x-kom hosting

Jaki zasilacz do ATHLON 64 X2 6000+ i GF 8800GTS

sucre141
utworzono
utworzono

Eloo.

Składam kompa i nie wiem jaki wziąć do niego zasilacz. Planuje coś takiego:

Płyta głowna : GIGABYTE GA-M61PME-S2

Procek : ATHLON 64 X2 6000+

Grafika : GF GTS 8800 640 DDR3

Dysk twardy : 250Gb

Nagrywarka DVD oczywiście

Pamieć : 4Gb DDR2 800Mhz

I teraz nie wiem jaki zasilacz dobrać. Chciałbym żeby pracował spokojnie, ale też nie chce przepłacać za nadmiar zbytecznej mocy. I czy jest szansa zmieścić się w granicach 180 zł?

Z góry dzięki :)

//tytuły tematów formułujemy konkretnie

//BlackRaven

Gość
komentarz
komentarz

Chieftec 450W wystarczy do tego zestawu z zapasem :)

Ebola
komentarz
komentarz

Juz kupiles te czesci czy jeszcze nie? .......

Cold
komentarz
komentarz

Myślę, że wystarczy ci froton 400w.

sucre141
komentarz
komentarz
Juz kupiles te czesci czy jeszcze nie? .......

Nie jeszcze nie kupiłem.

PS. A czy zasilacz taki jak AMACROX WARRIOR AX-450 PNF wystarczy na tego PC'ta? Jest tańszy i podobno pracuje ciszej.

snip91
komentarz
komentarz
Nie jeszcze nie kupiłem.

To zmień grafikę na 8800GTS 512MB.

I wziąłbym raczej kompa na Intelu.

A czy zasilacz taki jak AMACROX WARRIOR AX-450 PNF wystarczy na tego PC'ta?

Tak.

loar
komentarz
komentarz

Zamiast tego procesora w podobnych cenach lepszym wyborem byłby AMD Athlon X2 7750 BE lub Intel E5200, jednak płyty główne pod Intela są nieco droższe :) Za ile kupujesz tego 8800GTS?

sucre141
komentarz
komentarz

Myślę, że jakieś 450 zł powinienem wydać czyli na allegro bym dostał.

snip91
komentarz
komentarz

Za tego GTS'a? Jak 300 zł dasz to wszystko. GTS 320/640MB nie jest więcej warty.

sucre141
komentarz
komentarz

A jeśli powiem, że mam na płytę i procka ok 550zł co byście polecili zamiast 6000+?

maxsp2
komentarz
komentarz

Zamisat tego 6000+ to polecibym ci pod am2 ...

Albo triple core z balck edition albo niewiele dokladajac wziasc takie cos jak Athlon-X2-7750...

Moze znajdziesz dobra cene :)...

sucre141
komentarz
komentarz

Przeglądałem testy E5200 vs 6000+ i szczerze to wolałbym jednak Intela. Bez OC są porównywalne, Intel jest nieco tańszy a po OC bije na głowe Athlona. Czy za to moje 550zł da rade wycisnąć z niego gdzieś ze 3,2 Ghz?? No i czy pociągne go na zasilaczu AMACROX WARRIOR AX-450 PNF?Oczywiście biorąc pod uwage grafikę, którą też zamierzam wymienic na jakieś 512 DDR3.

snip91
komentarz
komentarz

Kupisz dobrą płytę za 250 - 300 zł, więc 3.2GHz jest możliwe.

Zasilacz pociągnie.

lifanek
komentarz
komentarz

Wracając do karty graficznej bo nie wiem ile w koncu chcesz wydać, ale nie wiele więcej dasz za Geforce-9600gt-512mb chyba że potrzebujesz na grafie więcej RAMu. Jednak ta co ja podałem jest serie wyżej.

Jeśli chodzi o zasilacz to w tej cenie wziąłbym PENTAGRAM-Silent-Force lub coś podobnego Tagana (choć te będą droższe)

W dobrej cenie jest też XILENCE-Redwing-420w ale nie miałem do czynienia z tą firmą.

sucre141
komentarz
komentarz

Czyli podsumowująć:

Jeśli kupię coś takiego http://allegro.pl/item560412904_e5200_2x_2...ka_nowy_fv.html + 4Gb DDR2 800Mhz + Amacrox Wariorr AX-450W to pociągne 3.2 Ghz? Albo chociaż te 3.0 :D. O grafice pomyślę później bo mam ze starego kompa na razie.

przemo2707
komentarz
komentarz

Ja Ci moge polecić E5200 + Abit AB9 quadGT-bardzo dobra do O.C.

sucre141
komentarz
komentarz

Nie mam tyle na płytę;/

loar
komentarz
komentarz

A ja nadal się uprę przy 7750+ ;) Spokojnie na płycie za 200zł wyciagniesz 3.0GHz . Foxconn A7VMX-K, AMD 780V, 242zł, AMD Athlon 64 X2 7750 304zł, razem 546 :) na www.gral.pl może w innych sklepach będzie jeszcze taniej;)

sucre141
komentarz
komentarz (edytowane)

Z tego co wyczytałem, niektórzy wyciągają z e5200 nawet 3,8 Ghz. Chyba się jednak zdecyduje na ten właśnie procesor i chcę się dowiedzieć do ilu mogę bezpiecznie ciągnąć na płycie i zasilaczu, który podałem w poprzednich postach (oczywiście biorąc pod uwagę, że w przyszłości będę kupował grafike na co najmniej 512 DDR3, co najmniej 2 Gb DDR2 i oczywiście nagrywarka i dysk twardy 250Gb).

BARDZO proszę o odpowiedź.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.