x-kom hosting

Artefakty

Gość
utworzono
utworzono (edytowane)

Siemka.

Niedawno wróciłem z Zakopanego :D. Włączam kompa, 5 minut na forum,a tu artefakt. Zresetowałem i włączyłem Speed Fana,a tu żadna temp. nie przekracza 45*C. Wyłączyłem i przedmuchałem slot, wytrzymało troszkę dużej. Dotknąłem palcem grafikę, no od góry nie jest gorąca. Ale od dołu gdy dotknę wentyla, to jest cieplejszy. Co jest powodem tego problemu?

Pozdrawiam.

EDIT:

Od 10 min śmigam na GeForce 256 :lol:. Nie ma żadnych artefaktów. Więc FX 5600 jest zjarany. Ale co jest zjarane i z jakiego powodu. Nie robiłem OC grafiki, ale procka tak, ale jeśli odkręciłem na standard (czyli 166), to problem nie ustąpił.

Kris220
komentarz
komentarz (edytowane)

Podkręcałeś kartę graficzną? Zresetuj bios. Może jak cie nie było ktoś majstrował przy twoim kompie? :P

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie robiłem OC na grafice, tylko na CPU :).

Nikogo nie było u mnie w domu jak mnie nie było, rodzice byli ze mną :P

Zaraz zresetuję BIOS :)

EDIT:

BIOS został zresetowany, i od 10 min nie ma artefaktów :)

Przez ten czas siedziałem na forum.

Włączę GTA: SA i sprawdzę czy będzie artefakt :)

EDIT2:

Pograłem na full, po ok. 10 min artefakt, zresetowałem, a póżniej pisze że Winda odzyskała sprawność po poważnym błędzie bla bla...

EDIT3:

Godzina na Forum, żadnych artefaktów...

EDIT4:

Jeżeli śmigam na stylu XP, to ciągle są artefakty. Ale jeśli na klasycznym to parę godzin bez artefaktów.

Kris220
komentarz
komentarz

Sprawdź temperatury podzespołów. Może karta graficzna się przegrzewa.

Gość
komentarz
komentarz

Kurde czytałeś wogóle 1 post?

Unitra
komentarz
komentarz

Sppedfan kłamie. Spróbuj everestem.

Kris220
komentarz
komentarz

Ale sprawdź innym programem dla pewności. Speed fan może podawać złe temp.

tomekk600
komentarz
komentarz
Sppedfan kłamie. Spróbuj everestem.

albo riva tuner

Gość
komentarz
komentarz

Everest - 30*C(idle)

RivaTuner - nie mogę znaleść :)

devilll
komentarz
komentarz

Jak już mówimy o programach do temperatur, to SpeedFan jest bardziej wiarygodny od Everesta, który zawyża tempy od 5 do nawet 10 stopni.

faciek
komentarz
komentarz

sterowniki może się po sypały?

voldi
komentarz
komentarz

a może żle przykrecona karta? Możliwe że odrobine "wypada ze slotu" mialem kiedyś to samo i przykrecenie porządnej śrubki (od obudowy) pomogło

Gość
komentarz
komentarz

Sterowniki się posypały, teraz jest ok. Dziękuję za pomoc :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.