x-kom hosting

Róznica pomiędzy Ubutnu a Debianem

neuro
utworzono
utworzono

Czy wie ktoś z was jaka jest róznica pomiędzy tymi dwoma dystrybucjami ?

vaxtor
komentarz
komentarz

Ubuntu jest na podstawie Debiana ale zdecydowanie polecam Ubuntu nowsze technologie i zastosowania najpopularniejszy obecnie Linux :)

neuro
komentarz
komentarz

Sam używam Ubuntu. Kolega mocno mnie namawia na przejście na Debiana, tylko nie wiem czy to się opłaca :) ?

mariuszek
komentarz
komentarz

ja bym sie nie przestawial... tez mam ubuntu i czytalem o nim i rzeczywiscie jest najszybciej rozwijajaca sie i najpopularniejsza dystrybucja linuxa :)

vaxtor
komentarz
komentarz

mariuszek, dokładnie nic dodać nic ująć

Lucider
komentarz
komentarz

Pojąć nie potrafię co Wy lubicie w Ubuntu, ale o gustach się nie dyskutuje ;) Co do postawionego pytania:

http://jakilinux.org/jaki-linux/porownanie...;distro2=Debian

vaxtor
komentarz
komentarz

Lucider, twoje słowo cenie najbardziej jezli chodzi o Linuxa ale moim zdaniem Ubuntu to najlepsza dystrybucja Linuxa ja mam Mandrive Power Packa 2007 ale gdyby Ubuntu miał Cedege i te inne bajery z power packa nie zastanawiał bym się..

neuro
komentarz
komentarz

Ja jestem razej mało/średnio zaawansowanym użytkownikiem Linuxa. I Ubuntu cenie za prostotę w wykonywaniu pewnych rzeczy, czy też konfigurowania.

Tylko czy przejsćie na inną (trudniejszą) dystrybucję nie będzie zbyt dużym "szokiem" ? :)

vaxtor
komentarz
komentarz

Ubuntu jest świetne głównie przez interfejs i prostote i wogóle internet fajnie śmiga :D pamiętam jeszcze jak keidyś miałem Mandrake 8 coś tam :P

Lucider
komentarz
komentarz
jak keidyś miałem Mandrake 8 coś tam

To już do tego nie wracaj :D

Tylko czy przejsćie na inną (trudniejszą) dystrybucję nie będzie zbyt dużym "szokiem"

W tym przypadku to aż szok na pewno nie będzie, poza tym nikt Cię nie przywiązuje do niczego, możesz przecież w razie wątpliwości spróbować obydwa z różnymi zainstalowanymi pakietami, a potem zostawić jeden wybierając wyselekcjonowane sprawdzone pakiety ;)

Zarov
komentarz
komentarz

Na forum.ubuntu.pl był temat Ubuntu vs Debian, wszyscy Ubunciarze "podniecali się" Debianem. Co prawda różnicy nie ma wielkiej. Ubuntu bazuje na Debianie Sid czyli unstable. Jaka różnica? Otóż Debian nie posiada graficznych konfiguratorów i też co imho najważniejsze jest stabilny. Nie ma aż tak nowych paczek bo no KDE 3.5.5 a jest stabilny, to KDE będzie, ale jak przetestują. A no i to co cenię sobie najbardziej to porządek i prostota, weźmy np Ubuntowskie sources.list a Debiana. U mnie pare moze 5,6 wpisów, nie będę sprawdzać a w Ubuntu znacznie więcej, i bałagan. Również po instalacji Kubuntu bo używałem 1,5 miesiąca musiałem parę rzeczy przestawiać, instalator jakby na siłę chciał mi niektorze rzeczy wprowadzić, a jak sie okazało lepiej nie wszystkiego zmieniać....Ale to moje prywatne zdanie.

Więc jeśli jest Ci dobrze na Ubuntu to nie zmieniaj, jeśli natomiast chcesz dalej poznawać Linuksa to zainstaluj Debiana.

PS. Do tematu na forum.ubuntu.pl nie dam linka bo forum im padło.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.