x-kom hosting

Brother DCP-135C vs EPSON Stylus DX4450

mazi99999
utworzono
utworzono

Witam. Mam problem z wyborem urządzenia wielofunkcyjnego w cenie do 250zł (im mniej tym lepiej :P). Myślę, że wybiore pomiędzy Brotherem DCP-135C (244,00 zł) a EPSONem Stylus DX4450 (169,00 zł) różnica wynosi więc 75zł . Na allegro widzę, że tusze tańsze i większe są dla Brothera (Brother: BK 30 ml, CMY 20ml 10 tuszy 45zł; EPSON: BK,CMY 19 ml, 10 tuszy 85zł) więc róznica 40zł. Ceny mniej więcej wyrównane, więc jeśli ktoś może opisac +- tych urządzeń byłbym bardzo wdzięczny (czytałem dużo for na ten temat i mniej więcej 50% dla jednego i drugiego urządzenia). Osobiście lepiej wizualnie dla mnie prezentuje się Epson i jeśli nie będzie wielkiej różnicy w parametrach to wybiore własnie DX4450. Z góry dzięki za pomoc

grzegorzmce
komentarz
komentarz

Trzeba się kierować jedynie kosztem eksploatacji. Z tego co wiem w niektórych epsonach jest chip więc możliwe że podejdą tylko orginały. Ja mam brothera 357 ma więcej bajerów i za 319 go kupiłem ma tusze 1000

Jerry1960
komentarz
komentarz
Trzeba się kierować jedynie kosztem eksploatacji. Z tego co wiem w niektórych epsonach jest chip więc możliwe że podejdą tylko orginały. Ja mam brothera 357 ma więcej bajerów i za 319 go kupiłem ma tusze 1000

Mam tego epsona . Jestem z niego bardzo zadowolony Tak ze skanera jak iz drukarki Tusze podróbki pasująbez problemu.

mazi99999
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedzi. Jeśli możecie to napiszcie po ile kupujecie zamienniki do tych urządzeń.

P.S Drukowac bede +- 30 stron miesięcznie, w niektóre dni więcej, w niektóre w ogóle. Urządzenie będzie wyłączane razem z komputerem (listwa), więc czy Brother nie będzie za każdym razem czyścił głowicy? Które będzie lepsze pod względem moich wymagań?

Jerry1960
komentarz
komentarz (edytowane)

zamienniki kupuję po 8 zł za jeden tusz + ewentualne koszty przesyłki Oczywiście do Epsona

Edytowane przez Jerry1960
Slipknot
komentarz
komentarz

Ja mam Brothera i jestem z niego zadowolony. Malo drukuje,wiecej uzywam skanera, ktory jest nie najgorszy. Znajoma ma Epsona tego co wymieniasz i czarny tusz musi zmieniac co miesiac, a ja mam drukarke od wakacji i czarny zmienilem raz. Kolorowe tusze do Brothera oryginalne sa rzedu 30-40 zl za kolor zolty, niebieski i Cyan. Czrny oryginalny, ktory jest wiekszy od czarnego Epsona kosztuje 50 zl, podrobka 35-40 zl. Pamietaj, ze jak kupisz ktores z tych urzadzen i bedziesz jechal na podrobach to jak ci zaleje glowice to sprzet traci gwarancje. Mi podoba sie w Brotherze, ze jak dluzej nie uzywam urzadzenia to raz, dwa razy na miesiac sam czysci sobie glowice i pilnuje, zeby nie zaschla. Drugi plus to wyswietlacz maly w Brotherze przydatny przy kserowaniu, w Epsonie kserowanie bez komputera polega na tym, ze ponaciskasz i w efekcie trudno powiedziec czy drukuje jakoscia na max czy na slabej.

mazi99999
komentarz
komentarz

A Jak to jest z tym czyszczeniem? Drukarke mam zamiar miec podpięta do listwy razem z komputerem i gdy wyłączam komputer wyłączam też listwe. Czy po włączeniu listwy automatycznie będzie czyściło głowice? (patrząc na to że dziennie pare razy włączam komputer to będzie to strasznie nieekonomiczne). Jeśli zadaje głupie pytania to sorry, ale to moja pierwsza drukarka ;p Z góry dzięki za odpowiedźi. P.S garos666 mógłbyś mi podac linki do tych tuszy co wymieniłes?

Slipknot
komentarz
komentarz

Nie wiem jak Epson, ale Brother jak bedzie wylaczonyz zasilania wyzeruje mu sie zegar i data, ktora mu sie ustawia. Pozatym nie wiem, ja listwy nie wylaczam bo po co??

Linki do tuszy:

http://www.komputronik.pl/Druk__eksploatac...alog,kat,13243/ - tu masz game tuszy do Brothera DCP-135C oryginalnych.

Ewentualnie szukaj na Allegro moga byc tansze na allegro. :)

mazi99999
komentarz
komentarz

Jak to po co? bo zżera prąd ;p nie wiem ile, ale zżera ;p (przy włączonej listwie miga monitor i glosniki, i nie chce mi się za każdym razem tego wyłączac :P)

Slipknot
komentarz
komentarz

No tak bo swieca sie diodki to normalnie w tysiacach bedziesz placil za prad, ale bzdury wygadujesz.

mazi99999
komentarz
komentarz

Nie mówie, że to będzie kosztowało majątek, poprostu mnie to denerwuje ;p Dzięki za pomoc wybiore chyba tego Brothera;]

Slipknot
komentarz
komentarz

Nie bedziesz zalowal na Brotherze, tylko nie zdziw sie jak Brother po kazdym wylaczeniu listwy bedzie wolal, zebys mu ustawial date i godzine.

mazi99999
komentarz
komentarz (edytowane)

Teraz widzę, że troche ciężko z dostępnością tego sprzętu. Mam pytanie, czy nie ma może innego Brothera o podobnej specyfikacji w cenie do 250zł? I jeszcze pytanie od Jerry1960, Czy nie miałeś problemu z używaniem zamienników w tej drukarce (Epson DX4450)? grzegorzmce wyżej napisał, że mogą byc z tym problemy.

Edytowane przez mazi99999
Slipknot
komentarz
komentarz

w Agito jest Brother DVP-145C nie wiem czym sie rozni od DVP-135C, ale w parametrach technicznych jak dla mnie niczym. Ma pojemniejsze tusze zauwazylem i ladniej wyglada.

http://www.agito.pl/atramentowe/brother-dc...?external=ceneo

mazi99999
komentarz
komentarz

W DCP-145C Jest problem z zamiennikami (są droższe niż DCP-135 15zł sztuka w sumie 60zł)

Slipknot
komentarz
komentarz

No to szukaj DCP-135 gdzies na skladach magazynowych, nawet na Allegro nie ma.

Jerry1960
komentarz
komentarz

Żadnych problemów z zamiennikami ,jak kupisz sobie Epson Stylus DX 8450 cena około 230zł To masz podgląd na skanowane strony Tusze te same co do epsona DX4450.Wyższy model czyta karty i ma usb możesz drukować bezpośrednio z nich .

mazi99999
komentarz
komentarz (edytowane)

Niestety ale cena to około 300zł (cena urządzenia + koszta przesyłki). Pozostaje teraz tylko kwestia czy oplaca sie wydawac na Brothera 75zł więcej niz za Epsona DX4450, jeśli za dużo nie mam zamiaru drukowac? (tak jak napisałem, góra kilkadziesiąt kartek miesięcznie)

Edytowane przez mazi99999
Jerry1960
komentarz
komentarz

Decyzja należy do Ciebie .

Przemas507377
komentarz
komentarz
Mam tego epsona . Jestem z niego bardzo zadowolony Tak ze skanera jak iz drukarki Tusze podróbki pasująbez problemu.

Jerry a mozesz mi powiedziec jakie tusze kupujesz bo ja ostatnio problem mialem z moim sx205 a tam wchodza te same kardridze

Jerry1960
komentarz
komentarz

Witam Wcześnie tusze kupowałem tu http://www.123drukuj.pl/ ale tu mają taniej a jakość porównywalna Firma King-Man z Rzeszowa kontakt przez allegro

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.