x-kom hosting

Paski na ekranie...

Vielebny
utworzono
utworzono

Witam,

przy włączeniu komputera wyświetla mi sie logo z płyty głównej ale są na nim paski (zdjęcie 1)

paski1.jpg

następnie pojawia się ekran przy wgrywaniu windowsa z podobnymi paskami (zdjęcie 2)

paski3.jpg

Potem ekran znika i czarne pole też jest z paskami (zdjęcie 3)

paski2.jpg

W końcu pojawia się ekran logowania i pasków ani śladu. (zdjęcie 4)

paski4.jpg

1. Komputer włącza sie w tym samym czasie co zwykle

2. Nic niepokojącego sie nie dzieje (nie wiesza się, nie przegrzewa, nie śmierdzi)

Pytanie do Was: Co to może byc? Czy ktoś się juz z tym spotkał? Czy to jest po prostu kolejny numer Microsoftu (mało prawdopodobne bo ekran z płyty głównej nie powinien mieć pasków)...

Z góry dziękuję za pomoc

Gość
komentarz
komentarz

Przeczyść styki karty graficznej, opis znajdziesz tu http://www.forumpc.pl/viewtopic.php?t=9290, jeżeli to nie pomoże, to masz uszkodzoną kartę graficzną, a konkretnie, którąś z pamięci na karcie.

Z.I.B.O.
komentarz
komentarz

Moim zdaniem to karta padla. Mialem kedys identyczny problem na 6800GT :D

POZDRO

Gość
komentarz
komentarz

Z.I.B.O., Ja miałem podobny kilka razy, czasami była to wina padniętych pamięci na karcie, a czasami brudnych (zaśniedziałych) styków.

Vielebny
komentarz
komentarz

No dobrze... ale dlaczego paski znikają w czasie normalnej pracy?

Może dodam, że przed wgrywaniem windowsa (między komunikatem z płyty a logo Windows) mam zainstalowanego GRUBa (czyli ten linuxowski programik do multibootu) i on wygląda normalnie (czyli jak DOS) ;)

Gość
komentarz
komentarz

To jest kwestia rozdzielczości i odświeżania. Albo masz zaśniedziałe styki karty graficznej, albo walniętą którąś z kości pamięci karty graficznej. Innego wyjścia nie ma.

Vielebny
komentarz
komentarz

Aha :) Dziękuję w takim razie. Liczę na tę pierwszą możliwość...

Jeżeli to ta druga to mam dziękować że to właśnie ta kosć strzeliła tak? :D

LIDER
komentarz
komentarz

Mi pies zaszczał GF2 MX 200 i pasy identyczne, tylko w winozie nie znikają :?

Vielebny
komentarz
komentarz

Taki mały update: Mianowicie idąc za Waszą radą, pobawiłem się czestotliwościami w Windowsie oraz wyczyściłem styki. Co sie okazuje, rozdzielczosć ma mało do gadania, ale za to ustawienie kolorów na 16bit (mniej nie mogę) powoduje paski podobne do tych z ładowania systemu. Zresztą, sami zobaczcie.

karta1.jpg

karta2.jpg

Jakies pomysły? Da się cos z tym zrobic? Czy trzeba rozglądac sie za inną?

LIDER
komentarz
komentarz

Jak tylko na 16 bitów to używaj 32 i będzie good. :lol:

Gość
komentarz
komentarz

Tak. Możesz kartę sprzedać na allegro z dopiskiem USZKOSZONA i kupić nową - sprawną. Ta karta ma uwalone pamięci i nic z nią nie zrobisz.

LIDER
komentarz
komentarz
Tak. Możesz kartę sprzedać na allegro z dopiskiem USZKOSZONA i kupić nową - sprawną. Ta karta ma uwalone pamięci i nic z nią nie zrobisz.

tak i weźmie za nią grosze. Ja mam filozofie jak chodzi to chodzi. Tylko wszędzie trzeba na 32 bitach jechać. Jak się do końca rozleci to sprzedać.

Gość
komentarz
komentarz

LIDER, Jak się rozleci, to nie dostanie nic, a karta jest i tak uwalona.

Vielebny
komentarz
komentarz

No nic... w takim razie dziękuję... Sprzedawać jej nie będę, bo póki co rzeczywiście działa i po prostu poczekam aż się całkiem zepsuje... Szkoda... Świetna karta...

Gość
komentarz
komentarz

Vielebny, Miałem podobny przypadek. Karta walnęła mi w podobny sposób dzień po gwarancji :(, ale wyświetlała paski przy każdym ekranie. Nie była rewelacyjna, bo Radeon 9100 (Palit) ale miała VIVO, które czasami używałem do zgrywania filmów z Video.

Vielebny
komentarz
komentarz

No i stało się... kupiłem nową kartę. Nowego Radeona X1300 XT 512MB na AGP. Długo sie nie zastanawiałem bo cena była wyśmienita :)

W innym wątku napiszę czy warto taką kartę wsadzać do mojego komputerka...

Jeżeli ktoś byłby chętny zakupić kartę którą opisałem (X700 Pro) to zapraszam na GG:4854439... Pozdrawiam,

Durl

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.