x-kom hosting

Problem z GeForce 6600

natan072
utworzono
utworzono

Witam mam problem

Kupiłem kartę graficzną GALAXY AGP-8X GeForce 6600 256MB DDR 64Bit, wcześniej używałem

GF 5200FX 64MB i wszystko było w porządku natomiast w GF 6600 mam problem. Chodzi o to ze jak włoże kartę do komputera wszystko działa... Potem instaluje najnowsze sterowniki ze strony Nividi i działa, ale po 10-15 min komputer mi się zawiesza

wszystko pada explorer i wszyskie inne aplikacje mi nie działaja nawet myszka po pulpicie nie jeździ a jak próbowałem kliknąc jakis klawisz na lawiaturze to tez nie działa klikam np. Caps Lock i nawet diody nie reagują , nie da się nawet wyłączyc komputera włacznikiem tylko poprzez wyłaczenie listwy(odciecie prądu). A komputer ciągle pracuje wszystko widać na monitorze tylko jest w bezruchu. Przy tym wszystkim zużycie procesora czy pamięci ramu tez jest małe od 15-20 %. A karta jest sprawna bo sprawdzałem ją na innym komputerze u znajomego i działała conajmniej 40min u u mnie pada po 10 minutach :/. Nie wiiem co zrobić znam się troszkę na komputerach ale nie wiem jak zaradić temu problemowi.

Instalowałem rózne sterowniki ale też nic nie dało. Były to:

Forceware 181.22- złe

Forceware 175.19- złe

Forceware 93.71 - złe

Forceware 77.77 - złe

Potem spróbowałem:

XTreme-G 160.02 - też nie przyniosły żadnych rezultatów

Ale jeśli podłaczyłem kartę i nie instalowałem zadnych sterowników, na tych VGA to wszystko chodziło.

Zainstalowałem program SpeedFan do pomiary temperatury procesora i nie wygląda na to że to przez procesor bo temperatura wynosi 30-35st. C. Pytałem się wielu osób co moze powdowac ten problem, jedni mówili że trzeba nowego biosa wgrać na kartę inni że płyta główna jest za stara itd.

Tu podaję moją specyfikację komputera:

Procesor: AMD Duron 1.4GHz

Dysk: IBM-DTLA (30,7GB)

Karta Graficzna: Galaxy GeForce 6600 AGP-8X 256MB / Nividia GeForce2 MX/MX 400

RAM: GoodRam 512MB

System Operacyjny: Microsoft Windows XP Professional Corporate SP3 (WinDT'09) / był Win XP SP3 i problem też był

Płyta Główna : ELITEGROUP Socket A K7S5A

Bardzo prosze o pomoc lub jakąs rade co moge zrobić.

Z góry dziekuje.

Kropacz
komentarz
komentarz

Jaki zasilacz?

  • 3 tygodnie później...
natan072
komentarz
komentarz

Zasilacz to Switching Power Supply

Model: LP-6100B ma 250W

Superyaa
komentarz
komentarz

Zasilacz może być nieco za słaby :)

A jakie temperatury? Bo w końcu, gdyby problemem był zasilacz, w ogóle komputer by nie "wstawał"

kryniu501
komentarz
komentarz

Wiesz co? to będzie zasilacz miałem kiedyś taką kartę 6600gt ale do tego miałem zasilacz cheftec 420 taki był dobry do tej konfiguracji, twoje 250w może ma 150w faktycznie ,pożycz od kogoś zasilacz i sprawdź.

natan072
komentarz
komentarz

No własnie pożyczyłem od kumpla zasilacz jest to IMPET 300W( nie wiem czy to firma czy co to...) wiecej informacji na nim raczej nie ma.

Myślałem ze problem bedzie rozwiazany bo na foli osłonnej karty graficznej pisze minimum 300W więc myślałem ze bedzie po kłopocie natomiast nadal jest to samo pronlem występuje nadal;/

Zasilacz może być nieco za słaby :)

A jakie temperatury? Bo w końcu, gdyby problemem był zasilacz, w ogóle komputer by nie "wstawał"

A temperatury jakie mam to:

Temp1 CPU: 34C

Temp2 (nie wiem do czego ona jest) : 26C

Temp3: 37C

HD0: 30C

GPU: 0C (dziwne ze temperatura wykazuje 0C)

Pomiary dojkonałem SpeedFan 4.37 i przy każdej z temperatur była niebieska strzałeczka w dół co nie oznacza że temperatura jest wysoka...

wiec nie wiem o co chodzi;/ tylko nie wiem ze temperatura GPU wykazuje 0st.C ?

A tak wogóle to jeśli przyczyną był by zasilacz to jaki byście mi poradzili bo te 250W nie wystarcza raczej cichy dobry i wogule...:)

Chyba ze on by nic nie zmienił...;/

Superyaa
komentarz
komentarz (edytowane)
Machur
komentarz
komentarz

jak jest problem z zasilaczem to komp wlasnie wstaje tylko ze mamy doczynienia z restartami i zawiechami podczas gry itd.

  • 2 tygodnie później...
natan072
komentarz
komentarz

Czyli co mi radzicie? Co mam zrobić?

Zauważyłem dziwną rzecz...

Zainstalowałem nowe cudko Microsoftu (Windows 7 build 7022) i bardzo je chwale nie tylko przez to że własnie Windows 7 naprawił mi problem z kartą graficzną ale tak ogulnie...

Wracając do tematu Se7en zainstalował mi wszystkiesterowniki do dzwieku graficznej itd. w 20 sek. Z czego byłem bardzo zadowolony. Widząc ze wszystko śmiga, postanowiłem podłączyć mojego gf 6600( tak z ciekawości) i w 5 sekund zainstalowało sterowniki bez ponownego rozruchu systemu... :D . Myślałem że jak zawsze karta się zwieśi i bedzie znów to samo, poczekałem 30 min chodzi bez problemów, 1 godzine takze nic no i tak az do 6 godzin D. Czyli wynik by pozytywny. zainstalowałem GPU-Z , żeby sprawdzić jaki mam rodzaj sterownika(patrz obraz) no i jest to Forceware 178.14 ale nazwa tego sterownika to "nvlddmkm 7.15.7814" niby wszystko OK ale wcześniejszy sterownik nosił nazwę nv4_disp.dll (chyba tak z tego co pamiętam) I może to przez to komputer nie "zawiesza" mi się.

A po drugie to jak miałem xp i sprawdzałem gf 6600 przez GPU-Z to koło nazwy karty graficznej nie pisało Microsoft Corporation... może to sterowniki Microsoftu... sam nie wiem

Czekam na odpowiedż... :D

Ale jeśli chciałbym kartę zainstalować na Windows XP to nie wiem jak bo sterowników Forceware 178.14 z nikąd nie mogę sciągnąć... a pozatym to jesli sciagam starsze lub nowsze sterowniki to ich sterownikiem jest "nv4_disp.dll" a nie "nvlddmkm 7.15.7814" i cos taki mi sie zdaje ze to przez to...;/

Ale karta graficzna jest chyba popsuta...;/ W grach pokazują mi się tzw. artefakty(takie paski). Zainstalowałem MoHPA(medal of honor pacyfic asslaut) i gra chodziła normalnie bez zacinania sie na 800x600 i na Medium wiec nie narzekam. Ale niestety pojawiają sie te paski artefakty które uniemożliwiaja grę;/ Przez co to może byc i czy mozna to naprawić?

gpu.gif

post-35711-1237320279_thumb.gif

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.