x-kom hosting

Ile wziac za domene Muzyka4u.pl

giero5o2
utworzono
utworzono

Jaka bylaby najrozsadniejsza cena za domene Muzyka4u.pl. Myslalem o 5 000zl. Co wy o tym myslicie?

2BE.PL
komentarz
komentarz

Sprzedaż dotyczy samej domeny czy domeny wraz z serwisem

DawPi
komentarz
komentarz
Jaka bylaby najrozsadniejsza cena za domene Muzyka4u.pl. Myslalem o 5 000zl. Co wy o tym myslicie?
Sprzedaż dotyczy samej domeny czy domeny wraz z serwisem

Dla mnie odpowiedź jest jasna Pani Katarzyno.

Domena średnia, żeby nie powiedzieć kiepska.

Na te 5 tys.zł masz kupca czy to Twoja propozycja? Masz w ogóle jakiegoś kupca na nią?

localh0st
komentarz
komentarz
Sprzedaż dotyczy samej domeny czy domeny wraz z serwisem

Serwis jest słaby, żeby nie powiedzieć tragiczny pod względem kodu i wyglądu. :/

Cold
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie sądzę, że ktoś da ci tyle kasy za tą domenę.

Jak sprzedasz ją za 300-400zł to będzie dobrze.

Edytowane przez Core14
ort. //sniper45
giero5o2
komentarz
komentarz (edytowane)

cena dotyczy samej domeny

kupca jeszcze nie mam bo dopiero dzisiaj wpadłem na taki pomysł żeby ją sprzedać, gdyż stoi nieużywana od roku

skąd taka cena? przeglądałem oferty na allegro i ceny były o wiele wyższe nawet przy niezbyt dobrych domenach

Edytowane przez Gieras
localh0st
komentarz
komentarz
przeglądałem oferty na allegro i ceny były o wiele wyższe nawet przy niezbyt dobrych domenach

Być może były doskonale wypromowane.

Lucider
komentarz
komentarz

Cena domeny to nie tylko jej nazwa, to jej pagerank, jej linkpopularity i wiele innych, a w Polsce na dodatek handel domenami to mało rozwinięta sprawa, stąd też możesz się przejechać jeżeli chodzi o jej cenę.

DawPi
komentarz
komentarz
a w Polsce na dodatek handel domenami to mało rozwinięta sprawa, stąd też możesz się przejechać jeżeli chodzi o jej cenę.

O matulu! :o

www.di.pl zna?

Lucider
komentarz
komentarz

O matulu, a czy ja powiedziałem że nie istnieje? Jest mało rozwinięty i to bardzo mało w porównaniu do innych krajów, gdzie handel domenami jest rzeczą bardzo popularną i o stwarzającą olbrzymie korzyści finansowe. Porównaj sobie wyniki wycen polskich domen, z wynikami wycen domen o porównywalnej popularności za granicą, zanim zaczniesz matulować.

2BE.PL
komentarz
komentarz (edytowane)
cena dotyczy samej domeny

kupca jeszcze nie mam bo dopiero dzisiaj wpadłem na taki pomysł żeby ją sprzedać, gdyż stoi nieużywana od roku

skąd taka cena? przeglądałem oferty na allegro i ceny były o wiele wyższe nawet przy niezbyt dobrych domenach

Wartości domeny to przede wszystkim jej atrakcyjność marketingowa. To łatwość zapamiętania, długość nazwy, znaczenie w języku, możliwość wypromowania i wykreowania marki oraz zawartość słów kluczowych. Wartość domeny stanowi jej marka, serwis, zawartość - czyli lata pracy. Przykład - allegro.pl , onet.pl - nic nie znaczące słowa, które dziś są wiele warte.

Niestety domeny muzyka4u.pl nie spełnia powyższych warunków. Nie dostaniesz za nią 5000 zł z prostego powodu, za 5000 zł dziś można zarejestrować 500 domen i przez rok sprawdzić, która najlepiej nadaje się do wypromowania naszego pomysłu. Można badać i testować do woli. A potem pozwolić im spaść.

Inną sprawą jest to, że domena jest tyle warta ile ktoś jest w stanie za nią zapłacić. Zwykle jest to koszt rejestracji.

Edytowane przez 2BE.PL
DawPi
komentarz
komentarz

Pani Katarzyno! :)

Przykład - allegro.pl , onet.pl - nic nie znaczące słowa, które dziś są wiele warte.

Warte są te serwisy i ruch przez nie generowany. Domeny same w sobie są warte niewiele.

Inną sprawą jest to, że domena jest tyle warta ile ktoś jest w stanie za nią zapłacić. Zwykle jest to koszt rejestracji.

Nie wierzę, że słyszę to z Pani, hmm, klawiatury. :wacko:

Lucider
komentarz
komentarz

DawPi niestety to Ty się tutaj mylisz. Zaakceptuj to lub nie, ale żyjesz w kraju w którym ludzie nie palą się do inwestycji w domeny, a pisząc że domeny onet.pl czy allegro.pl są niewiele warte pokazujesz, że nie do końca wiesz co mówisz.

dawid1234
komentarz
komentarz

wystaw ja do licytacji i sprawdz ile ci za nia dadza

oczywiscie z cena minimalna

DawPi
komentarz
komentarz
pisząc że domeny onet.pl czy allegro.pl są niewiele warte pokazujesz, że nie do końca wiesz co mówisz.

Witaj,

możesz napisać swoją wycenę tychże domen?

Lucider
komentarz
komentarz

Nie zajmuję się wyceną domen więc nie jestem w stanie tego zrobić. Jednak nawet bez większego obeznania jestem daleki od stwierdzania że są niewiele warte. Nie zdajesz sobie nawet sprawy z tego jak wartościowy jest sam LinkPopularity tych domen, który rósł przez długie lata oraz (w przypadku zmiany właściciela), jak bardzo ułatwia start tak znana nazwa, nie wspominając o jej wartości dla niektórych, przez wzgląd na ludzi którzy nadal wierzą w moc PageRank. Osoba która zna się na rzeczy bardziej niż ja, dodałaby zapewne jeszcze wiele znaczących argumentów, jednak już same powyższe zapewniają tym domenom o wiele większą wartość niż "niewiele".

Tamaoustr
komentarz
komentarz

Nie jestem tutaj modem ani nic ale widzę że się rodzi tutaj spam bo temat jest o wycenie domeny. Moim skromnym zdaniem biorąc pod uwagę kryzys gospodarczy, to że sprzedajesz samą domenę a nie serwis no i to że ta domena jest pod serwis na którym roi się od pirackich MP3 to ja dałbym za to 200-300 zł MAX taka jest moja wycena.

Wieszak
komentarz
komentarz

***

Domena jest warta niewiele... 5000 zł dałby Ci za nią jedynie głupiec.

Moim skromnym zdaniem to wyżej niż 100 zł byłoby przepłaceniem ;)

Ja osobiście dałbym za nią 0,90 zł + vat- tyle właśnie kosztuje rejestracja domeny (o ile robi się to z głową).

Tak więc nie licz na łatwe pieniądze za nic, chyba ktoś naopowiadał Ci za wiele bajek

o zarabianiu na domenach.

To prawda, że niektóre (np. vodka.com) poszły za milionowe sumy,

ale Twojej domenie bardzo daleko do czegoś takiego (skromnie mówiąc).

Ciesz się, jeśli zwróci Ci się koszt jej rejestracji ^^

// Na przyszłość takie szczere i niepozbawione wulgaryzmów uwagi kieruj bezpośrednio na PW.

// Lucider

uszek
komentarz
komentarz

Domena ciekawa ale napewno nie jest warta 5k.

Jeżeli byś postawił na niej serwis potrzymał tak 2lata dobrze podlinkował to napewno duzo by zyskała na swojej wartości.

Tamaoustr
komentarz
komentarz
Domena ciekawa ale napewno nie jest warta 5k.

Jeżeli byś postawił na niej serwis potrzymał tak 2lata dobrze podlinkował to napewno duzo by zyskała na swojej wartości.

Nie zapominajmy o kryzysie który na pewno odczują nawet właściciele portali internetowych

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.