x-kom hosting

SATA i instalowanie XP

baq1
utworzono
utworzono

Witam!

Pewnie taki temat był już wiele razy wałkowany, ale z tego co wyczytałem na necie i tego co wyczytałem w instrukcji od płyty głównej tak naprawdę nie wiem w końcu nic.

Mam płytę AsRock P4i65G ( AMI Bios ), XP SP3, IDE WD 160GB i za kilka dni SATA Seagate 1.5 TB. Dysk SATA ma być podzielony na kilka partycji, na jednej ma być zainstalowany system, drugi dysk IDE ma być dyskiem dodatkowy ( tylko na jakiś czas, żeby przerzucić pliki ).

W jaki sposób mam podłączyć dyski, co ustawić w biosie i czy konieczne będzie instalowanie sterów z dyskietki podczas instalacji XP.

W instrukcji od płyty głównej pisze coś o "OnBoard IDE Operate Mode", o ustawianiu tego na "Compatible Mode" lub "Enhanced Mode". Pisze także coś o "OnBoard IDE Controller" jednak nie wiem zbytnio o co chodzi.

Pozdrawiam

BlackRaven
komentarz
komentarz

W jaki sposób mam podłączyć dyski, co ustawić w biosie i czy konieczne będzie instalowanie sterów z dyskietki podczas instalacji XP.
Nie trzeba nic ustawiać, po prostuje podłącz. Czy konieczne będzie instalowanie sterowników, dowiesz się jak już dostaniesz dysk, zamiast instalować z dyskietki, można je zintegrować z windowsem za pomocą programu nLite.
Zjawa123
komentarz
komentarz

Jeśli nie chcesz korzystać z NCQ (trochę zwiększa wydajność) to ustaw na Enchanced Mode, wtedy sterowniki nie będą potrzebne.

baq1
komentarz
komentarz

A w jakich sytuacjach ( ogólnie ) potrzebne jest instalowanie sterowników podczas instalacji XP ?

pluginp4i65ggg0.th.jpg

Tutaj jest strona z instrukcji od płyty głównej. Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tymi ustawieniami??

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.