x-kom hosting

[Rozwiązany] Aktualizacja BIOSU ASUS P5VDC-TVM SE/S

napiwek
utworzono
utworzono

Witam wszystkich. Problem dotyczy oczywiście płyty głównej.

Moj problem polega na tym:

Potrzebuje aktualizacji BIOSu do tej wlasnie plyty.

Na stronie ASUSa NIE MA TAKIEJ PLYTY REJESTRZE

Bios ze strony VIA nie pasuje.

NA którymś forum kolega pisał że wysłał maila do ASUS POLSKA i prośbą o podanie namiarów do biosu. Otrzymał odpowiedź że ta płyta główna nigdy nie była udostępniona do sprzedarzy a produkowana tylko na zamowienie prywatnych firm.

Dziwne ze dla prywatnych firm skoro kupilem caly komputer w sklepie sieci Avans.

ASUS USA wypowiada się identycznie.

Skanujac sprzęt programem everest znalazlem link do aktualizacji biosu. Niestety najpierw trzeba sciagnac program skanujacy bios. Po skanie dowiadujemy sie ze bios jest stary i daje nam link do nowego. NA FIRMOWEJ STRONIE firmy ktora go zrobila. Zeby z tamtąd pobrać ten bios trzeba się zarejestrować. Żeby się zarejestrować trzeba kupić jakiś produkt tejże firmy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Poszedłem w drugą strone. Zadzwoniłem do sieci Avans. Dostałem skierowanie do działu reklamacji. Tam mi powiedziano że oni udostępniają w sprzedarzy sprzęt i oprogramowanie do niego. Gdy spytalem dlaczego w takim razie nie moge uaktualnic oprogramowania?? Odpowiedziano ze oni tylko udostepniają. Gdy spytalem dlaczego w takim razie sprzedano mi wadliwy komputer kolega się rozlączył....

Prośba do was. Czy ma ktos namiary NA BIOS do ten cholernej plyty glownej!!! Potrzebny mi na wczoraj.. Nie moge sobie z tym poradzic. Przeszukalem cale google i nic. Jesli ktos ma nowego biosa na tej plycie na swoim kompie (nowego w sensie aktualnego) bardzo prosze o zrobienie kopii i udostepnienie. Jesli ktos ma jakies linki prosze o podzielenie sie nimi. Powyzsze nie dzialaja lub nie rozwiazuja sprawy.

Płyta główna ASUS p5vdc-tvm se/s

Bios: WINBOND w39v040cpz

Everest pokazuje ze to bios firmy phoenix zaś na biosie wyraźnie pisze:

WINBOND

w39V040CPZ

4605293009

624GAFA

napiwek
komentarz
komentarz

Dziekuje za BIOS a tymczasem rozpoczelem prywatna wojne z ASUS polska i innymi... Po wysyłanych mailach do ASUS POLSKA I ASUS USA wysłałem takiego o to maila do NTT SYSTEMS firmy ktora złożyła mojego kompa i sprzedała mi poprzez sieć AVANS:

Witam,W 2007 roku w sieci sklepów Avans kupiłem komputer złożony przez firmę NTT.W wyniku kilku aktualizacji sprzętu muszę zaktualizować BIOS. Po długich poszukiwaniach w internecie dowiedziałem się że do mojej płyty głównej nikt nie udostępnia biosu. Ani firma ASUS która wyprodukowała ten model płyty głównej ani sieć sklepów Avans która ten komputer sprzedała.Wysłałem maila z zapytaniem o BIOS do firm ASUS POLSKA i ASUS USA. W odpowiedzi dostałem krótką notatkę o treści:"Płyta ta nie była nigdy dostępna w sprzedaży, a jedynie montowana na zamówienie w firmowych komputerach. Jeżeli zakupił Pan taką płytę "z demobilu", to o sterowniki prosze pytać sprzedawcy.Z poważaniem,ASUS Technical Support"oraz z ASUS USA"This is an OEM motherboard, manufactured to meet another company's specifications and purchased for sale by that company. Unfortunately, we do not keep or maintain documents, manuals, drivers or BIOS updates available for this product.Please do not respond to this email. If you need further assistance please contact the OEM manufacturer (the company that produced your system), or the company that sold you this system. Thank you.Best Regards,Tim P.Asus Tech Support(812) 282-ASUS"Skoro płyta nigdy nie była w sprzedaży a została zamontowana seryjnie przez firmę NTT w moim komputerze proszę o wyjaśnienie tej sprawy i podanie kontaktu do osoby do której mam się zgłosić po aktualizację BIOSu.Przypominam że sprzedaż komputera bez oprogramowania niezbędnego do jego poprawnego działania jest łamaniem prawa i podlega grzywnie.Z poważaniem, Paweł Troć

Wkoncu na tego maila dostałem odpowiedz z NTT system z prosba o podanie szczegolowych informacji takich jak numer seryjny komputera, oraz dokladny numer plyty glownej oraz biosu. Po kilku mailach dzisiaj dostalem maila rozstrzygajacego o tresci:

WitajW załączniku bios, który dostaliśmy od Asusa.Dodam tylko od siebie, że w przypadku wymiany karty graficznej na mocniejszą problemy głównie może sprawiać zasilacz któremu zaczyna brakować mocy.--pozdrawiam******  *******Serwis NTT System o/Białystok************@ntt.pl***************@ntt.pltel.: (0-85) 675 53 42

I powiem wszystkim ze jak sie czlowiek nie wkur** to nie dostanie czego chce.

dar55
komentarz
komentarz

ładnie to załatwiłeś ,pochwała ci się należy

swoją droga trza było uderzyć do siemensa , ASUS P5VDC-TVM SE/S <- S to siemens

Gość
komentarz
komentarz

Dobrze zrobił, bo do dystrybutora ;)

napiwek
komentarz
komentarz (edytowane)

Słuchajcie poszedłem z tym do dystrybutora bo Akutalizacja BIOSu to niezwylke ryzykowna operacja. Nie moge sobie pozwolic na blad. Wiele osob aktualizuje bios na podstawie plyty glownej i pozniej placz bo padło. Bo okazalo sie ze tak jak w moim przypadku Bios na plyci glonej nie jest oryginalny jaki montują na mojej plycie. Ja np powinienem miec oryginalni BIOS Phoenixa a mialem Winbonda. Gdyby byla aktualizacja do mojego biosu i gdybym nie walczyl z NTT itd prawdopodobni wgralbym zlego biosa i w efekcie komp zaliczylby zgona.

Adminie link ktory dałeś prowadzi do BIOSA do p5vdc-tvm. Tyle ze tej plyty bylo kilka odmian jak chociazby p5vdc-tvm te/s lub moja p5vdc-tvm se/s wiec ja bym nie zaryzykowal

A co do biosa wracajac to dostalem biosa od NTT systems ale przy aktualizacji potrzebny jest lunch z dyskietki. Tyle ze u mnie zamiast stacji dyskietek sa czytniki kart:D Wiec albo moty z płyta albo od starego kompa stacje sobie przeloze..

Dziękuje za pomoc. Temat do zamknięcia...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.