x-kom hosting

Windows 2000

FrogsterPL
utworzono
utworzono

Witam. Jako student AGH mam możliwość pobrania niektórych wersji Windows (w ramach programu MSDN Academic Alliance). Chciałbym na laptopie zainstalować Windowsa 2000, żeby mieć dwa systemy (2000 + XP HE - na pececie mam 98 SE i XP HE i dwa systemy to IMO bardzo fajna sprawa, dlatego myślę nad podobnym rozwiązaniem dla laptopa). Sęk w tym, że do wyboru są dwie wersje 2000. Jedna jest oznaczona jako 2000 Professional, natomiast druga jako 2000 SP4. Co prawda SP to żaden problem, można sobie system zaktualizować, ale czy tu chodzi o zwykłe niedbalstwo w opisie, czy może 2000 i 2000 Pro to rzeczywiście nieco inne systemy? Jeśli inne, to jakie są różnice?

Dodam, że plik z 2000 SP4 "waży" 233 MB, a 2000 Pro - 329 MB... Nawet loga systemów są inne:

c18007df6471f445.jpgd694087421107a94.jpg

EDIT:

Szukałem jakiegoś info w Wikipedii, ale nic ciekawego tam nie znalazłem - tzn. jest mowa o paru wersjach 2000, ale o "po prostu 2000" ani słowa.

Mr. Bad Guy
komentarz
komentarz

Windows 2000 i 2000 Pro to to samo. Były dwie wersje tego systemu 2000 Pro i 2000 Server. Podział na wersje Home i Pro zaczął się od XP, a w Viście jest tego jeszcze więcej.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

OK, to chyba pobiorę sobie tego Pro, bo 233 MB, i to z ServicePackiem 4, to jakby "troszkę" mało :D Dzięki za pomoc :)

  • 2 tygodnie później...
Kosaxe
komentarz
komentarz (edytowane)
Witam. Jako student AGH mam możliwość pobrania niektórych wersji Windows (w ramach programu MSDN Academic Alliance). Chciałbym na laptopie zainstalować Windowsa 2000, żeby mieć dwa systemy (2000 + XP HE - na pececie mam 98 SE i XP HE i dwa systemy to IMO bardzo fajna sprawa, dlatego myślę nad podobnym rozwiązaniem dla laptopa). Sęk w tym, że do wyboru są dwie wersje 2000. Jedna jest oznaczona jako 2000 Professional, natomiast druga jako 2000 SP4. Co prawda SP to żaden problem, można sobie system zaktualizować, ale czy tu chodzi o zwykłe niedbalstwo w opisie, czy może 2000 i 2000 Pro to rzeczywiście nieco inne systemy? Jeśli inne, to jakie są różnice?

Czy każdy student AGH może sobie pobrać wersje Windows za darmo?

By Wiki:

Uczestnicy mogą pozyskać darmowe kopie pewnej części oprogramowania firmy Microsoft (systemów operacyjnych, programów biurowych, serwerów i środowisk tworzenia aplikacji) pod warunkiem, że będą korzystać z otrzymanego oprogramowania jedynie w celach edukacyjnych.

Co to znaczy? Nie mogę np. grac w gry na tym systemie lub słuchać muzyki tylko używać programów biórowych?

By WIKI:

Przystąpić do programu mogą jedynie studenci i pracownicy uczelni zarejestrowanych w programie.

Jak mam to zrobić i czy to coś kosztuje?

  • 1 miesiąc później...
FrogsterPL
komentarz
komentarz
Czy każdy student AGH może sobie pobrać wersje Windows za darmo?

Jeśli ma się maila z końcówką "edu.pl" to owszem :)

By Wiki:

Uczestnicy mogą pozyskać darmowe kopie pewnej części oprogramowania firmy Microsoft (systemów operacyjnych, programów biurowych, serwerów i środowisk tworzenia aplikacji) pod warunkiem, że będą korzystać z otrzymanego oprogramowania jedynie w celach edukacyjnych.

Wydaje mi się, że "cele edukacyjne" są szerzej pojmowane, np. jako "nauka" i "poznawanie" systemu ;) Głowy nie dam...

By WIKI:

Przystąpić do programu mogą jedynie studenci i pracownicy uczelni zarejestrowanych w programie.

Jak mam to zrobić i czy to coś kosztuje?

Chodzi o to, że uczelnia musi współpracować z Microsoftem. AGH współpracuje, więc, jak mówię, wystarczy że masz maila z "edu.pl" :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.