x-kom hosting

Stary dysk i kilka pytań :)

dawid91919
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Od niedawna mam nowe prawie całe wnętrze komputera (oprócz mojego dysku twardego - Samsunga SP0802N). Chodzi o to że komputer jest mało wydajny i według mnie to jest dysku wina :/ Dysk ma ok 7 lat i czy w związku z tym mógł się troche zamęczyc? Był formatowany wiele razy i już teraz takie zabiegu mu pomagają. W stresie to niekiedy cała obudowa aż chuczy :D, a przy np. przeglądaniu stron w internecie bardzo wyraźnie go słychać. Czy sądzicie, że konieczna jest jego wymiana? Jeśli tak to na jaki?(niestety nie znam modelu mojej płyty głównej, ale mam procesor AMD Athlon x2 5000+ i reszte urządzeń na pci, wiem że jest to GigaByte) Więc co sądzicie o moim twardzielu? Jego parametry w kocu nie są takie złe..., ale czy ma prawo już mulić ze starości?

Gość
komentarz
komentarz

Ma prawo owszem.

Zapewne jest na ATA, więc trochę wolniej chodzi.

Jak możesz to na pewno warto kupić nowszy dysk.

Ten stary pojemnością pewnie też nie grzeszy.

dawid91919
komentarz
komentarz

Pojemność 80GB - co mi wystarcza...

7200 obrotów

2Mb tej pamięci do czegoś tam :)

Zaproponowałbyś jakiś dysk z allegro pasujący do mojego komoputera? Tak orientacyjnie żeby zobaczyć

Gość
komentarz
komentarz

Napisz jeszcze tylko jaką kwotą dysponujesz.

dawid91919
komentarz
komentarz

Taka jaka będzie potrzebna :) ale rozsądnie to nie dam za niego więcej niż 200 zł a im mnie tym lepiej :/

i jak napisałem wcześniej - 80 GB mi teraz wystarcza... to wiele więcej nie potrzebuje, bardziej chodzi mi o wydajność

dawid91919
komentarz
komentarz

jaka jest różnica między sata a sata 2 ? i ata :D

asmodeuszz
komentarz
komentarz

SATA II - transfer rzędu 300MB/s

SATA - transfer rzędu 150 MB/s, kompatybilny z dyskami pod SATA II po założeniu zworki ograniczającej transfer

ATA - transfer do 133MB/s ( ATA/133 ), szeroka 80-cio żyłowa taśma połączeniowa, dwa urządzenia na jednej taśmie ( Master / Slave )

Trinitrotoluen
komentarz
komentarz

Tak z ciekawości zerknij na informacje SMART dysku. Możesz to zrobić za pomocą programu HDTune, przeleć go też skanerem w poszukiwaniu błędów (też w tym programie). Coś mi się zdaje, że wartość "Reallocated Sectors" będzie duża :].

dawid91919
komentarz
komentarz

0 damager :) brak błędów na dysku

a w tym programie nie pokazuje tych "Reallocated Sectors" :/

BlackRaven
komentarz
komentarz

a w tym programie nie pokazuje tych "Reallocated Sectors" :/
Wklej screena z zakładki "health" w HDTune.
dawid91919
komentarz
komentarz

http://img16.imageshack.us/my.php?image=beztytuupm6.png prosze :) a nie da sie jakoś wzmocnić mulącego dysku?

no i jakiego ewentulanie dysku bym musiał szukać żeby nie stosować tych przejściówek itp? sata / 2 ata?

patilaps
komentarz
komentarz

właśnie jeżeli ma się wejście ATA tzn ten większy kabelek to jakoś da się podlączyć dysk SATA?

dawid91919
komentarz
komentarz

No to te Reallocated Sectors maja dobra wartość czy za dużą? i jakiego dysku bym musiał szukać żeby nie stosować przejściówek itp

BlackRaven
komentarz
komentarz

No to te Reallocated Sectors maja dobra wartość czy za dużą? i jakiego dysku bym musiał szukać żeby nie stosować przejściówek itp
Dysk jest w porządku. Możesz kupić praktycznie każdy dysk z interfejsem ATA (Pata).
cubEE18
komentarz
komentarz
właśnie jeżeli ma się wejście ATA tzn ten większy kabelek to jakoś da się podlączyć dysk SATA?

istnieje coś w tym stylu (Adapter) ale wątpie by to było warte świeczki bo prędkośc pewnie nie wzrośnie z ATA na SATA / SATA 2, wpisz sobie w allegro 'sata ata' i masz masę tych przejściówek

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.