x-kom hosting

hd 4850 gigabyte 1 gb Zalman

ziomal049
utworzono
utworzono

Witam ! Mam pytanie dotyczące zakupu nowej karty graficznej hd 4850 gigabyte 1 gb tutaj link http://allegro.pl/show_item.php?item=554945474

Mój komputer to:

Procesor : athlon 5000 x2

Ram: 4gb ddr2 kingston

karta graficzna : była karta MSI NX7600GS 256mb

dysk : 250 gb ( tyle mi w zupełności wystarcza)

zasilacz : tagan 420 wat - model : TG420 - U01

płyta główna -: gigabyte GA-MA74GM-S2

która obsługuje phenom 4 rdzeniowy i max 8 gb ramu

Chciałbym się dowiedzieć jaką czy koniecznie musze zmieniać zasilacz i zyskać od was wszelkie uwagi i opinie na temat tej karty może ktoś z was ma. proszę o liczne odpowiedzi.Czy dobrze jest chłodzona i nie będzie z nią problemów i czy uciągnie gta IV i crysis. Na zasilacz znajdę kasę jak będę, musiał. Jeśli już nowy zasilacz to jaki?? Będzie się dobrze zgrywać z pozostałymi częściami komputera ?? Czy warto dokupić 4 gb ram ?? I jeszcze jedno pytanko ile bym mógł tak średnio dostać za swoja kartę MSI NX7600GS 256mb??

Cold
komentarz
komentarz

Tagany to nienajgorsze zasilacze. 8gb ramu bez systemu 64bitowego to strata pieniędzy.

Co do karty to ile byś za nią chciał. Być może jestem zainsteresowany ;)

AirUpThere
komentarz
komentarz

KLIK Zastanów się nad tym... Kilka % wydajniejsza niż HD4850, do tego ma PsychX i taniej...

loar
komentarz
komentarz

AirUpThere,

Ta karta jest tansza bo ma 512MB, ja bym brał 512MB HD4850 np taki jak podał papasmerf :)

ziomal049
komentarz
komentarz

a 1024 mb to więcej i dlaczego jest gorsza od gtxów i hd 4850 gainworda??

loar
komentarz
komentarz

Ten Radeon 4850 1GB mógłby przegonić GTXa w grach które pożerają mnóstwo pamięci, takich gier narazie prawie nie ma. Radeon 4850 prawie zawsze jest troszkę gorszy od GTXa jednak moim zdaniem dzieki cenie jest sporo opłacalniejszy.

ziomal049
komentarz
komentarz (edytowane)

Konieczna jest wymiana zasilacza a jeśli nie to co sie stanie z obecnym??Chłodzenie na tej karcie jest dobre czy złe tzn. wydajne czy na odwrót ??

loar
komentarz
komentarz

Może sprecyzujesz, o którą kartę ci chodzi? Zasilacz powinien to wszystko uciągnąć.

loar
komentarz
komentarz

Link u mnie nie działa.

ziomal049
komentarz
komentarz

Masz racje ale zauważ że wogóle allegro nie działa przynajmniej u mnie jest taki komunikat że serwis allegro nie będzie działał od 00.30. Chodziło mi w tym o karte 1 gb zalman hd4850.

loar
komentarz
komentarz

Chłodzenie wydajne aczkolwiek głośne.

klikszen
komentarz
komentarz (edytowane)

Zasilacz powinien uciagnac, ale z czasem trzeba go bedzie zmienic. Chlodzenie nie jest najgorsze, ani nie jest najcichsze

loar
komentarz
komentarz (edytowane)

kliszken, zasilacz w miarę czasu nie staje się coraz słabszy, więc o co chodzi z tą wymianą? :)

ziomal049
komentarz
komentarz

I jeszcze jedno pytanko ile bym mógł tak średnio dostać za swoja kartę MSI NX7600GS 256mb ddr2 / 128bit??

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Bierz tego HD4850 http://www.agito.pl/seria-hd-4000/asus-rad...054.335809.html jest to wersja TOP fabrycznie podkrecona, jest o jakies 5% wydajniejszy od 9800GTX+, a od referenta HD4850 o 10% wiec nie warto kupowac wersji 1GB poniewaz na nic sie nie przyda te 512MB bo GPU i tak jest za slabe.

P.S. Jesli masz jakas niepewnosc co do swojego zasilacza napisz w dziale "Obudowy i zasilacze "

Edit:

I jeszcze jedno pytanko ile bym mógł tak średnio dostać za swoja kartę MSI NX7600GS 256mb ddr2 / 128bit??

od 50zl-100zl, jesli chcesz sprzedac szybko to oczywiscie za jak najmniej.

ziomal049
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli gigabyte hd 4850 1gb to referent i słabszy jest od asusa hd 4850 512mb z chłodzeniem glaciator i od gtx'a 9800 z gainwada i pozostałych firm??

Jokeer
komentarz
komentarz

To zależy w jakich rozdzielczościach ;)

Jeśli w bardzo wysokich na dużych monitorach może być lepszy, ale bardziej opłaca się brać tego glaciatora ,

jeśli byś miał się interesować 9800 GTX to tylko w wersji z + ;)

ziomal049
komentarz
komentarz (edytowane)

Pisząc bardzo duże masz na myśli 26 czy 32 cali i ile ten gigabajt hd 4850 1 gb jest gorszy od asus glaciatora 512mb hd 4850 i dlaczego jest gorszy na mniejszych monitorach ?

Gość
komentarz
komentarz
Czyli gigabyte hd 4850 1gb to referent i słabszy jest od asusa hd 4850 512mb z chłodzeniem glaciator i od gtx'a 9800 z gainwada i pozostałych firm??

Nie zwyklego Asus HD4850 Glaciator, tylko Asus HD4850 TOP Glaciator (te TOP znaczy 10% wydajnosci wiecej ;))

Jokeer mi sie wydaje ze nie czytal calego tematu, a przyczytal tylko ostatni post, czyli twoj a ty pomyliles wersje TOP ze zwykla.

Jego wypowiedz jest trafna ale tylko do twojej wypowiedzi.

ziomal049
komentarz
komentarz (edytowane)

CZyli ogólnie mówiąc gigabajt hd 4850 1gb zalman jest gorszy od asus TOP glaciator 512mb . Asus jest 10% wydajniejszy od tego gigabajta??

piter00711
komentarz
komentarz

Powinien być pare % lepszy aczkolwiek ma chłodzenie (glaciador) które pewnie jeszcze na trochę pozwoli w dodatku mniej słyszalne. Zalmany są głośne.

Ja zastanawiał bym się nad tym gainwardem GS lub Asusem TOP. 1gb na tej karcie się nie przyda.

ziomal049
komentarz
komentarz

A żeby sie przydało to jaki musze mieć monitor?? Pójdzie mi GTA IV na full detalach??

Gość
komentarz
komentarz

GS jest nieco wyzej taktowany ale ma gorsze chlodzenie, wybor w tej chwili nalezy do ciebie czy chcesz cisze minimalnie mniejsza wydajnosc (Asus Glaciator), czy szelest i troche wieksza wydajnosc (Gainward GoldenSample).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.