x-kom hosting

[Rozwiązany] Zalana karta sim

piotrek997
utworzono
utworzono

Witam, mam problem...

Wczoraj siedzialem sobie z laptopem na kolanach popijajac kawe i w pewnym momecie moj modem (na karte) wpadl mi do tejze kawy... Modem i karte wysuszylem i wiem ze modem dziala bo sprawdzilem go na karcie kolegi, lecz nie widzi tej zalanej. Czy jest jakis sposob na odratowanie tej karty?

bush
komentarz
komentarz

Dobrze ją wysusz i spróbuj ja wsadzić to telefonu komórkowego. Jak nie będzie działać, to o ile wiem będziesz musiał prosić o wydanie nowej karty.

kajzer
komentarz
komentarz

dokładnie przeczyść układ scalony na karcie. wiem z doświadczenia, że sim może schnąć nawet koło tygodnia, zanim zacznie działać.

jeżeli Ci się spieszy poproś o wydanie duplikatu w salonie.

Trinitrotoluen
komentarz
komentarz

Styki delikatnie przeczyść spirytusem, żeby pozbyć się wszelkich osadów. Nie przemywaj przypadkiem wodą.

Mr. Bad Guy
komentarz
komentarz

Karta SIM jest tak zbudowana, że możesz ją moczyć w kawie przez miesiąc i nic jej się nie stanie. Te blaszki widoczne gołym okiem to styki. Cały układ scalony karty jest zalany odpowiednią substancją i wklejony w tworzywo - kartę SIM. Nie ma szan aby tam dostał się płyn i zrobił zwarcie. Stawiam w 100% na zalany modem, który nie czyta karty SIM, a nie na uszkodzoną kartę.

piotrek997
komentarz
komentarz

No niestety myliles sie:) Tak jak napisalem modem sprawdzilem i z karta tez juz sobie poradzilem. Styki przeczyscilem spirytusem i wysuszylem dokladnie suszarka okolo 10 min:) Dzieki za pomoc

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.