x-kom hosting

Modecom Feel III 500W

corporaptor
utworzono
utworzono

Witam, sprawdziłem pobór mocy dla mojej nowej konfiguracji tutaj:

http://web.aanet.com.au/SnooP/psucalc.php

A config wygląda następująco(bez podkręcania):

core 2 duo e7400

palit 9800 gtx+

2x2GB ddr2 1066MHZ

p. główna asus p5k se p35

1xnagrywarka

1xdysk na molex

3xurządzenia usb

3xwiatrak 120mm

1xstacja floppy

2 wiatraki są na molexach, monitora nei liczyłem, bo ma swoje zasilanie. I wyszło, że zalecana moc PSU wynosi 379W. Czy można wierzyć temu kalkulatorowi? Producent do grafy zaleca 450W...

Mój zasilacz jak w tytule, Modecom Feel III 500W (480W) - pociągnie to wszystko, nic się nie sfajczy?

robin3d
komentarz
komentarz (edytowane)

jest to słaby zasilacz - lepiej wziąć Pentagram Silent Force 460W, Chieftec GPS 450W, a najlepiej Corsair 450W, taka mała informacja - mój komp pobiera ok. 400W według jednego z takich kalkulatorów - adresu nie pamietam bo był format, ale był gdzieś na forum ;]

corporaptor
komentarz
komentarz

Zasilacz na razie będę miał taki jaki mam i się o niego nie boję, tylko się zastanawiam, czy ten kalkulator nie wali jakiejś ściemy, i czy jak wszystko poskładam do kupy to nie beknie z braku mocy. I co się dzieje z kompem jak nie ma mocy, po prostu się nie włącza? Czy może coś sfajczyć?

Gość
komentarz
komentarz

Jak kompowi będzie brakowało mocy, to komp się nie włączy, będą resety, zwiechy.

snip91
komentarz
komentarz

Spokojnie wystarczy, ale jednak Feela bym nie brał do takiej konfiguracji. Spokojnie coś pokroju Chiefteca 450W wystarczy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.