x-kom hosting

Nowy dysk twardy do laptopa

FrogsterPL
utworzono
utworzono

Witam. Jako że na dysku w moim laptopie (Gericom Hummer 2440 Combo) pojawiły się bad sectory, chcę szybko go wymienić.

Aktualnie znajduje się tam dysk Toshiba MK-4025GAS (40 GB, 8 MB cache, ale, co ciekawe, tylko 4200 obr./min., byłem pewien, że ma 5400 :D).

Chipset płyty głównej to Intel i845PE. Czy można bez obaw włożyć każdy dysk 5400 obr./min., 8 MB cache?

Zastanawiałem się nad tym: http://www.agito.pl/ata/wd-caviar-wd1200be...?external=ceneo

Co sądzicie? Bardzo proszę o pomoc.

HackMan128
komentarz
komentarz (edytowane)

Śmiało -

Dyski się różnią kilkoma najważniejszymi danymi technicznymi, na które należy zwracać uwagę. Chodzi o to, czy dysk jest typu ATA/100 lub SATA oraz ile ma cali.

Co do dysku to dobry wybór wg mnie. Sam w przyszłości chcę złożyć kompa (co prawda desktop) i uważam, że jeśli chodzi o obroty i inne cechy to im więcej tym lepiej :).

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Cóż, z tego co zdążyłem się zorientować, to z dysków 5400 obr./min. o podobnej pojemności, to jedyną alternatywą są Seagate, więc chyba wezmę tego WD ;) Szukałem dysków z ATA/100 oraz 7200 obr./min., ale nie znalazłem żadnego. Tak czy owak, powinno być lepiej niż było, skoro ta Toshiba, którą mam aktualnie, ma ledwo 4200 obr./min. :D

Jeśli ktoś ma jakieś "za" lub "przeciw" to proszę pisać jak najszybciej, bo dzisiaj chcę zamówić dysk ;)

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Chyba się nie produkuje dysków 2,5' z 7200rpm. 5400 powinien być szybszy od 4200, ale może nieco bardziej hałasować. Ogólnie polecam produkty WD :)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Owszem, produkuje się 7200 obr./min., ale chyba tylko SATA/150 oraz SATA/300 ;) Ba, są nawet WD VelociRaptor 10k obr./min., ale też tylko SATA :D

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Akurat dyski twarde to grupa urządzeń, co do których mam pewne uprzedzenia, jeśli chodzi o sprzedaż z allegro... Sam nie wiem czemu ;/ Tak czy owak, wolę ze sklepu internetowego. Poza tym obawiam się troszkę Samsunga, bo ich HDD 3,5", pomijając ogólnie udaną serię F1, prezentują dość "nierówną formę", więc nie wiem, jak tam modele 2,5". Zamawiam więc tego WD Scorpio 120 GB, ale wielkie dzięki za pomoc :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.