x-kom hosting

Grafika do starego komputera.

Michał Roman
utworzono
utworzono

Witam,

płyta to SOLTEK SL-75KV, parametry TUTAJ

Procesor Athlon 1200-1400.

Potrzebuję pomocy w wyborze karty 128 MB. Szukałem w starszych postach, ale archiwum nie obejmuje takich wiekowych gratów.

Jakie znaczenie ma przy zakupie karty złącze AGP pro?

Czy ta karta jest dobra?

pozdrawiam

Krzysiek6
komentarz
komentarz

Karta na AGP x4 , ile możesz przeznaczyć pieniędzy na tą kartę ?

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Czy ta karta jest dobra?

Absolutnie nie. Nie dość, że stara, dość mało wydajna, to jeszcze beznadziejnego producenta (Medion) - jego karty graficzne są BARDZO awaryjne.

Lepiej rozejrzeć się za Radeonem 9600 (325/400 MHz), ewentualnie 9600 Pro (400/600 MHz; unikaj wersji 400/400 oraz 400/466 MHz) czy 9550 (to samo, co 9600, ale ma taktowanie 250/400 MHz). Unikaj także kart z oznaczeniem SE.

Michał Roman
komentarz
komentarz

Dziękuję za odpowiedzi, bo już chciałem kupować na tamtej aukcji. Ja tych kart nie ogarniam, za dużo parametrów. Mam zamiar kupić kartę max 100zł, bo jednak wiadomo, że ten komputer to nie będzie żaden cud techniki. Z drugiej strony większość części w nim jest nieużywanych i stąd kuszą mnie różne leżaki magazynowe. Będę szukał i wklejał linki.

pozdrawiam!

FrogsterPL
komentarz
komentarz

http://www.allegro.pl/item560534198_9600_p...na_sprawdz.html - wg mnie ta - te same osiągi, co karta od Sapphire'a, a taniej.

Chyba, że potrzebujesz VIVO, to wtedy bierz Sapphire :)

Michał Roman
komentarz
komentarz (edytowane)

Pytanie do wszystkich:

Znalazłem takie coś i jeszcze takie. Dużo to przeszkadza, że one są 256MB? Będzie to działało w tym zestawie? Mam Deltę 300W. Procesor to Athlon 1200MHz.

tomekk600
komentarz
komentarz
Pytanie do wszystkich:

Znalazłem takie coś i jeszcze takie. Dużo to przeszkadza, że one są 256MB? Będzie to działało w tym zestawie? Mam Deltę 300W. Procesor to Athlon 1200MHz.

ja bym brał ta:

http://www.allegro.pl/item574478143_gigaby...v_r955128d.html

z tego co pamiętam gigabyte ma najszybsze pamięci z 9550. miedzy 256 a 128 dużej róznicy nie zauwazysz przy ddr

  • 1 miesiąc później...
Michał Roman
komentarz
komentarz

Panowie problem mam, złożyłem ten komp i użyłem do tego takiej karty. Niestety nie daje ona sygnału po włączeniu kompa. Co może być nie tak?

dims00n
komentarz
komentarz

Chcesz To Ci mogę sprzedać GeForce 5200 FX 128/218

W sumie nie wiem dlaczego nie łapie sygnału może dociśnij kartę do płyty może jakiś styk nie łapie

A karta używana czy nowa??

jarek1994-1994
komentarz
komentarz

Przeczyść port AGP, dociśnij kartę, zainstalowałeś stery?

FX5200 to nie jest dobra karta.

Michał Roman
komentarz
komentarz

karta używana, jest dociśnięta, sterów nie zainstalowałem, bo nie mam obrazu. Komp się włącza, wszystko wygląda ok, ale obrazu niet, lampka na monitorze miga, jak przy wyłączonym. Przeczyszczę agp i zobaczę raz jeszcze. Może to za sprawą różnicy w agp między płytą a kartą...

corporaptor
komentarz
komentarz

A sygnał biosu jaki?

jarek1994-1994
komentarz
komentarz

Ty masz agp x4, a ono jest w pełni zgodne z x8.

Michał Roman
komentarz
komentarz

brak sygnału

romuspl
komentarz
komentarz

jeżeli chcesz to mam na sprzedaż używane katy pod AGP ( nVidia geforce FX 5200, Radeon 9200)

Michał Roman
komentarz
komentarz

No na razie nic nie kupuję, bo chcę wiedzieć, co jest nie tak. Wentylatory chodzą(na karcie też), dioda od twardziela się świeci, nie piszczy, bios zresetowałem, a sygnału jak nie było, tak nie ma. Problemem są też pewne rozbieżności między tym, co jest w instrukcji płyty, a tym, co jest faktycznie na płycie. SL-75KV nie powinien mieć wielu rzeczy, które tutaj są.

elessar
komentarz
komentarz

ja bym powiedział że karta jest uszkodzona. mam jeszcze starszego kompa starszego kompa i wczoraj wysiadł mi Voodoo 3, i mam tak samo jak ty, wiatraczki na procesorze i karcie graficznej działają, dysk pracuje, żadnego piknięcia, a monitor jest taki jak by był komp wyłączony. Coś pisaliście że macie karty AGP na sprzedaż, za ile i jakie? piszcie na GG lub PW interesuje mnie jakaś AGP x2 i x4. może być nawet GeForce 2 bo mam durona 650 MHz i 128 RAM, wię lepsza karta na nic się nie zda.

Michał Roman
komentarz
komentarz

Chodzi :) Trochę mi to zajęło, bo rozłożyłem wszystko na czynniki pierwsze, ale przyczyna okazała się dość zaskakująca- karta sieciowa. Wyjmuję kartę- działa, wkładam-objawy jak podałem. Karta miała za sobą spalenie płyty głównej i chyba sama też nie wyszła bez szwanku. W każdym razie, dziękuję wszystkim za pomoc, jakiej mi udzieliliście podczas składania pierwszego kompa.

pozdrawiam

dims00n
komentarz
komentarz

Może pobaw się w biosie. Są ustawienia AGP x4 czy x8 dowiedz Się jaką masz kartę i zobacz czy wtedy zaskoczy.

PS. Możesz podać nazwę starej karty?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.