x-kom hosting

Czarny monitor

runnes
utworzono
utworzono

Witam!Już na wstępie chciałbym poinformować, że jestem "zielony" w te klocki, więc proszę o wyjaśnienie "łopatologiczne" :)

Przedstawie swoją sytuację : Dzisiaj rano chciałem włączyłem komputer wszystko śmigało, ale gdy wpisałem login i hasło i gdy komputer odczytywał dane przypadkowo nacisnąłem klawisz listwy... (nie wiem czy to ma duże znaczenie, ale wole się upewnić, że wszystko wam powiedziałem:)) Po ok. 2 godzinach znowu chciałem włączyć komputer, ale wtedy po ikonce Windowsa i pasku ładowania -monitor staje się czarny(nie jest to wina monitora-sprawdziłem na innym i też nie działa) wpadłem w panikę bo dzisiaj ważny raid( he he XD-Gram w Wowa ) ,ale obeszło się bez rzucania sprzętem:P

Przez kolejne 5-6 godzin(OMG!) próbowałem się dowiedzieć co nie gra. Znalazłem post, że powinienem zresetować biosa , sprawdzić połączenia itp. niestety ładnie mówiąc pewnie spie* robotę ;/ Nic nie trzasnęło, ale też nic się nie poprawiło.

Próbowałem naprawić dysk przez konsole poprzez płytkę Windowsa(wstyd się przyznać, ale pierwszego Windowsa miałem nielegalnego-na szczęście później kupiłem nowego.A więc przy próbie naprawy, gdy komputer się pyta na jaką instalację Windowsa ma się zalogować daje 1 i ENTER.Przez 10 minut nic nie robi, więc wnioskuje, że się zawiesza;/ Przy instalacji podobny problem, po podczas wykonywania operacji: Znajdowanie zeszłej instalacji Windows znów przez godzinę nic, więc chyba znowu się zawiesił;/

P.S (jak będzie potrzebne podam jaki mam ram itp.) Nie wiem czy to ważne, ale niestety przez 2 lata( od tylu mam komputer) wyłączam go przez listwę.

Mam Windows Xp Proff

Z góry dziękuje za szybką i precyzyjną odpowiedź i przepraszam za zły post, gdyż od dawna nie byłem na żadnym forum:)

Pozdrawiam

tomek_g
komentarz
komentarz
Nie wiem czy to ważne, ale niestety przez 2 lata( od tylu mam komputer) wyłączam go przez listwę.

Dlaczego nie zamykasz systemu poprawnie?

runnes
komentarz
komentarz

Nie chcę cię oskarżać, ale wydaje mi się, że "zbierasz" :P Posty -a nie wyłączam, bo szczerze mówiąc nie chce mi się

tomek_g
komentarz
komentarz

Nie nabijam postów bo mi na tym nie zależy wole po prostu pomóc.

Na początek spróbuj uruchomić system w trybie awaryjnym (F8 po włączeniu komputera). Jakby się uruchomił to odinstaluj i zainstaluj ponownie sterownik graficzny.

A to że ci się 'nie chce' grozi spaleniem płyty głównej.

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Wydaje mi się, że dysk Ci mógł paść. Przetestuj powierzchnię programem z płyty bootującej np. Hiren's Boot CD, albo w kieszeni na innym PC. Tak się dzieje, gdy nagle odcina się zasilanie. Głowica uderza o powierzchnię dysku i dead :)

runnes
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie chciałem cie obrazić:) I zapomniałem dodać, że NIE DZIAŁA MI TRYB AWARYJNY!! Polega to na tym, że gdy naciskam F8 i tryb awaryjny pokazuje się taka migająca kreska w lewym górnym rogu monitora i nic się nie dzieje;/ Ale jest szanse, że spaliłem jak się komputer włącza, ale do tego momentu? (jeszcze tego nei spróbowałem, ale dzięki)i jeszcze jedno: jeden z was mówi o dysku a jeden o płycie głównej:)

Edytowane przez Runnes
tomek_g
komentarz
komentarz

Ta kreska ma migać i czasami trwa to ponad 5 min.

runnes
komentarz
komentarz

A mam pytanie, czy to może trwać tak ok 40 minut? Bo już około 10 chodzi i dalej tylko miga, a prąd się marnuje:)

tomek_g
komentarz
komentarz

No jak 10 min chodziło i nie przyniosło skutku to raczej odpada.

Zrób tak jak napisał Cyprian albo spróbuj ponownie zainstalować system. Jak wywali błąd przy formacie to masz zwalony dysk.

runnes
komentarz
komentarz

A tak rozważając najgorszy scenariusz-czy mogę jakoś odzyskać pliki z tego dysku?

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Jeśli zrobisz to, cop dałem Ci w linku powyżej, to nie utracisz plików.

tomek_g
komentarz
komentarz

Tak. Podpinając dysk pod inny komputer.

runnes
komentarz
komentarz

Cyprian-ile powinna trwać operacja : Poszukiwanie wcześniejszych wersji systemu Microsoft Windows?. tomeq a ty co rozumiesz poprzez podłączenie do innego kompa?Czy to,że np.Kupie inny dysk dam 2 (nowy i ten zepsuty) do innego komputera to będę mógl wszystko przegrać?

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Jeśli dysk jest sprawny, to maksimum 2-3 minuty. Tak samo - jeśli dysk jest uszkodzony, to nie wszystkie pliki uda ci się przekopiować na innym PC, ale może część odzyskasz.

runnes
komentarz
komentarz (edytowane)

Mi od 10 minut sięto robi:( A wytłumaczysz mi jak dziecku jak to zrobic?:) Chodzi o odzyskanie danych

Edytowane przez Runnes
tomek_g
komentarz
komentarz (edytowane)

2 dyski możesz podłączyć zawsze tylko ustawiając im inne priorytety.

O ile ten nie ma wady fizycznej to dane będą dostępne.

My tu ciągle rozważamy wadę systemową.

EDIT:

Jak to zrobić?

Idziesz do kumpla > za jego cd-rom podłączasz swój dysk zmieniając zwore z MASTER na SLAVE (opcjonalne) > Odpalasz system i u niego wyświetlą się partycje jego + twoje > kopiujesz dane na inne nośniki

Edytowane przez tomek_g
asmodeuszz
komentarz
komentarz (edytowane)

Po długim przeszukiwaniu i problemach z operacjami na dysku, podejrzewam, że dysk jest uszkodzony fizycznie. Robisz tak - na początek sprawdź, czy dysk jest faktycznie uszkodzony, np podpinając go u kumpla. Tam sobie możesz przekopiować pliki i nagrać na DVD. Następnie kupujesz nowy dysk i zrzucasz dane z płyt. Ot cała filozofia :)

Edytowane przez Cyprian
runnes
komentarz
komentarz

Już chyba wiemy-rozwaliłem dysk:( Dlatego już na necie szukam tanich dysków*( ostatnio kasa na coś innego poszła;) możecie coś poradzic?

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Ile masz kasy do dyspozycji? Ma być ATA, czy SATA?

runnes
komentarz
komentarz

Tzn. kasa się znajdzie, ale chciałbm sobie zostawić jeszcze troche;) Nie mam pojęcia o czym mówisz:) CHodz o to, że tak ok 100 najelpiej i powyzej 100gb

tomek_g
komentarz
komentarz

Prościej. Jak długo masz kompa i czy zmieniałeś płytę główną?

runnes
komentarz
komentarz (edytowane)

KOmputer mam od 2 lat dokładnie:) Nic nie zmieniałem, ponieważ nie było żadnych kłopotów:) Zastanawiam się nad Dysk WD Caviar SE WD1600JS - 160GB sata-II 7200-rpm 8MB co myslicie?

Edytowane przez Runnes
tomek_g
komentarz
komentarz

2 lata to zła odpowiedź. :) To może sprawdź w BIOSIE w jakim standardzie pracuje twój dysk. Masz do wyboru SATA i ATA(IDE). Powinno być tam napisane.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.