x-kom hosting

niewykrywana Barracuda 7200.12 przy włączaniu komputera

kranu
utworzono
utworzono

Witam,

Dysk Seagate Barracuda 7200.12 500GB SATA czasami przy włączaniu komputera jest niewykrywany, prawdopodobnie dlatego, że w ogóle nie startuje, ale nie jestem pewien bo to cichy dysk.

Mam też drugi, stary dysk ATA o wiele bardziej prądożerny oraz nagrywarkę które bez problemu są wykrywane.

Do głowy oczywiście pierwszy przychodzi zasilacz (Modecom MC-350), ale to się dzieje jakby seriami, tylko przy starcie i sporadycznie - zwykle dysk rusza, a gdy już nie ruszy to nie pomagają restarty, poruszanie kabelkami, odłączanie innych urządzeń aby zmniejszyć obciążenie itp.

W końcu rusza po kilkunastu próbach, grzebaniu w środku komputera itp. - w zasadzie nigdy nie wiem co pomaga ostatecznie :/

Wiem, że zasilacz to nie jest rewelacja, ale sprzęt dosyć skromniutki mam - Intel Dual Core E5200 2.5Ghz, GeForce 9500GT chłodzony pasywnie..

Sam dysk i komputer gdy już ruszy to pracuje stabilnie, nawet po kilka dni bez przerwy.

Co to może być?

--

pozdrawiam,

Kranu

falcon1984
komentarz
komentarz

Albo dysk wadliwy ( a Seagate ostatnio robi awaryjne produkty ) albo zasilacz za słaby. Dobrze by było wypróbować na innym zasilaczu

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.