x-kom hosting

[Rozwiązany] Walec na kablu USB

john692
utworzono
utworzono (edytowane)

witam! mam pytanie co do hmm czegoś co znajduje sie na przewodzie np. od monitora takie zgrubienie plastikowe z środku jakiś metal. co to wogule jest i do czego służy proszę o jakieś dokładne informacje na ten temat

pozdrawiam Johny

co_to_jest.JPG

post-35665-1234557893_thumb.jpg

Michał Paluch
komentarz
komentarz

To jest przetwornik, możliwe że z jednej strony jest sygnał analogowy, z drugiej strony cyfrowy ;) też mam takie na przewodzie VGA do monita (mam 2 takie 'zgrubienia')

john692
komentarz
komentarz

dzieki za odp

shdw
komentarz
komentarz (edytowane)

Niestety Michał się myli. :unsure:

W tym wypadku (kabel VGA) jest to filtr koloru.

W zależności od czego jest przewód, zadanie tego co jest w środku zgrubienia jest inne.

A z tego co widzę, masz przewód zakończony miniusb, więc zapewne jest to stabilizator napięcia.

Tomek
komentarz
komentarz
To jest przetwornik, możliwe że z jednej strony jest sygnał analogowy, z drugiej strony cyfrowy wink.gif też mam takie na przewodzie VGA do monita (mam 2 takie 'zgrubienia')
Niestety Michał się myli. unsure.gif

W tym wypadku (kabel VGA) jest to filtr koloru.

W zależności od czego jest przewód, zadanie tego co jest w środku zgrubienia jest inne.

A z tego co widzę, masz przewód zakończony miniusb, więc zapewne jest to stabilizator napięcia.

Kompletne bzdury

Jest to po prostu filtr przeciwzakłóceniowy najczęściej w postaci walca ferrytowego, który jest umieszczony właśnie w tym zgrubieniu.

john692
komentarz
komentarz

aha czyli ma to rozne funkcje w monitorze jako filtr przeciwzakuceniowy a w np ladowarce jak na obrazku stabilizator nie myle sie??

Tomek
komentarz
komentarz

aha czyli ma to rozne funkcje w monitorze jako filtr przeciwzakuceniowy a w np ladowarce jak na obrazku stabilizator nie myle sie??
zawsze to samo zastosowanie ma
john692
komentarz
komentarz

rozumiem dzieki za pomoc:)

Michał Paluch
komentarz
komentarz
W tym wypadku (kabel VGA) jest to filtr koloru.

OK, dla przewodu analogowego (niebieska wtyczka), ja mam monit przez DVI podłączony. Miałem takie cudo, ale przy starym monicie zaraz za wtyczką.

Może jeszcze mi Mądralo powiesz, co to to cudo robi na przewodzie od mojej kamerki internetowej? Kam jest na USB.

hawli
komentarz
komentarz

w zgrubieniu znajduje sie pierscien z materialu ferromagentycznego ktory zapobiega powstawaniu zaklocen.

// "...ale to już było..." kilka postów wyżej

//+10% za spam

//Sonido

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.