x-kom hosting

Vista zużywa 1.5 ramu ?

Soker
utworzono
utworzono

No jak w temacie mam taki mały problemik, zainstalowałem sobie viste i z 4gb zostało mi 2.5 :blink:. Nie czaje tego no ale może ktoś wie o co tu biega, mój sprzęt obsługuję do 4 gb ram, inter core 2 quad i grafika: Geforce 9600GT. Za pomoc będę bardzo wdzięczny.

Slipknot
komentarz
komentarz

Bo Vista tyle zżera pamieci. Ja mam 2 GB i wolne mam w tej chwili: 1055MB pamieci. To zalezy ile mas zprogramu w pasku zadan w tle wlaczone , np. antywirus bedzie duzo zajmowal pamieci, a chodzi w tle jak go masz.

Soker
komentarz
komentarz

No ale dobra ci zżera 1 gb niecałe a mi 1.5 ?? jak to zmienić, a wyświetla ci tyle ram jak klikniesz w właściwości komputera ?? To nie powinno pisać 4gb ?? mi pisze 2.5?

Slipknot
komentarz
komentarz

Masz Viste 32 bitowa czy 64 bitowa??

Ile mas zprogramow w tle wlaczonych, ktore znajduja sie obok zegarka na pasku Start??

Soker
komentarz
komentarz

32 bitowy, 8 jak wliczam ikonkę sieci głośności itp. a 3 jak odliczę pasek boczny i policzę tylko tlena i skype

Slipknot
komentarz
komentarz

Tak wyglada zuzywanie pamieci u mnie przez Viste x64 (64 bitowa):

pamiecnw6.th.jpg

Soker
komentarz
komentarz (edytowane)

A u mnie w wersji 32 bitowej wygląda to tak:

ramwz1.jpg

Przy 4 gb :/

Edytowane przez Soker
Slipknot
komentarz
komentarz

Kliknij w tym na Procesy i zobacz, ktory proces je ci najwiecej pamieci i ewentualnie go wylacz. Mozesz miec wirusa czy innego syfa co zżera ci pamiec.

Soker
komentarz
komentarz

najwięcej to mi zżera firefox z wszystkich procesów :/

Slipknot
komentarz
komentarz

Mi Firefox je 87 MB ram.

Soker
komentarz
komentarz (edytowane)

No a mi 92 ale co z tego ? jak pisze że całkowita pamięć fizyczna wynosi 2557 :/ a powinno być co najmniej 4 :angry:

A widzisz że u ciebie pisze 2045, i tyle masz.

Edytowane przez Soker
Slipknot
komentarz
komentarz (edytowane)

Napisz lub daj screen ile pokazuje pamieci tutaj:

infort9.jpg

w1440.png

Edytowane przez garos666
Soker
komentarz
komentarz

2558 :angry:

Slipknot
komentarz
komentarz
2558 :angry:

Spojrz na post moj ze screenem z wlasciwosci systemu Visty i na czerwona ramke ile tutaj widzi u ciebie, a potem wejdz do BIOS-u i zobacz ile w BIOS-ie widzi pamieci RAM.

Soker
komentarz
komentarz

Luknij se sam jak nie wierzysz :P

ramie3.jpg

Artur
komentarz
komentarz

nie odczytuje całych 4GB bo masz wersje 32bitową.

Slipknot
komentarz
komentarz

Sciagnij: Service Pack 1 dla Vista PL i zainstaluj powinien ci zobaczyc we wlasciwosciach cale 4 GB RAM, ale obslugiwac wersja 32-bitowa bedzie maksymalnie 3.5 GB. Jesli chcesz miec obsluge pelnej pamieci, czyli 4 GB ramu musisz miec zainstalowana 64 bitowa wersje systemu to jest ogranicznik 32 bitowego systemu i niczym tego nie przeskoczysz.

Soker
komentarz
komentarz

Nie może odnaleźć witryny... Już wcześniej próbowałem pobrać lecz nici ;/ nie chciało :angry:

Slipknot
komentarz
komentarz

U mnie sciaga bez problemow cos masz z internetem zwalone.

Soker
komentarz
komentarz (edytowane)

No dobra a czym może to być spowodowane ?? anie przez firefoxa nie ściąga ani przez ie nawet przez flashgeta nie idzie :/

Inne rzeczy ściąga :/

Edytowane przez Soker
Slipknot
komentarz
komentarz

A skad mas zinternet, neostrada, netia, kablowka, radiowke masz??

Soker
komentarz
komentarz

Radiówkę

Slipknot
komentarz
komentarz

Moze masz slaby sygnal, albo admin ci cos blokuje twojej sieci.

Dracoo
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak masz Viste 32 bitową to możliwe że tylko Tyle wykrywa, sam mam Viste 32bit i mi wykrywa 3070MB ramu

Jak chcesz mieć całe 4GB to zmień Windowsa na 64bit

Edytowane przez Dracoo
Gość
komentarz
komentarz

:mur: Vista 32Bitowa (x86) odczyta 4GB ramu! Ale musi byc Service Pack 1, i Vista nie zabiera ci 1,5GB ramu tylko tyle ci system nie wykrywa!!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.