x-kom hosting

nie widzi dużo wiekszej połowy GB

InfoTec
utworzono
utworzono

Witam! mój problem jest taki że zakupiłem nowy dysk http://allegro.pl/item533064416_samsung_16..._super_gwa.html

Gdy włożyłem go do kompa to na samym początku pisze że jest tylko 33,2 gb a w rzeczywistości jest 160 gb. wcześniej miałem mały dysk 10 gb ata 66

prosze o pomoc.

z góry dziekuje

asmodeuszz
komentarz
komentarz

W Menadżerze dysków w Win XP widać całą powierzchnię, czy jest ona nie podzielona na partycje? Twój BIOS obsługuje dyski powyżej 40GB? NIe ma zworki ograniczającej pojemność?

InfoTec
komentarz
komentarz

w manadżerze widzi też tylko 30gb. nie wiem ile mój bios obsługuje pojemności. a zaworke mam na drugim miejscu wstawioną. a jeszcze jak włanczam mój komputer to nie dam rady wejść na dysk bo mi kazuje go sformatować ale i tak jest tylko 30 gb

asmodeuszz
komentarz
komentarz

na pokrywie dysku masz ułożenie zworek, aby coś osiągnąć... Wnioskuję, że jest ustawiony na Slave... Sprawdź na innym PC, czy dysk jest sprawny. Jeśli będzie OK, musisz zaaktualizować BIOS.

InfoTec
komentarz
komentarz

a jak można sprawdzić czy komputer przyjmie ten dysk

Witam!

po wczorajszych zmaganiach z tym dyskiem. przekładałem taśmy zaworki i jak dam ten nowy dysk na master a stary na slave to bios widzi mi 133gb a ten drugi normalnie tylko jest taka sprawa że nie chce mi sie komputer właczyć bo wyskakuje mi wcisnij ctrl+alt+delete.

Prosze o pomoc. Z gory dziekuje!!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.