x-kom hosting

Problem z 3870

blader666
utworzono
utworzono

Witam serdecznie wszystkich,

Mam problem z moja kartą Asus EAH3870. Na pierwszy rzut oka wszystko jest OKI, ale wystarczy odpalić Crisis, albo GTA IV i ....kaputo :-( Zauważyłem jednak ciekawą sprawę. Karta niby ma 512MB DDR4, a wszędzie widać ją jakby miała 1GB. Czy to nie jest przyczyna, że jak gierka jest naprawdę wymagająca i usiłuje załadować coś więcej to wpada w jakąś tarapaty?

Instalowałem już przeróżne wersje sterowników i nic. Wydajnościowo karta daje sobie spoko radę, ale jak dojdzie do jakiegoś momentu to pada i albo wywala się gierka, albo restart kompa.

Myślałem, że to zasilacz i kupiłem 500W, ale nic nie pomogło.

Może ktoś wie co z tym można zrobić?

Moja konfiguracja:

C2D E4300@3Ghz (i to nie jest przyczyna, bo sprawdzałem)

Płyta Asus P5K

RAM Kingston HyperX 2x1GB (6400)

Zasilacz 500W

I oczywiście Asus EAH3870 512MB DDR4

Pozdrawiam

BJ

dawid11113
komentarz
komentarz

jakiej firmy ten zasilacz??

sprawdz temperatury w evereście!

chłodzenie aktywne czy pasywne?

blader666
komentarz
komentarz
jakiej firmy ten zasilacz??

sprawdz temperatury w evereście!

chłodzenie aktywne czy pasywne?

Zasilacz to SilentEZ 500 firmy Topower. Ale wydaje mi się, że to nie wina zasilacza. Jego wymiana nic nie wniosła, a wcześniej miałem 400W.

Jeśli chodzi o chłodzenie to aktywne do bólu. An CPU Ninja+wiatrak 120, ana GPU AC Twin Turbo+komplet radiatorków. Zasialcz ma również wentylator 120 z activ PFC i patentem Turbo (przygotowuje zasilacz do maksymalnej wydajności niezależnie od obciążenia)

Temperatury jakie zaobserwowałem to na CPU max 48C, a na GPU max 50C. Bez obciążenia, praktycznie temperatura otoczenia.

Zresztą robiłem próby z otwartą obudową i to również nic nie zmieniło.

Najbardziej podejrzana wydaje mi się ta pamięć na grafice, bo nawet everest widzi 1024MB. Tylko GPU-Z pokazuje OK.

Widzę, że niema mądrego na mój problem.:-( Potwierdza się moja teoria o pamięci. Jak w GTA IV obniżyłem parametry i zszedłem ze zużyciem pamięci do ok 300MB, to działa niemal stabilnie, ale przecież nie o to chodzi. Zastanawiałem się nad wgraniem innego biosu. Ale czy to ma sens??

damib
komentarz
komentarz

Ale "kaputu" czyli co bo nie napisałeś co się dzieje gdy włączysz grę... Zasilacz widać dobry, temp. też. A co do pamięci na karcie co oprócz everesta widzi że masz 1GB?? jeśli masz starą wersje everesta to może być przyczyną...

blader666
komentarz
komentarz
Ale "kaputu" czyli co bo nie napisałeś co się dzieje gdy włączysz grę... Zasilacz widać dobry, temp. też. A co do pamięci na karcie co oprócz everesta widzi że masz 1GB?? jeśli masz starą wersje everesta to może być przyczyną...

"kaputo" znaczy zamknięcie gry z propozycją wysłania powiadomienia do MS, lub restart kompa. Na starym evereście 1024 a na nowym faktyczne 512, w systemie 1024. To jakieś rozdwojenie jaźnie. Podejrzewam, że jest jakiś defekt pamięci, lub biosu. Dlatego nawet myślałem już o wgraniu innego BIOSu, ale znalazłem tylko starsze wersje od obecnej, więc się nie rwałem z jego pakowaniem. Jak tak dalej pójdzie to zainwestuje 1 000 w 260siątkę i zapomne o ATI, jak zapomniałem o procesorach AMD.

Pozdrawiam

BJ

piter00711
komentarz
komentarz

A sprawdziłeś karte u kogoś innego ? Może format by się przydał ? Reinstalacja directa? Nie zamieniaj tej karty na razie wystarczy a te 1gb pamięci zamiast 512 to nie wina biosu z innymi modelami też tak jest o ile się nie mylę, nie wiem dlaczego się tym przejmujesz.

blader666
komentarz
komentarz (edytowane)
A sprawdziłeś karte u kogoś innego ? Może format by się przydał ? Reinstalacja directa? Nie zamieniaj tej karty na razie wystarczy a te 1gb pamięci zamiast 512 to nie wina biosu z innymi modelami też tak jest o ile się nie mylę, nie wiem dlaczego się tym przejmujesz.

Nie sprawdzałem w innym kompie, bo nie miałem gdzie. Format już był i wszystko jest nowiutkie i pachnące. Sęk w tym, że ta karta nie ma 1GB tylko 512KB, tylko jest wykrywana przez większość aplikacji jako 1GB. A przejmuję się, bo nie można pograć spokojnie w Crysis, a w GTA IV trzeba strasznie przyciąć wszystkie ustawienia, żeby w ogóle ruszył, bo inaczej natychmiast się wywala. Crysisa II jakoś przeszedłem i tylko wkurzało mnie jak co 1/2h się wywalał, i to tak, że trzeba było restartować kompa, o ile sam tego nie zrobił. Mam jeszcze starego GeForce 7900 i choć wydajnością się nie umywa, to przynajmniej była stabilna.

Pozdrawiam

BJ

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.