x-kom hosting

Nie wykrywa mi jednego z 2 dysków

danieloss
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, mam problem z dyskiem. Posiadam dwa, jeden 250GB, drugi 40GB. Po przeinstalowaniu systemu wykrywa tylko ten 250GB. Przed przeinstalowaniem działały oba poprawnie, nie było problemów. Może coś pominąłem w BIOSIE? Proszę o pomoc. Z góry dziękuje:)

falcon1984
komentarz
komentarz

A masz Service Pack 2 ?

Gość
komentarz
komentarz

oczywiście na ty nie działającym dysku jest założona partycja?

danieloss
komentarz
komentarz

Tak mam service pack'a 2. Hmm, chyba w czasie instalacji systemu nie założyłem partycji na tym obecnie niewidocznym dysku. Automatycznie wyświetliły się 3 partycje, na które był podzielony dysk 250gb. Co w takim razie zrobić, czy muszę od nowa instalować windows'a?

bmx93
komentarz
komentarz

Musisz sobie utworzyć nowa partycje za pomocą programu Partition Manager lub Windowsowskiego: Start ---> Uruchom ---> diskmgmt.msc

danieloss
komentarz
komentarz

Możliwe, że coś źle robię ale jak próbuje utworzyć nową partycję w partition magic to mogę ale tylko na tym widocznym 250gb dysku. Jest tak jakby nie był widoczny ten drugi dysk. Poza tym przy uruchamianiu i w biosie nie ma informacji o tym 40gb dysku, choć jest podłączony do komputera:/

Gość
komentarz
komentarz

to go ręcznie ustaw w biosie albo spróbuj wykryć

danieloss
komentarz
komentarz

Właśnie próbowałem w Standard CMOS Features (bo chyba tam to się robi). Więc IDE HDD Auto-detection nic nie znalazło, zaś opcją Manual nie wiem jakie trzeba podać parametry.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

dysk na pewno dobrze podłączony jeśli tak to może znaczyć że jest uszkodzony?

danieloss
komentarz
komentarz

No nic pewnie rzeczywiście jest uszkodzony. Muszę wziąć go do kogoś i sprawdzić, żeby się upewnić w 100%. Dzięki za pomoc.

bmx93
komentarz
komentarz

A gdzie masz wsadzoną zworkę na master czy Slave. Ten na którym masz winde zrób master a ten drugi slawe i wtedy dodaj. I zobacz czy ci nie wypadło zasilanie z dysku i SATA lub PATA nie wiem co masz?? Pozdr

danieloss
komentarz
komentarz (edytowane)

zworke mam dobrze wsadzoną :) A zasilanie nie wiem jak sprawdzić.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.