x-kom hosting

Jaki zasilacz dużej mocy do prądożernego zestawu?

reptile27
utworzono
utworzono

Witam!

Jestem w trakcie skladania nowego kompa , ktorego mam nadzieje skonczyc w Marcu. Pytanie moje jest takie poniewaz nie moge sie zdecydowac jaki zasilacz do niego wlozyc... najpierw problem mialem jak grafike kupic dylemat pomiedzy GeForce GTX 295, GeForce GTX 285 OC+ lub 2 x GeForce GTX 280, ostatecznie chyba wybiore jednak GTX 295 ze wzg na przyszlosc doloze pozniej druga (chyba ze myslicie inaczej). Wiec chce kupic zasilke 1000 Watow lecz czytalem ze ludzie proponuja jednak do tej karty uzyc wieksza np. 1600 Watow ze wzgl na wieksza moc i ilosc pinow 6 i 8 co nawet na przyszlosc gdybym druga dokladal mam gdzie oraz aby zasilka uciagla je. W stanach proponuja i bardzo cenia Ultra X3 ULT40070 1600-Watt i jej mniejsza odmiane 1000 watt wiec moje pytanie ktora doradzacie chyba ze jakas inna firme rozwazalem tez :Corsair , OCZ lub ThermalTake o tej samej mocy co Ultra X3. Prosze o ocene zestawu ktory podam:

Intel Core i7 940

Asus P6T-Deluxe lub Asus Rampage II Extreme tu nie jestem jeszcze pewien ktora

Thermaltake V1 AX lub Noctua NH-C12P

Corsair Core i7 Dominator 6GB 1600Mhz

GeForce GTX 295

Thermaltake VH6001BWS Armor+ Full-Tower

2 x Western Digital VelociRaptor 300GB 10,000RPM Serial ATA-300 Hard Drive

Western Digital Caviar Black 1TB 7,200RPM

monitor jeszcze nie wiem ale ok 26" moze znacie jakis dobry

Lite-On DH-4B1S Serial ATA Interface Blu-ray Disc Writer

Vista Ultimate 64 bity

P.S. Czytalem gdzies na forum dzisiaj i ktos powiedzial zeby nie inwestowac w i7 bo w tym roku maja wyjsc nowsze procesory nie wiecie jakie beda ?

Z gory dziekuje.

//zmiana tytułu tematu na bardziej konkretny

//BlackRaven

rafalluz
komentarz
komentarz

1600W to duuuużo, nawet do 2xGTX295, ale jak najbardziej może być Ultra X3 - są dobre. Pomyśl też nad Antec True Power Quattro 1000W albo, jeszcze lepiej, Enermax Revolution85+ 1050W. Ostatni jest najlepszy, ale tez najdroższy.

mis456
komentarz
komentarz

Starczy be quiet 850W dark power

reptile27
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok, czyli mam rozumiec ze Enermax Revolution85+ 1050W spokojnie uciagnie 2 x GTX 295? Czytalem wlasnie ze b. dobry zasilacz.

A czy do zestawu ktory podalem wyzej cos byscie zmienili ? czy jest ok?

rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)

Z ogromnym zapasem. Ten podany przez misia tez spokojnie, ale ten Enermax to chyba najlepsza konstrukcja w tym momencie na rynku.

faciek
komentarz
komentarz

I zarezerwuj sobie stówkę miesięcznie bo o tyle będzie większy rachunek za prąd miesięcznie

mis456
komentarz
komentarz
I zarezerwuj sobie stówkę miesięcznie bo o tyle będzie większy rachunek za prąd miesięcznie

Nie będzie grał 24h/dobę. W spoczynku zasilacz będzie pobierał znacznie mniej. Przy włączonym 24h/dobe kompie i graniu 3h dziennie więcej niz 30zł drożej nie będzie za prąd.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.