x-kom hosting

Radeon HD 2400 Pro AGP 256MB

kamil7124
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Jak mogę poprawić wydajność tejże karty? Podkręciłem w CCC taktowanie GPU do 600 i wszystko OK, karta podczas gry w COD 4, Wiedźmina jest (o dziwo! Pierwszy raz mam kartę która jest) letnia. Ale gdy podkręce Taktowanie Pamięci do 450+, to w aplikacjach 3D na ekranie pojawiają mi się różne paski, czasem wogóle CAŁY obraz jest w malutkie paski... Jaka jest bezpieczna temperatura tej karty? I Jak mogę mocniej podkręcić GPU? Bo w moich sterownikach to jest MAX :( Podczas testu (GPU 600Mhz Pamięć 400Mhz) tego z CCC karta miała 42 stopnie, myślę że to mało jeśli to ma być szczyt. Czytałem o kartach które się grzeją do 80 i ciągną, jednak to były Geforce.

@EDIT

Wiem że to nie ten dział, ale napiszę tak przy okazji, żeby nie zakładać nowego tematu :

Czy jest jakiś program który by na bieżąćo informował o temperaturze CPU i GPU? Tak jak FRAPS to robi o ilości FPS?

lebron123
komentarz
komentarz

Jak są artefakty(paski itp) to wiecej nie wykrecisz, to jest granica OC, sprobuj wgrac nowe stery to mzoe wiecej wykrecisz.

kamil7124
komentarz
komentarz

Chcę podkręcić nie pamięć tylko taktowanie GPU. Czytalem, że można do 725 podkręcić, ale w tych sterownikach mam amks 600. Mam najnowsze sterowniki. A udało mi się jednak pamięć do 470Mhz podkręcić i śmiga :) W CSS po2 0 minutach grania na full + VSYNC bez AA/AT karta miała 41 stopni (podczas gry włączyłem Catalyst Control Center i mi pokazało). A pasków nie uświadczyłem wogóle, a grałem ponad pół godziny. Test z CCC też wyszedł pomyślnie i chciałbym GPU podkręcić tylko jakim programem?

Machur
komentarz
komentarz

podkręcaj przez ATI Tool. Nie z poziomu sterowników.

Nocturn
komentarz
komentarz

idź do przodu o jakieś 5-10Mhz, wtedy rób 15minutowy "Scan for Artifacts", jeśli przejdzie pomyślnie zwiększaj dalej, co 30-40Mhz rób test 3dmarkiem.

kamil7124
komentarz
komentarz

Scan for Artifacts? To znaczy? Mam polską wersje CCC, a z angielskiego ejstem noga (mam niemiecki w szkole).

Machur
komentarz
komentarz

mowimy tu o ATI Tool, sciagnij go i nim podkręcaj...

kamil7124
komentarz
komentarz

Dzięki, zobacze.

loar
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam pytanie czy opcja "Find max core" albo "find max mem" nie spali mi karty?:P PS wie ktoś jakie najlepsze będą stery do radeona X600 256 mb na RV370?

Odswierzam.

qwertyzax
komentarz
komentarz
Mam pytanie czy opcja "Find max core" albo "find max mem" nie spali mi karty?

Nie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.