x-kom hosting

Gdzie kupić Win 98?

Kosaxe
utworzono
utworzono

Witam. Chce sobie kupić Windows 98. Ile bedzie kosztował i gdzie na terenie krakowa można go kupić w jakimś sklepie stacjonarnym? Słyzałem że już nie jest produkowany ale może gdzieś bedzie? A może lepiej kupić Me. Na forum wyczytałem że 98 jest lepszty od me ale czy napewno? Obawiam się że najnowsze gry i programy oraz te starsze mogą być nie kompatybilne z Windows 98.

Mr. Bad Guy
komentarz
komentarz

Windows 98 już od kilku lat nie jest sprzedawany w żadnym sklepie. Nie sądzę także, że jakiś sklep będzie jeszcze miał ten windows na stanie. Jedyna możliwość, to zakup przez Allegro.

ZooMpl
komentarz
komentarz

Popieram .

Ale lepszy jest windows 98 niż Me.

Me podobno jest bardzo nie stabilny.

A 98 po wgraniu service pack'a dziala niesamowicie :)

Trinitrotoluen
komentarz
komentarz
Me podobno jest bardzo nie stabilny

Nie podobno, tylko jest xP. Miałem już z nim wiele do czynienia i to jest tragedia jeszcze większa niż Vista :PP. Popytaj kolegów, może któryś z nich ma i by Ci odsprzedał, albo nawet oddał :P.

Kosaxe
komentarz
komentarz

A to legalne jest jak ktoś mi da np. win. 98 a sobie zostawi tylko na kompie. Tzn. Jak ktoś sobie kupi system i go zainstaluje na swoim kompie a potem komuś sprzeda lu odda za darmo?

los12
komentarz
komentarz

jest nielegalne

ale przestepstwo popelnia ten ktory ma ten system 98 a nie ma plytki czy kodu;p

jesli bedziesz mial plytke na zawsze to mozesz byc spokojy;p

Gość
komentarz
komentarz

Wg. mnie nie warto brać ME ;) Poszukaj 2000 bo to naprawdę kapitalny system. Bardzo niewiele go różni od XP, podobno ktoś u mnie w klasie nawet na nim Crysisa odpalił, ale nie jestem teraz do końca pewien :P A 98 to tylko SE i szukaj na allegro ;)

Kosaxe
komentarz
komentarz

A ja coś właśnie się zawsze zastanawiałem czy w2000 i ME to nie to samo i okazało się że nie. W takim razie jak mówicie że 2000 jest lepszy od 98 to wezme sobie 2000 ale ten Windows 2000 ma takie wymagania jak XP czy takie jak 98 bo na moim kompie XP nie za bardzo płynnnie chodzi. Aha a windows 95 dużo się rużni od 98. Są jakieś kompatybilne jeszcze gry z W95 lub 98? NP. NFS MW?

Kapiszon
komentarz
komentarz

Wymagania:

Wg producenta:
  • procesor: Pentium 133 MHz,
  • pamięć: 64 MB RAM,
  • HDD: ok. 500 MB.

Zalecane:

  • procesor: Pentium II 400 MHz,
  • pamięć: 128 MB RAM,
  • HDD: 4 GB,
  • inne: CD-ROM.

Inne źródła:

  • Pentium 133 MHz,
  • 32 MB RAM,
  • 650 MB miejsca na dysku,
  • CD-ROM.
By Wikipedia

95/98 - różnica w wydajności

A skoro mówisz, że Windows XP nie działa Ci za dobrze to wątpię, że jakaś gra o wymaganiach lepszych niż worms Ci pójdzie... a co dopiero NFS MW :gwizd:

aras2391
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja mam orginalnego windowsa 98, jesli chcesz to moge Ci sprzedac bo nie uzywam. Co do ceny to 50 zl i jest Twoj.

Kosaxe
komentarz
komentarz

Trochę za drogo...

los12
komentarz
komentarz

po tyle tez sa na allegro.;p

aras2391
komentarz
komentarz
po tyle tez sa na allegro.;p

tyle ze na allegro placisz jeszcze za przedsylke wiec wychodzi jakies 60 zlotych a ja chce 50 zeta za windowsa i wliczam w to koszt przesylki. W dodatku mam do niego pudelko, duga plyte z jakimis instrukcjami w obsludze komputera a sam windows oczywiscie po polsku.

Kosaxe
komentarz
komentarz
CYTAT

Wg producenta:

* procesor: Pentium 133 MHz,

* pamięć: 64 MB RAM,

* HDD: ok. 500 MB.

Zalecane:

* procesor: Pentium II 400 MHz,

* pamięć: 128 MB RAM,

* HDD: 4 GB,

* inne: CD-ROM.

Inne źródła:

* Pentium 133 MHz,

* 32 MB RAM,

* 650 MB miejsca na dysku,

* CD-ROM.

Może spytam inaczej. Czy W2000 tak samo obciąża system jak XP? Bo 133 Hz i 64 Ram to ma XP a jednak nawet 128 ram mu nie wystarcza żeby chodził dobrze, żeby wogule chodził to 128 Ram nie wystarcza, min to 256 więc odpowiedz czy 2000 jest tak samo "zasobożerny" jak XP czy nie?

  • 2 tygodnie później...
FrogsterPL
komentarz
komentarz

O ile mi wiadomo, 2000 jest mniej zasobożerny, a działa na nim 90% programów, które działają na XP. Sam na laptopie używam zarówno 2000 Pro, jak i XP HE. Tyle, że z kolei 2000 nie posiada tzw. trybu zgodności, który można spotkać w XPku, więc jeśli jakiś starszy program nie będzie działać, to raczej pozamiatane, podczas gdy w XP można kombinować z ustawianiem zgodności pod starsze systemy.

rafalluz
komentarz
komentarz

@FrogsterPL

Można też odpalić dany program pod DOSBOXem, co powinno rozwiązać problem.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Ehe, o ile dany program działał pod DOSem :D

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

weź sobie okrojoną wersję visty :P mi na 230mmx (intel) odpaliła oczywiście bez wodotrysków (nie chce bana za piractwo :P )

//dostajesz za to bana bo jestem głupi

//kapiszon sprzedawca lodów

//30 dni bana na ochłonięcie

//Andziorka

  • 3 tygodnie później...
SuperBeton
komentarz
komentarz

A może Windows NT4.0 SP6? Wyjątkowo stabilny (i tani :) ) system. Wadą może być fakt, że bez sterowników nie obsługuje USB. Ale na serwer sprawdza się znakomicie.

  • 7 miesięcy później...
Filo1
komentarz
komentarz

oj wind 2000 owiele mnie muli niż gdybyś mial XP uwierz mi :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.