x-kom hosting

Monitor (obraz) gaśnie

makanaky
utworzono
utworzono

Witam,

Mam nastepujacy problem. krótko po uruchomieniu kompa gasnie monitor. wiatraki nadal chodzą, natomiast nic nie widać, naciśnięcie prawego przycisku myszki powoduje pojedyncze buczenie komputera. nNie da sie go nwet zresetowąc, jedynym wyjściem jest wyłączenie za pomocą włącznika.

Czasem komp w ogóle sie nie uruchamia, wtedy słychac kilka pojedynczych pisków

Jaka może być tego przryczyna? Jak temu zaradzić? Z góry dzięki za pomoc

Przemek
komentarz
komentarz

Zasilacz, ram temperatury.

Takie moga byc przyczyny.

Na poczatek zalecam reset pamieci CMOS oraz czyszczenie stykow pamieci RAM i kart graficznej.

Tutaj masz opis jak czyscic.

http://www.forumpc.pl/viewtopic.php?t=9290

makanaky
komentarz
komentarz

Zrobiłem reset CMOS i teraz...komputer się nie włącza :( mogę sobie naciskac włacznik, ile chce i nic, zadnej reakcji.

Na 99,9% reset zrobiłem tak jak nalezy (nie robiłem tego po raz pierwszy)

Czy to oznacza awarię zasilacza? Czy może czekaja mnie jakieś wieksze wydatki :? ?

swidruxxx
komentarz
komentarz

ja myśle że to procesor zobacz czy czasami na procesorze pasta nie wyschła jak nie to może zasilacz padł ale ogólnie ciężko stwierdzić co mu dokładnie dolega

stawiam na takie wady w tej kolejności:

1. wyschła pasta na procesorze - posmaruj nową

2. kondensatory na płycie padły może widać jakieś wybrzuszenia

3. zasilacz(ale wątpie)

4. pamięć (też wątpie)

5. grafika(wątpie bo by sie komp załączał a monitor tylko nie zaskakiwał)

Gość
komentarz
komentarz

A ja stawiam na uszkodzoną płytę główną.

Bamu
komentarz
komentarz

Ja bym poradził przeczyścić wszystkie sloty powietzem sprężonym.

kiedys cos takiego miałem i pomoglo!! dlatego niewiem jakiej cześci to była wina bo przeczyściłem wszystko co sie dało, RAM-y, grafike itp.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.