xD

Prymuz
komentarz
komentarz
Opyl tą swoją kartę mysle ze wiecej niz 520zł za nią nie weźmiesz... Tak w ogóle to w jakich rodziałkach grasz?;>

PS to "opyl" to miało być "jesli chcesz to mozesz sprzedać " xD

mam monitor 22 cale Samsunga, rodzialke daja jaka tylko wejdzie, zeby nie bylo laggow,

piter00711
komentarz
komentarz

Już lepiej dać jakieś shadery czy nie potrzebne wodotryski niższe niż z rozdziałki zbijać. Nie chodziło mi o serię nowych GFów tj. gtxa 285 tylko o tą którą w najbliższych mies. wyjdzie. Nie podpowiadać że ma sprzedawać tego GTXa bo źle chłopak wyjdzie. Po siedź a niej z pół roku i wtedy na nową serię kase wydaj to zobaczysz różnice a teraz co da Ci 5-6 klatek więcej w crysisie za 2krotnie większą cenę. Musiał byś kupić co najmniej GTXa 285 i podkręcić do granić możliwości żeby różnica była na tyle odczuwalna na ile wydałeś pieniędzy NIE WARTO.

Prymuz
komentarz
komentarz
Już lepiej dać jakieś shadery czy nie potrzebne wodotryski niższe niż z rozdziałki zbijać. Nie chodziło mi o serię nowych GFów tj. gtxa 285 tylko o tą którą w najbliższych mies. wyjdzie. Nie podpowiadać że ma sprzedawać tego GTXa bo źle chłopak wyjdzie. Po siedź a niej z pół roku i wtedy na nową serię kase wydaj to zobaczysz różnice a teraz co da Ci 5-6 klatek więcej w crysisie za 2krotnie większą cenę. Musiał byś kupić co najmniej GTXa 285 i podkręcić do granić możliwości żeby różnica była na tyle odczuwalna na ile wydałeś pieniędzy NIE WARTO.

dzieki papasmerf, kasa moze polezec na koncie, nic sie z nia nie stanie, jezeli nie bedzie roznicy zbyt wielkiej to nie ma sensu cos kombinowac

Skrash
komentarz
komentarz

Ja mam 9800 GTX i nie narzekam.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.