x-kom hosting

Windows 7 - 32 czy 64 bit

Xone
utworzono
utworzono

Mam taki problem ściągnąłem Windows Seven, ale nie wiem jaką wersja bit zainstalować. Która wersja będzie najwydajniejsza dla mojego komputera poniżej konfiguracja.

Duo2 core E8500

Radeon HD 4870 512MB

2giga ramu

Wiedziałem tylko, że 64 bitowy Windows 7 jest tylko żeby widział więcej ramu ,ale słyszałem od kolegi że 64 bitowy system będzie się lepiej sprawował na procesorze 64 bitowym...

Czy to prawda? proszę mi doradzić.

Hammer
komentarz
komentarz

Według mnie lepsza będzie wersja 32bit.

Xone
komentarz
komentarz (edytowane)

Dlaczego uważasz że lepsza będzie 32 bity a nie 64 proszę bardziej o wyczerpujące wypowiedzi.

Screen Windows Seven 32 Bity

96249422rk4.jpg Nowy system wykorzystuje bardzo mało ramu 348mb niestety wersja 64 bity pożera bardzo dużo pamięci ram

Gość
komentarz
komentarz

Aplikacje są bardziej wydajne na 32 bitach :P

rafalluz
komentarz
komentarz

Jakieś dowody tego?

Jak nie będziesz dokładał pamięci do 4GB i więcej, możesz zainstalować 32-bit. W przeciwnym razie koniecznie 64-bit. Różnicy w działaniu aplikacji raczej nie poczujesz, chyba, że masz jakąś specjalnie pod 64 bity.

Cold
komentarz
komentarz

64 bity są napewno dużo bardziej przyszłościowe. Dzięki temu będziesz mógł mieć więcej ramu.

expower
komentarz
komentarz

Ja sam korzystam z wersji x64 bo mam 4GB ramu. Słyszałem, że podobno x32 nie widzi quadów 0.45nm. Mi się wydaje, że to mit...

rafalluz
komentarz
komentarz
Ja sam korzystam z wersji x64 bo mam 4GB ramu. Słyszałem, że podobno x32 nie widzi quadów 0.45nm. Mi się wydaje, że to mit...

To raczej problem płyty głównej/BIOSU niż systemu operacyjnego.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.