x-kom hosting

Obudowy z Allegro

anon92
utworzono
utworzono

Witam chciałbym się zapytać co sądzicie o obudowach z allegro bo jak ostatnio patrzałem to niektóre są naprawdę interesujące mają to wszystko co markowe obudowy + fajny wygląd + dobre możliwości chłodzenia (niczym w jakimś wypasionym cooler masterze) a nie kosztują więcej jak 150 zł Chyba taka obudowa nie będzie wpływać na pracę komputera jak np inne podzespoły kupione z allegro przecież to tylko obudowa. Co o nich sądzicie? np o tej http://www.allegro.pl/item553795633_stylow...d_promocja.html

I jeszcze jedno pytanie czy zasilacz OCZ 600 w wystarczy żeby zasilić takiego kompa : E8400, DFI LanParty DK X38, 2 gb ramu OCZ, dysk 250 gb seagate lub samsunga, HIS HD4870 turbo 512mb i nagrywarka pioneera ? Dodam że w przyszłości myślę nad crossfire na tym sprzęcie. Czy ten zasilacz da rade?

webber
komentarz
komentarz
Chyba taka obudowa nie będzie wpływać na pracę komputera
Obudowa może odpowiadać za:

- temperaturę podzespołów (miejsca na wentylatory, rozplanowanie środka, możliwość pochowania kabli)

- głośność komputera (możliwość wyciszenia budy, jakość montażu)

- łatwość rozbudowy (wymiary, dostęp do poszczególnych podzespołów)

itp.

Coolermastery z serii Elite są co prawda brzydsze od tego Fevera, ale lepiej wykonane, mają grubsze blachy i będą lepszym wyborem.

dawid11113
komentarz
komentarz

dobra obudowa, jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać. hehehe

zasilacz styknie, jeszcze bedzie troche w zapasie.

anon92
komentarz
komentarz

Z temperaturą to ja już sobie poradzę :hyhy: Pancerna obudowa też nie musi być - nie będę nim przecież rzucać o ściany :D a głośność mi nie przeszkadza a cena kusi :P

Gość
komentarz
komentarz

a ja się zastanawiam czy ta obudowa pomieści HD4870 :hmmm:

anon92
komentarz
komentarz

A czemu ma nie pomieścić ? Jest rozmiarów jak każda inna jeśli wejdzie płyta główna to pewnie karta też, przynajmniej tak mi się wydaje. Skąd ta wątpliwość?

Gość
komentarz
komentarz
Skąd ta wątpliwość?

Nie byłbym taki pewny. W A300 zostaje mało miejsca po włożeniu HD4850, a ten Fever jest przecież mniejszy.

Defqon
komentarz
komentarz

Może przemyśl nad dołożeniem 10zł i na esc.pl masz świetną bude Sharkoon Rebel 9 Economy lub Cooler Master Elite 334(najładniejsze i najlepsze w tej cenie)

anon92
komentarz
komentarz

A w przyszłości planowałem 2x HD4870.... więc chyba jednak kupie cooler mastera ;) a czy ta elektrownia OCZ 600W starczy do dwóch radeonów HD4870 1 gb?

Nocturn
komentarz
komentarz

Powiem tak. Z obudowami tej firmy miałem do czynienia, na zdjęciach piękne i stylowe. W realu... słabo wykonane, plastik aż trzeszczy, strach brać w ręce żeby nie połamać. Za podobną cenę masz naprawdę nieźle wykonane obudowy Cooler Master'a z serii Elite lub Sharkoon'a Economy. Do tego są świetnie wentylowane i całkiem przestronne.

anon92
komentarz
komentarz

Czy OCZ StealthXStream 600W uciągnie 2 Palit hd4870 sonic i czy ma wszystkie kable żeby nic tam nie brakowało na stronie palita pisze że wymagane są: "600 Watt i cztery 6-pinowe złącza w trybie ATI CrossFireX®" czy on to ma?

mis456
komentarz
komentarz
Czy OCZ StealthXStream 600W uciągnie 2 Palit hd4870 sonic i czy ma wszystkie kable żeby nic tam nie brakowało na stronie palita pisze że wymagane są: "600 Watt i cztery 6-pinowe złącza w trybie ATI CrossFireX®" czy on to ma?

Uciagnie, do kabli będziesz musiał uzyć rpzejściówki z 2xmolex na pcie 6pin

anon92
komentarz
komentarz

A po co aż 4 sześcio-pinowe kable skoro z tego co widzę każdy zasilacz czy to chieftec czy bequiet czy choćby ten OCZ mają 2 sześcio-pinowe kable - czyli to tak ogólnie jest że jak się robi crossfire/sli to się używa tych przejściówek z molex ?

Gość
komentarz
komentarz
z tego co widzę każdy zasilacz czy to chieftec czy bequiet czy choćby ten OCZ mają 2 sześcio-pinowe kable

Ja mam 4x 6pin (właściwie to 2x 6pin i 2x6/8pin) w Corsairze 620w.

czyli to tak ogólnie jest że jak się robi crossfire/sli to się używa tych przejściówek z molex ?

Większość lepszych zasilaczy >600w ma 4x 6pin.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.